Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Agness -  17 lip 2019, 7:29
 kujawsko-pomorskie
#275836
Dlatego też mamy klasy opon...Koncerny mają swoje wyroby w różnych klasach i przede wszystkim rozpiętościach cenowych.
Nie można porównywać opon Michelin z Kormoranem choć to ten sam koncern.
Jedni będą kupować droższe ogumienie premium, a inni będą wybierać tanie opony klasy ekonomicznej do jazdy " w koło komina" by uchronić się przed większymi wydatkami.

z doświadczenia ....ludzie kupują opony albo premium albo ekonomiczne...sprzedaż w klasie średniej praktycznie w tym sezonie letnim nie istniała.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  17 lip 2019, 10:52
 dolnośląskie
#275841
Rost pisze:
17 lip 2019, 10:09
Ale przyznaj Agnieszko, że Fulda Sport Control to dobra opona i zbiera dobre opinia. Teraz chyba weszła druga generacja.
mam je w rozmiarze 205/50/17 i mogę polecić. aczkolwiek znajomy miał w rozmiarze chyba 15" czy 16" i szybko szlag je trafił. zrobiły się głośne ale to zapewne kwestia zużycia bo sporo jeździł
Awatar użytkownika
By Agness -  17 lip 2019, 14:57
 kujawsko-pomorskie
#275843
Rost pisze:
17 lip 2019, 10:09
Ale przyznaj Agnieszko, że Fulda Sport Control to dobra opona i zbiera dobre opinia. Teraz chyba weszła druga generacja.
Fulda generalnie jest bardzo dobrą oponą. Parametry korzystne, opona zdecydowanie lepsza niż np Uniroyal, Firestone czy Falken . Reklamacji jest praktycznie tyle co nic ( porównując np w tym segmencie z Uniroyalem )

Sport Control 2 w rozmiarach od 17" ma poprawione parametry przede wszystkim w kwestii hamowania - klasa A i głośności - 67dB ( przykład dla 225/45R17) Mniejsze Ecocontrol mają już ciut gorsze parametry ...ale nie zapominajmy! to nie klasa premium ;)

ja z czystym sercem polecam! ;)
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  21 lip 2019, 9:37
 zachodniopomorskie
#275908
Agness pisze:
Rost pisze:
17 lip 2019, 10:09
Ale przyznaj Agnieszko, że Fulda Sport Control to dobra opona i zbiera dobre opinia. Teraz chyba weszła druga generacja.
Fulda generalnie jest bardzo dobrą oponą. Parametry korzystne, opona zdecydowanie lepsza niż np Uniroyal, Firestone czy Falken . Reklamacji jest praktycznie tyle co nic ( porównując np w tym segmencie z Uniroyalem )

Sport Control 2 w rozmiarach od 17" ma poprawione parametry przede wszystkim w kwestii hamowania - klasa A i głośności - 67dB ( przykład dla 225/45R17) Mniejsze Ecocontrol mają już ciut gorsze parametry ...ale nie zapominajmy! to nie klasa premium ;)

ja z czystym sercem polecam! ;)
Myślałem o tych oponach jak wybierałem do nowych felg, ale padło na PremiumContact 6 ze względu na indeks prędkości. Z indeksem Y na 300 km/h opony mogą być mniej komfortowe a nasze golfiki do 300 nie dolecą. Co sądzisz o wybieraniu za wysokiego indeksu prędkości?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Agness -  30 lip 2019, 12:23
 kujawsko-pomorskie
#276054
@GrzeSek

Nie zaleca się montazu opon z niższym indexem niż dedykowany przy oponach letnich.
Nie ma za to większego problemu z montażem opon o wyższym indeksie.
Auto na oponach z wyższym indeksem prędkości lepiej się prowadzi, stabilniej i dynamiczniej. Z drugiej strony opony z są mniej komfortowe bo są sztywniejsze i jest ciut większe spalanie.

Drugą ważną rzeczą jest to, by stosować równe indexy prędkości na osi. Przepisy zabraniają stosowania opon o różnych indeksach na tej samej osi.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  30 lip 2019, 14:29
 pomorskie
#276058
Drugą ważną rzeczą jest to, by stosować równe indexy prędkości na osi. Przepisy zabraniają stosowania opon o różnych indeksach na tej samej osi.
@Agness to mocno teoretyczne stwierdzenie

6. Pojazd nie może być wyposażony, z zastrzeżeniem ust. 5:
1) w opony różnej konstrukcji, w tym o różnej rzeźbie bieżnika, na kołach jednej osi,
2) w przypadku pojazdu samochodowego o dwóch osiach z kołami pojedynczymi:
a) w opony diagonalne lub diagonalne z opasaniem na kołach tylnej osi, jeżeli na kołach przedniej osi znajdują się opony radialne,
b) w opony diagonalne na kołach tylnej osi, jeżeli na kołach przedniej osi znajdują się opony diagonalne z opasaniem,
3) w opony różnej konstrukcji, w tym o różnej rzeźbie bieżnika, na osiach wchodzących w skład osi wielokrotnej, z zastrzeżeniem że na osi nie napędzanej opony mogą być takie same, jak na osi kierowanej,
4) w opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie bieżnika, a w odniesieniu do opon nie zaopatrzonych w takie wskaźniki - o głębokości rzeźby bieżnika mniejszej niż 1,6 mm, z zastrzeżeniem § 23 ust. 4 pkt 3,
5) w opony o widocznych pęknięciach odsłaniających lub naruszających ich osnowę,
6) w opony z umieszczonymi trwale, wystającymi na zewnątrz elementami przeciwślizgowymi
Awatar użytkownika
By Agness -  31 lip 2019, 13:41
 kujawsko-pomorskie
#276070
@Mettenoos
na moje, jak ktoś chce to może założyć różne indexy, różne rozmiary, 3 zimowe 1 letnią ...prawo idioty ;) byle by w razie draki zabił siebie a nie innych użytkowników dróg, chodników czy poboczy
By rafaello -  01 sie 2019, 12:14
 mazowieckie
#276084
Wybór opon, to zawsze - a przynajmniej z mojego punktu widzenia - jest dosyć trudna decyzja. Trudna decyzja z tego względu, że wybór jest spory. Zawsze jest więc dylemat - brać opony o twardej mieszance, a może o miękkiej , które lepiej się trzymają drogi, mają większą przyczepność, ale przy tym szybciej się też zużywają i mają trochę większy wpływ na zużycie paliwa.
Na http://master-road.pl/nomenklatura-opon ... -na-jakie/ tekst na którym tematyka ta została trochę szerzej opisana.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2019, 7:57 przez rafaello, łącznie zmieniany 1 raz.
By sharkovsky -  28 wrz 2019, 13:48
 podlaskie
#277257
Cześć grupowicze, ze względu na temat opon, chętnie Wam polecę firmę w której pracuje od niedawna ;)

Przedstawiam Wam TECHMOT Sp Z O.O.

Jesteśmy importerem i dystrybutorem opon do samochodów osobowych, maszyn rolniczych, przemysłowych i budowlanych. (działamy na polskim i zagranicznym rynku od 10 lat).

Udzielamy minimum. 24 miesięcy gwarancji Producenta. FV/PARAGON.

Zapraszam do kontaktu. Ogromny wybór rozmiarów (też tych niestandardowych).

Znajdujemy się pod Białymstokiem, ale dotrzemy tam, gdzie Klient będzie nas potrzebował!

TEL: 500-066-964 / 85 713 09 34

Zapraszam na

https://tyrestock.pl/

https://allegro.pl/uzytkownik/SuperAgro

lub na nasz nowo powstały fanpage Tyrestock.pl

Pozdrawiam!
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82