Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By halunder -  21 lis 2010, 12:28
 -------
#32462
Witam Wszystkich, Własnie jestem przed zmiana opon na zimowe. Mam wiec kilka pytan, moze ktos z obecnych bedzie w stanie mi pomoc??
Po pierwsze,: Gdzie najlepiej zmieniac opony w Poznaniu zeby nie porysowali felg ( mam 17 GTI ) ??? polecacie kogos ??
Drugie : Znacie jakies sposoby zabezpieczające dodatkowo felgi na zime ??? Wiadomo ze najlepszym sposobem bedzie pozbywanie sie jak najczesciej wszelkiego błota itp, ale czy znacie jakis srodek przeciw soli itp ?
Pozdrawiam
By PiotrekWGM -  21 lis 2010, 17:16
 -------
#32488
Znamy, są specjalne woski/sealanty (woski syntetyczne) dedykowane do felg np RIMWAX czy Poorboys Wheel sealant. Dobrym zabezpieczeniem jest też jakiś b. trwały wosk samochodowy np. Collinite 476s lub Finish Kare 1000p hi-temp wax
By snap -  21 lis 2010, 17:39
 -------
#32489
felgi sa pomalowane lakierem bezbarwnym wiec nie ma potrzeby ich zabezpieczac chyba ze masz uszkodzone/polerowane ale wtedy i tak sol je zje
By kuba94 -  21 lis 2010, 19:35
 pomorskie
#32491
Używam Poorboys Wheel do felg od jakiegos czasu zaleta mniej się brudzą w miejscach gdzie są uszkodzone a były wywoskowane nie ma przebarwień generalnie same zalety używam też dresingu do opon .Opona nie pęka nie brazowieją i do tego nie wchlania brudu .Robię to co 3-4 mycie i jest ok.
By kuba94 -  22 lis 2010, 11:06
 pomorskie
#32534
Poczytali i udzielają się na forum kosmetyki od dawna trochę się już zgromadziło sprzętu do detalingu Kolga ,,krz_p" też się widziałem że się pojawił na kosmetyce
Awatar użytkownika
By krz_p -  22 lis 2010, 15:10
 wielkopolskie
#32550
haha, no jestem od niedawna na tamtym forum
pomału robię listę zakupów i na wiosnę zaszaleję :mrgreen: , pójdę dosyć grubo jeśli chodzi o wosk itp.