Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By dex -  25 lis 2010, 22:12
 śląskie
#32730
witam trochę się ochłodziło a z mojego przedniego zawieszenia dochodź skrzypienia czy miał ktoś coś takiego czy nie trzeba czegoś posmarować jak temperatura się podnosi piski ustają ale jak jest kola zera znowu powracają .
By Jedi -  25 lis 2010, 22:21
 -------
#32732
w Vce miałem dokładnie tak samo jak było zimno, ale nie wiem co to było, kiedyś nawet zgłaszałem w ASO, ale też nie wiedzieli co to może być, wg nich wszystko było ok.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 lis 2010, 9:32
 pomorskie
#32758
Bruce pisze: wynika pewnie, ze w kazdej V'tce wystepuje.

no bez przesady, u mnie jest cisza :wink:

a tak na marginesie to jakaś przyczyna musi być :D albo łożsko amortyzatora, albo łącznik stabilizatora itp.. cudów przecież nie ma :D
Awatar użytkownika
By Bruce -  26 lis 2010, 19:10
 mazowieckie
#32794
krz_p pisze:stawiam na tylne tuleje w przednim zawieszeniu
Mozna sie z tym turlac, czy trzeba wymieniac ?
Wplywa to na bezpieczenstwo ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 lis 2010, 22:26
 pomorskie
#32800
samo skrzypienie nie jest groźne, natomiast jak tuleje są już mocno wybite to auto będzie "pływać" po jezdni co jest oczywiście mało bezpieczne no i mało komfortowe, ponadto może zacząć zbierać opony :wink: ja osobiście nie jestem przekonany na 100% że to tuleje, sam wymieniałem wszystkie 4 ale żadnego skrzypienia przed nie było, pojawił się po prostu luz
By kupszczelisty -  03 gru 2010, 18:23
 wielkopolskie
#33222
W moim plusie przy mrozie gdy wjeżdżam na poprzeczną nierówność na drodze to coś tam trzaska/piszczy, obstawiam że są to odboje lub gumy osłonowe miedzy odbojem a amortyzatorem.
By mrowago22 -  11 lut 2015, 10:07
 -------
#165649
Hej widzę ,
ze nie tylko ja mam ten problem ,
Jest zimno przejezdzam przez spiacych policjantow i jest skrzypienie na przednim i chyba tez zaczyna byc na tylnim zawieszenimiu .juz ponad rok na tym jeżdżę ale teraz wydaje i się ze objawy sie nasiliły. W tym czasie robilem 2 serwisy vw salonie golfa i mowia zawieszenie ok plus przeszedłem kontrolę na stacji pojazdów bez problemu. Obecny przebieg 80 k , nie ma stuków dobrze się prowadzi na nieruwnoscich jest ok tak wiec co to jest , musi to byc coś bo powoli sie zastanawiam nad sprzedaniem auta z powodu skrzypienia.
Pomocy
By antoś -  22 lut 2015, 23:57
 łódzkie
#167471
Nawet gumy przedniego stabilizatora nie mające luzów mogą skrzypieć. Czasami jest tak, że jest to okresowe i z czasem przechodzi, czasem pojawia się tylko gdy jest zimno.

Ich wymiana nie jest kosztowna, a powinna pomóc.
By kuba94 -  23 lut 2015, 8:45
 pomorskie
#167487
Gum w stabilizatorze raczej nie wymienisz, jako element wymienny gumy nie występują , trzeba kupić nowy stabilizator wraz z gumami . a to juz kosztuje jak nowy z ASO .Chyba że sie robi rzeźbę z gumami z innego auta
By rintin -  29 gru 2016, 15:44
 mazowieckie
#244922
Witam, ktoś uporał się z problemem ?. Pod domem mam tzw ścieżkę zdrowia dla zawieszenia ;-). Doły..., jeżdżę przez nie oczywiście bardzo powoli. Golfa V mam od czerwca i nie przypominam sobie by latem zawieszenie skrzypiało, zauważyłem też , że gdy samochod jest rozgrzany skrzypi mniej. Bardzo irytująca przypadłość.

Nie wiem gdzie się spytać o kolejną przypadłość mojego Golfa więc spróbuje tutaj. Zawsze gdy odpalę samochód przejade kilkaset metrów, tak do wrzucenia dwójki , rozlega się metaliczny dźwięk żżż (taki zgrzyt jakby) trwa on 2 sekundy, po czym jeżdżę ile chce km i się nie powtarza. Dopiero jak zgasze samochód odpalę znów przejade kilkaset metrów do dwójki pojawia się i dalej jak wyżej napisałem. Ktoś wie co to ??. Silnik 1.6 102km bse.