Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By maciekandr -  14 sty 2011, 19:11
 mazowieckie
#35486
witam

otóż wymieniałem dwa miesiące temu tylnie tuleje wahacza przedniego(aluminiowo-gumowe)na nowe f-my febi gdyz jedna juz mi pukala ale wymienilem obie. od tej pory auto bardzo sie utwardzilo, tzn jakby zaczelo podskakiwac i wybiera kazda dziure i nierownosc nawierzchni, myslalem na poczatku ze wszystko sie pouklada ale do tej pory nie widze roznicy:( czy przyczyna takiego zachowania auta moga byc te tuleje? po wizycie u mechanika stwierdzil ze wszystko jest ok i takie zachowanie auta to nie wina tulei tylko moga byc za twarde amory, ale przed wymiana nie mialem takiego efektu, auto prowadzilo sie pewnie i bardzo komfortowo:( prosze o pomoc!!!
By maciekandr -  14 sty 2011, 22:58
 mazowieckie
#35506
tak w sumie opony wymienilem jakos w tym samym czasie na zimowe, cisnienie mam z przodu 2.2 z tylu 2.0 i wulkanizotor przy wywazaniu mowil ze sa wyzabkowane ale czy to mialoby wplyw na wybieranie nierownosci? kupilem uzywane tuleje z golfa 2008r ale orginal i zastanawiam sie czy poraz kolejny ich nie wymienic, ale z drugiej strony te ktore mam na golfiku sa nowe i chyba nie najgorszej firmy stad moje pytanie sam juz nie wiem...:/
By maciekandr -  15 sty 2011, 13:30
 mazowieckie
#35527
tez tak glowkowalem ze przyczyna moze byc to ze sa nowe i twarde tym bardziej ze jest zima wiec guma jest dodatkowo twarda i wszystko jest o wiele sztywniejsze. w takim razie nic nie bede narazie robil poczekam do lata i zobaczymy czy cos sie zmieni;)
By maciekandr -  15 sty 2011, 13:33
 mazowieckie
#35528
a mam jeszcze pytanie...po wymianie tych tulei zauwazylem ze sruby mocujce poduszke amora sie poluzowaly tak jakby amor poszedl do gory:/ dokrecilem je zwyklym kluczem tak nie za mocno i nie za slabo(z wyczuciem zeby ich nie pozrywac) natomiast wyczytalem ze te sruby powinny byc dokrecone odpowiednim momentem 15Nm+90stopni czy ma to az tak duze znaczenie bo nie posiadm klucza dynamometrycznego:/