Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By rafalgti -  12 lip 2011, 19:03
 -------
#47319
Witam
Dziś naszła mnie myśl przemyślenia kwestii orginalnych hamulców GTI. Niestety po 2-3 ostrzejszych przychamowaniach standardowe hamulce drastycznie tracą skuteczność.
I teraz zastanawiam się jak to poprawić. wiem że raczej klockami czy tarczami różnych producentów nie wiele zmienie.

Przydała by się albo większa tarcza albo jakiś 4 tłoczkowy zacisk, czy z grupy VW-AUDI- SEAT coś by podeszło?
Awatar użytkownika
By krz_p -  13 lip 2011, 9:24
 wielkopolskie
#47366
fredric pisze:rafał jak będziesz zmieniał to daj znać chętnie przygarnę($) te od gti :mrgreen:
mam cały komplet z mojego auta
jesteś zainteresowany?
Awatar użytkownika
By krz_p -  13 lip 2011, 18:56
 wielkopolskie
#47389
rafalgti pisze:Co do hamulcy z s3 to mam jeszcze jedno pytanie, czy moje aktualne felgi zimowe w rozmiarze 16cali podejdą na większe tarcze i zaciski?
nie podejdą, nie ma takiej możliwości
fabryczne 17' wchodzą "na styk"
By edition30 -  14 lip 2011, 8:24
 -------
#47408
niestety trzeba jeździć na dużych kołach ja jeżdżę cały rok na 18 ale uwierz mi, że hamulce Ci wszystko wynagrodzą, nie puchną po kilku hamowaniach na trasie, a i droga hamowania się skraca.
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  26 maja 2021, 17:11
 śląskie
#286246
Klucz spline nr 12, chce odkręcić mocowanie siłownika hamulca z tyłu aby wymienić tarcze i d***pa blada.
Kupiłem 2 różnych producentów ( Korona i jakiś jeszcze ) i żaden nie pasuje, wychodzi rozmiar zewnętrzny 11,2-11,4. Pieprzyłem się z tym pół dnia- wziąłem nr 14 i zeszlifowałem, jedna stronę mam za sobą. Jak sobie z tym radzicie, skąd klucze, jakiej firmy? Zadzwoniłem do hurtowni, aby zamówić - zmierzyli a tu niespodzianka wym. zew. jedynie 11mm
W Castoramie i pobliskich sklepach motoryzacyjnych same buble. W ogóle zastanawiam się, czy nie wsadzić śrub stalowych czarnych zwykłych na klucz 17-19.