Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By BOB -  24 lut 2016, 7:41
 małopolskie
#217148
Dzięki za odpowiedzi w tej sprawie. Widzę że trzeba będzie powrócić do brebmo. W ATE fajne jest tylko to że mają powłokę antykorozyjną .... i tyle. To że są głośne to chyba normalne bo są nacinane, ale że tak biją to jest jakieś nieporozumienie. Mógłby ktoś podrzucić co dobrze się sprawdza z tarcz brembo? Miałem swego czasu gładkie , ale chciałbym wrzucić nacinkę.
Awatar użytkownika
By Budżak -  28 lut 2016, 9:20
 mazowieckie
#217623
Power Disc no niestety z racji nacięć są zdecydowanie głośniejsze. A to, że biją to dziwne. Może na początku po założeniu zostały przegrzane, a wtedy tylko do kosza.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  28 lut 2016, 9:54
 zachodniopomorskie
#217628
Budżak pisze:Power Disc no niestety z racji nacięć są zdecydowanie głośniejsze. A to, że biją to dziwne. Może na początku po założeniu zostały przegrzane, a wtedy tylko do kosza.
Kilku znajomym po roku Power Disci zaczęły bić, to nie przypadek, na Textarze Pro nie ma tego efektu.
Awatar użytkownika
By Budżak -  28 lut 2016, 11:34
 mazowieckie
#217639
Dziwne. Przerobiłem kilka kompletów (przód, przód tył, przód) i nigdy nie miałem bicia w autach poza normalną głośniejszą pracą.
Może ATE zaczyna oszczędzać na materiałach jeśli takie problemy zaczynają się pojawiać.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 mar 2016, 21:04
 pomorskie
#218179
dziś zakupiłem i założyłem komplet tarcz tylnych TRW wraz z klockami TRW, powiem że wykonanie w porównaniu do Mikody jest znacznie lepsze

Obrazek

przy okazji na przednich tarczach został sfrezowany niepotrzebny rancik

Obrazek
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  02 mar 2016, 21:09
 zachodniopomorskie
#218182
Mettenoos pisze:dziś zakupiłem i założyłem komplet tarcz tylnych TRW wraz z klockami TRW, powiem że wykonanie w porównaniu do Mikody jest znacznie lepsze

Obrazek

przy okazji na przednich tarczach został sfrezowany niepotrzebny rancik

Obrazek
Mi na tyle TRW po czasie zaczęły lekko popiskiwac przy lekkim hamowaniu przy samym końcu hamowania, przecierałem je papierem ściernym i starczało na 2 tys km, miałem juz tak w dwóch autach, mam nadzieje ze cos poprawili.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 mar 2016, 23:11
 pomorskie
#218235
PinkFloyd pisze:
Mi na tyle TRW po czasie zaczęły lekko popiskiwac przy lekkim hamowaniu przy samym końcu hamowania, przecierałem je papierem ściernym i starczało na 2 tys km, miałem juz tak w dwóch autach, mam nadzieje ze cos poprawili.
do dziś na starych tarczach też miałem klocki TRW i nie piszczały
By hubson77 -  09 mar 2016, 13:42
 mazowieckie
#219186
PinkFloyd pisze:Mi na tyle TRW po czasie zaczęły lekko popiskiwac przy lekkim hamowaniu przy samym końcu hamowania, przecierałem je papierem ściernym i starczało na 2 tys km, miałem juz tak w dwóch autach, mam nadzieje ze cos poprawili.
u mnie TRW tez piszczały, wyjąłem klocki, przesmarowałem prowadziczki smarem do hamulców, na styku klocka z jarzmem, też naniosłem niewielką warstwę smaru i już od dłuższego czasu cisza. Więc to chyba nie są dźwięki wywołane tarciem klocek-tarcza (choć tak na początku myślałem).
By hubson77 -  10 mar 2016, 8:24
 mazowieckie
#219309
Mettenoos pisze:jak dasz nowe reperaturki gumowe to nie ma prawa ocierać o tarczę
miałem na myśli pisk w trakcie hamowania przy wolnej jeździe. U siebie tylko przeczyściłem i nasmarowałem co się da, nic nie wymieniałem. Na razie cisza..
By andrz18ej -  22 mar 2016, 13:39
 małopolskie
#221011
Witam, postanowiłem wymienić tarcze oraz klocki z przodu oraz z tyłu przód do wymiany bo zostało 19 mm tarczy a z tyłu jest tarcza zwichrowana więc wymienie cały komplet i pytam się o cały kompletny zestaw. Czytam ten dział i co wypowiedź to każdy poleca inny zestaw. Ja myślę nad tym zestawem
http://allegro.pl/klocki-tarcze-golf-v- ... 35289.html
i
http://allegro.pl/textar-tarcze-255m-kl ... 93872.html
Co o tym sądzicie i czy możecie polecić coś sensownego tylko nie piszcie żebym czytał wyżej bo sami wiecie jak z tym jest.
Myślałem jeszcze o mikodach na tył.


Lub jest opcja kupienia całego kompletu aso za ok 800 zł przód + tył
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 43