Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Forest -  23 mar 2016, 20:33
 wielkopolskie
#221306
A-R-T-U-R pisze: Ile zlociszy taki kpl na przod i tyl?
Kupowałem komplet tarcz, ale klocki tylko na przód kupiłem, bo na tył mam ładne klocki, które kupiłem z zaciskami GTI.

Przód 312mm - 345 zł
Tył 282mm - 207 zł
Klocki ATE Ceramic - 232 zł

Dodano po 7 minutach 36 sekundach:
Soad7 pisze:Do zaciskow Z golfa V GTI jakie tarcze 282 czy 286?
Jakie tarcze najlepiej do klocków z ASO?
@Soad7 kurde i tu miałem problem bo niby MK5 GTI ma 286, ale chyba nikt takich nie produkuje. Wlazłem we wszyskie katalogi, TEXTAR, TRW, Bosch, ATE, wszyscy producenci podają 282mm dla Mk5 GTI i też takie zamówiłem od Textara. Gdzieś na forum zagranicznym czytałem, że w Mk6 zmniejszyli tarcze do 282mm żeby wyeliminować powstawanie rowka na krawędziach tarcz. Po za tym zaciski z tyłu w Mk5 i Mk6 sa chyba takie same, więc tarcza musi pasować. Ale zobaczymy, będę zakładał to dam znać.
By piter_ldz -  05 kwie 2016, 18:27
 łódzkie
#223173
tak przeglądam wątek i niby ma 28 stron ale jednoznacznie nie wiadomo jakie wymiarowo tarcze brac.

z watków wydobyłem tak:
252mm
280mm - tutaj kieruje ETKA :) bynajmniej BXE
286mm
312mm

numer czesci jaki mi znalazlo to 1K0615301AK.

z polecanych firm pada:
textar
trw
brembo
ate
aso raczej widze, ze lepiej omijac z wyrobami "eco".
By adek -  21 kwie 2016, 17:42
 łódzkie
#225466
Szybkie pytanie - kupował ktoś tarcze Textara w okresie ostatnich ~6 miesięcy ? Podjechałem dziś do sklepu bo muszę kupić komplet hamulcy na tył i jak tylko padło z moich ust 'textar' to panowie trochę się zrazili, bo podobno od ostatnich kilku miesięcy tarcze te strasznie straciły jakościowo, większość z nich wraca na gwarancję bo najzwyczajniej w świecie się gną. Nie mam podstawy żeby im nie wierzyć, ale jednak wolę się dowiedzieć ;)

Jeżeli rzeczywiście jest tak jak jest, to drugie pytanie jest następujące : jakie tarcze wybrać. Póki co waham się między ATE a Brembo, obie firmy 90-100zł za sztukę.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  21 kwie 2016, 18:11
 lubelskie
#225471
Za namową swoich mechaników założyłem na:
tył - tarcze Zimermana (malowane), klocki TRW,
przód - tarcze ATE (malowane), klocki TRW.
Jak na razie tył zachowuje się znakomicie, zrobione około 5 tyś. km; przód też jest ok., ale zrobiłem dopiero 300 km. Zobaczymy jak dalej, co prawda zawsze stosuję się do zaleceń, aby przez pierwsze 200-300 km. tarcze i klocki ładnie dotrzeć, uważać z gwałtownym hamowaniem, niech się elementy zahartują i dotrą odpowiednio między sobą.
By Dzemowy -  25 kwie 2016, 8:24
 wielkopolskie
#225906
adek pisze:Szybkie pytanie - kupował ktoś tarcze Textara w okresie ostatnich ~6 miesięcy ? Podjechałem dziś do sklepu bo muszę kupić komplet hamulcy na tył i jak tylko padło z moich ust 'textar' to panowie trochę się zrazili, bo podobno od ostatnich kilku miesięcy tarcze te strasznie straciły jakościowo, większość z nich wraca na gwarancję bo najzwyczajniej w świecie się gną. Nie mam podstawy żeby im nie wierzyć, ale jednak wolę się dowiedzieć ;)

Jeżeli rzeczywiście jest tak jak jest, to drugie pytanie jest następujące : jakie tarcze wybrać. Póki co waham się między ATE a Brembo, obie firmy 90-100zł za sztukę.
Szczerze Ci powiem, że coś może być z Textar'em. Pracuję już kilka lat w sklepie motoryzacyjnym, generalnie Textara dużo się nie sprzedaje bo często gęsto można poszukać za niewiele więcej Brembo cz Trw, ale były chyba 2-3 reklamacje na klocki że piszczą. I reklamacje bez problemu uznane przez dostawcę więc musi być coś na rzeczy ;) Poza tym, kilka osób nam mówiło że Textar ma twarde klocki i mocno tarczę zjadają. Ale to tylko zasłyszane więc nie potwierdzę na 100%

ATE, Brembo właściwie jedna półka jakościowa, ale bierz ATE, na pewno będziesz Ty i golf zadowolony :D
By adek -  25 kwie 2016, 8:45
 łódzkie
#225911
Dzemowy pisze:
adek pisze:Szybkie pytanie - kupował ktoś tarcze Textara w okresie ostatnich ~6 miesięcy ? Podjechałem dziś do sklepu bo muszę kupić komplet hamulcy na tył i jak tylko padło z moich ust 'textar' to panowie trochę się zrazili, bo podobno od ostatnich kilku miesięcy tarcze te strasznie straciły jakościowo, większość z nich wraca na gwarancję bo najzwyczajniej w świecie się gną. Nie mam podstawy żeby im nie wierzyć, ale jednak wolę się dowiedzieć ;)

Jeżeli rzeczywiście jest tak jak jest, to drugie pytanie jest następujące : jakie tarcze wybrać. Póki co waham się między ATE a Brembo, obie firmy 90-100zł za sztukę.
Szczerze Ci powiem, że coś może być z Textar'em. Pracuję już kilka lat w sklepie motoryzacyjnym, generalnie Textara dużo się nie sprzedaje bo często gęsto można poszukać za niewiele więcej Brembo cz Trw, ale były chyba 2-3 reklamacje na klocki że piszczą. I reklamacje bez problemu uznane przez dostawcę więc musi być coś na rzeczy ;) Poza tym, kilka osób nam mówiło że Textar ma twarde klocki i mocno tarczę zjadają. Ale to tylko zasłyszane więc nie potwierdzę na 100%

ATE, Brembo właściwie jedna półka jakościowa, ale bierz ATE, na pewno będziesz Ty i golf zadowolony :D
Dzięki za odp :) Jeszcze szybkie pytanko - ATE też są napylane bądź lakierowane, żeby tak łatwo nie siadała na nich rdza ?
By Dzemowy -  25 kwie 2016, 8:51
 wielkopolskie
#225912
Zgadza się :) Mają taką szorstką jasno szarą warstwę ;) Jak to wygląda w praktyce, współpracownik ma założone ATE (co prawda w E46 ale tarcza to tarcza ;) ) już drugi rok chyba. Zerknę i zobaczę na ile się to sprawdza ;) Bo TRW ma fabrycznie rant i piastę na czarno malowane :)
By Rost -  30 kwie 2016, 21:15
 małopolskie
#226480
A-R-T-U-R pisze:Dzis podczas czyszczenia zaciskow stwierdzilem ze moje tarcze z tylu maja wyraznie dosc.
Jakie polecacie wraz z klockami pod standardowe zaciski?
Textar pro czy cos jeszcze brac pod uwage?

Ja bym wziął pod uwage jeszcze Zimmermanny ja mam teraz na przodzie wymieniane w grudniu zrobiłem juz 10 tys i nic niepokojacego sie nie dzieje. Trzeba tylko miec pewnosc ze sa to oryginaly i brac od pewnego sprzedawcy
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  30 kwie 2016, 21:23
 zachodniopomorskie
#226484
Rost25 pisze:
A-R-T-U-R pisze:Dzis podczas czyszczenia zaciskow stwierdzilem ze moje tarcze z tylu maja wyraznie dosc.
Jakie polecacie wraz z klockami pod standardowe zaciski?
Textar pro czy cos jeszcze brac pod uwage?

Ja bym wziął pod uwage jeszcze Zimmermanny ja mam teraz na przodzie wymieniane w grudniu zrobiłem juz 10 tys i nic niepokojacego sie nie dzieje. Trzeba tylko miec pewnosc ze sa to oryginaly i brac od pewnego sprzedawcy
na Zimmermanie 2 razy się przewiozłem , w passacie R36 wytrzymały jedno awaryjne hamowanie ze 180km/h :evil: , zrobione 500km i biły jakby miały z 300 tys km, reklamowane, wymieniono, drugi komplet wytrzymał 3000km, :wacko: Widocznie do mocnych aut się nie nadają, na textarze pro narazie13 tys km i były awaryjne hamowania nawet z pona 200km/h na autobanie. Ale ja textara kupuje tylko z kodem kreskowym niemieckim.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 43