Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Domi -  27 lis 2006, 9:50
 mazowieckie
#146
Na jakich klockach i tarczach jezdzicie ?
Jakie macie doswiadczenia ?

Musze zmienic klocki i tarcze...
Moze akurat cos doradzicie...

Narazie jezdzilem na ferodo....
Tarcze raczej nie nacinene ani nawiercane...
a klocki moga byc sportowe.... aby nie trzeba bylo ich za dlugo rozgrzewac... :)


Pomozecie ?
By lisik -  28 lis 2006, 11:15
 -------
#176
A jaki masz przebieg? Jest to pierwsza zmiana?
W golfie mam 38kkm i wciaz seria i jeszcze troche klockow zostalo- do 50 dobije na pewno.

W polo mam zestaw brembo max i klocki remsa- jestem bardzo zadowolony- ferodo sa za miekkie do tych tarcz wedlug mnie, dlatego kupilem remsy- twarde klocuchy, ktore ujarzmily te tarcze i ich zywotnosc jest zblizona do serii a hamowanie o niebo lesze.

Poza tym cena takiech tarcz zdecydowanie nie odstrasza, nie sa o wiele drozsze od zwyklych zamiennikow. A nienacinanych brembo podobno nie warto kupowac.
By Domi -  28 lis 2006, 11:20
 mazowieckie
#177
mam 80000
juz raz wymienilem wszystkie klocki na ferodo - koszt okolo 200zl za wszystko.. :) smiesznie tanio :)

chyba zainwstuje w oryginalne tarcze i znow ferodo...
chyba ze moze pagidy RS14 750zl :)
Sportowe klocki ceramiczne.
Zastosowanie: suchy asfalt.

To musi dopiero hamowac :)
Obrazek
http://sklep.istore.pl/sklep,1355,,,01, ... 298,0.html
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  30 lis 2006, 11:04
 -------
#204
Ja mam nabite 44tys. ale klocki wymienie na oryginalne przy najblizszym serwisowaniu tj przy 60 tys. Wiadomo ze jak jezdzi sie szybko to zuzywaja sie bardziej, ale technika jazdy tez wplywa na trwalosc. Ja mialem przedtem
Galanta i pierwsze klocki wymienilem po 120 tys, ale nie jezdzilem tak dynamicznie.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  11 mar 2007, 14:56
 kujawsko-pomorskie
#2962
Domi pisze:mam 80000
juz raz wymienilem wszystkie klocki na ferodo - koszt okolo 200zl za wszystko.. :) smiesznie tanio :)

chyba zainwstuje w oryginalne tarcze i znow ferodo...
chyba ze moze pagidy RS14 750zl :)
Sportowe klocki ceramiczne.
Zastosowanie: suchy asfalt.

To musi dopiero hamowac :)
Obrazek
http://sklep.istore.pl/sklep,1355,,,01, ... 298,0.html
Jakie masz do¶wiadczenia dot klocków FERODO. Czy s± tak dobre jak reklamowane ?.
Mam za 200 z³ taki kpl. namierzony i nie wiem czy warto kupiæ. Mo¿e napisz co¶ wiêcej o ich eksploatacji w stosunku do oryginalnych.
By Domi -  11 mar 2007, 23:57
 mazowieckie
#2973
przedewszystkim sa duuuzo tansze....
a jesli trafisz na oryginalne ferodo to napewno bedziesz zadowolony....


Nie piszcza...ani swiszcza...
naprawde dobrze hamuja....
no i mozna zrobic troche kilometrow :)


serdecznie polecam
By camelg -  12 mar 2007, 9:46
 -------
#2975
Domi pisze:przedewszystkim sa duuuzo tansze....
a jesli trafisz na oryginalne ferodo to napewno bedziesz zadowolony....


Nie piszcza...ani swiszcza...
naprawde dobrze hamuja....
no i mozna zrobic troche kilometrow :)


serdecznie polecam

ja mam zamontowane ferodo w fabryce ;-)
a tarcze made in mexico ;-)

PS
W Skodzinie zamiast ATE zamontowa³em Ferodo i jest troszku lepiej ni¿ na ATE ale bardziej pyl±, czasami popiskiwa³y jak by³y nowe (ferodo).
Awatar użytkownika
By fredric -  20 cze 2010, 11:05
 mazowieckie
#26811
Nie mogę znaleźć na forum tematu albo coś szukajka szwankuje.
Mam zamiar wymienić tarcze i klocki, miałem zamiar zmienić na 312 ale chwilowo brak funduszy a mam nowe zimówki 15 więc mi szkoda.
Kolega poleca mi zimmermanna w wersji sport. Macie może jakieś doświadczenia z tym towarem, zaznaczam że chcę coś lepszego niż zwykły standart.
Te tarcze kosztują około 250zł
By Hulaj -  02 lip 2010, 8:08
 mazowieckie
#27520
Tadek pisze:dokładnie te tarcze ;)
klocki nie wiem, może coś lepszego
Tadek nic Ci nie biją te tarcze? Założyłem jakieś 15 tys temu tarcze ATE tylko gładkie i w tej chwili jest dramat, biją jak jeszcze żadne w życiu mi nie biły. A nie są jeszcze mocno zkatowane. Szukam teraz jakiejś alternatywy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 43