Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Hulaj -  02 lip 2010, 9:09
 mazowieckie
#27525
krz_p pisze:właśnie ATE chciałem zakładać :( , a tu taka kicha
One były bardzo polecane! "Bierz gładkie nie pokrzywią się szybko" :? , z oryginalnych byłem bardzo zadowolony. Z tych na początku też, dotarłem jak w necie radzą i nagle zaczęły bić a teraz jest dramat, z dużych prędkości to walą aż strach.

Ktoś pisał ,że bicie może być przez opony, mam już ostro zjechane ale biło by w szerszym zakresie, a tu tylko z dużych prędkości :? sam nie wiem ..
By Jedi -  02 lip 2010, 10:26
 -------
#27530
Hulaj pisze:
krz_p pisze:właśnie ATE chciałem zakładać :( , a tu taka kicha
One były bardzo polecane! "Bierz gładkie nie pokrzywią się szybko" :? , z oryginalnych byłem bardzo zadowolony. Z tych na początku też, dotarłem jak w necie radzą i nagle zaczęły bić a teraz jest dramat, z dużych prędkości to walą aż strach.

Ktoś pisał ,że bicie może być przez opony, mam już ostro zjechane ale biło by w szerszym zakresie, a tu tylko z dużych prędkości :? sam nie wiem ..

jak nagle zaczeły bić to może na mocno rozgrzanych tarczach wjechałeś w jakąś wodę?

ale może spróbuj wyważyć opony najpierw
By Hulaj -  02 lip 2010, 10:56
 mazowieckie
#27531
Jedi pisze:
Hulaj pisze:
krz_p pisze:właśnie ATE chciałem zakładać :( , a tu taka kicha
One były bardzo polecane! "Bierz gładkie nie pokrzywią się szybko" :? , z oryginalnych byłem bardzo zadowolony. Z tych na początku też, dotarłem jak w necie radzą i nagle zaczęły bić a teraz jest dramat, z dużych prędkości to walą aż strach.

Ktoś pisał ,że bicie może być przez opony, mam już ostro zjechane ale biło by w szerszym zakresie, a tu tylko z dużych prędkości :? sam nie wiem ..

jak nagle zaczeły bić to może na mocno rozgrzanych tarczach wjechałeś w jakąś wodę?

ale może spróbuj wyważyć opony najpierw
Jakby były nie wyważone to bym czuł coś również przy normalnej jeździe.

A co do kałuży, to kto wie, staram się unikać takich sytuacji.Nie było tak że zahamowałem ostro i już następnym razem była kupa. Określiłbym to jako niedługi proces który doprowadził do obecnego stanu.
By cycus12 -  02 lip 2010, 22:52
 -------
#27566
ja się raczej zdecyduje na brembo nawiercane itd + klocki ferodo, komplet dorwałem w cenie ATE.

co do krzywych tarcz... rozpędź się mocno chwyć kierownicę i pedał w podłogę ale nie mocno, zacznij delikatnie, jak masz krzywe to będziesz miał drgania na kierownicy i będziesz czół po aucie.

i sprawdź bicie w pionie kół.
Awatar użytkownika
By Szafa -  06 paź 2010, 18:12
 -------
#30715
jak w temacie chce zmienić klocki i tarcze więc z takie pytanie jakiej firmy najlepiej kupić żeby długo się z nich cieszyć i hamowały dobrze
Awatar użytkownika
By team-am -  06 paź 2010, 19:01
 łódzkie
#30718
Na pierwszy montaż idzie ATE. Z układem hamulcowym jest tak ze dla jednego dana firma jest najlepsza pod słońcem, dla drugiego ten sam zestaw to najgorszy badziew.
Awatar użytkownika
By Szafa -  06 paź 2010, 21:26
 -------
#30721
właśnie na ate słyszałem skrajne opinie ze można i 50 tysięcy na tarczach nalatać a i tez ze 15 to max. posiada ktoś takie tarcze?
By kuba94 -  06 paź 2010, 21:53
 pomorskie
#30723
U mnie na pierwszym montazu były klocki z tylu TRW jak i tarcze a z przodu klocki FERODO zadałem sobie trudu i odszukalem producenta na klockach trzeba zerwac naklejke audi -vw a na tarczach byly znaki trw na krawedzi a tak wszedzie znaki vw audi itp.Z przodu nie udało mi sie znaleść producenta kupiłem na promocji w vw auto to 1,9 TDI
Awatar użytkownika
By Forest -  06 paź 2010, 22:11
 wielkopolskie
#30726
Ja klocki wymieniałem z przodu na ATE a z tyłu Bosch bo akurat nie było ATE. Generalnie ok, tylko trochę brudzą mi się felgi i niewiem czy nie nazbyt ;)
Awatar użytkownika
By Danielo -  06 paź 2010, 22:59
 dolnośląskie
#30729
ja kupilem tarcze i klocki firmy Textar i jak na razie przelatane 14 tys km i wygladaja jak nowe . za komplet na przod i tyl zaplacilem 1040 zl wiec nie jest to jakies najtansze badziewie :mrgreen: dodam tez ze mieszkam w terenie gorzystym i jezdze dosc dynamicznie :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 43