Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Tadek -  20 sty 2011, 8:26
 zachodniopomorskie
#36008
krz_p pisze:pgmaster do niego uderz:


[email protected] lub [email protected]
telefon 663 962 604

będziesz miał w bardzo dobrej cenie klocki
wszystkie części biorę od Marcina i to już od jakiegoś czasu :) i tylko od niego już zawsze będę brał
ja mam ATE przód i tył klocki i tarcze ok 8 tyś km i jest wszystko idealnie ;]
By art1122 -  12 lip 2011, 19:55
 śląskie
#47326
witam właśnie chce kupić klocki hamulcowe na tył do swojego golfa ale mam wielki dylemat z jakiej firmy wybrać ? co byscie mogli polecic ? ate ? TRW ? FERODO ?
By bebus -  16 sie 2011, 12:47
 małopolskie
#48626
Witam,
Przyszedł czas na zmianę tarcz z przodu a co za tym idzie także klocków. Nie ukrywam, że mam mały problem, który może pomożecie mi rozwiązać. Golf 5 1.9TDI 2005, BKC oznaczenie na wlepce bagażnika 1K1

1. Jaką średnicę tarcz powinienem kupić? 280 czy 288?
2. Jaki zestaw sprawdza się najlepiej pod względem jakość/cena? Przewertowałem forum i jest kilka propozycji: tarcze Mikoda lub ATE, klocki - no właśnie tutaj jest już kocioł. Mam zrobiony program na 150 koni i może warto mieć coś lepszego do hamowania?

Z góry dziękuję za pomoc!
By venoruto -  23 sie 2011, 21:22
 -------
#48856
W moim plusie mam 140 kucy i mam założony komplet ATE, szczerze mogę polecić. Heble skuteczne i ciche. Nawet moja żona po wymianie zauważyła różnicę 8)
By krisv -  25 sie 2011, 17:34
 mazowieckie
#48956
Ja pare dni zalozylem na przod nowe tarcze Brembo i Klocki ATE.

Tez sporo szukalem , i jedno jest pewne bierz klocki ATE.
Mikody akurat nie polecam sporo grzebalem i czesto zdarzalo sie iz po jakims czasie sie wyginaly nawet wersje pseudosportowe ( nacinane nawiercane )
Awatar użytkownika
By Krzycho -  25 sie 2011, 19:27
 małopolskie
#48959
na pierwszy montaż idzie ATE,
ja sobie do mk4 kupiłem cały komplet Boscha - nie polecam
By piter_ldz -  25 sie 2011, 21:32
 łódzkie
#48967
w mkiv tez sie sporo naczytalem o klockach szukalem skutecznych i bez piszczenia. Firmy teraz nie pamietam, ale niby mialy sie dotrzec po kilkudziesieciu km i przestac piszczec jak stare ... jak piszczaly tak piszczaly.
W mkv kupilem Ate po zdjeciu starych wygladaly identycznie jak nowe z logo VW i Audi. Nic nie piszczy hamuja jak trzeba :)
Awatar użytkownika
By malydaras -  26 sie 2011, 0:19
 mazowieckie
#48978
Chciałbym zweryfikować "prawdę ludową" jakoby ATE było producentem klocków i tarcz. Nic takiego nie ma miejsca. ATE jest projektantem układów hamulcowych oraz sprzedaje pod własną marką części wyprodukowane przez fabryki innych producentów. Kupując klocki czy tarcze możemy trafić losowo na różne wyroby :wink:.

Ostatnio kupiłem klocki na przód. Przyszły w pudełku z logo ATE, na klockach namalowane jest logo ATE ale na blaszkach wytłoczona jest nazwa GALFER - to hiszpański producent :wink:.
Na klockach na których mój golf wyjechał z fabryki też jest namalowane logo ATE ale na blaszkach wytłoczone ma FERODO :mrgreen:.
By kupszczelisty -  11 paź 2011, 23:57
 wielkopolskie
#51170
Co do Ate kupowałem klocki na tył firmy ATE a na blaszce był wybity Galfer, zdjąłem stare klocki ze znaczkiem VW i też miał wybity napis Galfer.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  19 lut 2012, 14:55
 małopolskie
#63135
podepnę się pod temat a mianowicie mam pewien problem, wg ETKI występują 2 rodzaje klocków:
- JZW698151 - wersja ECO (cena ok 170pln)
- 1K0698151F - wersja normalna (cena ok 270pln)

i teraz mam pytanie, wiecie o co chodzi z tym ECO?? czym one się różnią po za ekonomiczna cena??
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 43