Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Mariuszy77 -  01 maja 2017, 19:37
 wielkopolskie
#251301
Witaj. Moim zdaniem ate kiedyś było dobre teraz to już nie to samo. Trzy zestawy w różnych autach mi się pogięły (ate tarcze i klocki) wszystko zgodnie ze sztuką odpowiednio zamontowane, docierane, bez żadnego wjeżdżania w kałuże itd. jedno mocniejsze hamowanie po dotarciu i już biły. Założyłem w innym aucie tarcze zimmermann standard+ klocki ferrodo premier i mimo, że udało mi się je przegrzać to i tak się nie pogięły. Czytałem też, że dobre opinie zbiera zestaw textara (tarcze+klocki) a pewnie będą tańsze od zestawu zimmermann + ferrodo ale zobacz jak to u Ciebie wygląda w DE z cenami.

PS. co do tych ceramicznych klocków to hamują tak samo jak te zwykłe jedyna różnica jest taka, że pył z tych klocków jest jaśniejszy i nie brudzi tak felg.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By lemonka -  24 cze 2017, 13:18
 warmińsko-mazurskie
#253713
Witam kupiłem tarcze trw na tył wraz z klockami. Czy w silniku 1.6 bse 102 km byly blaszki hamulcowe tył ? Orginalnie tego nie było... czy to też trzeba zalożyć ?
By kupszczelisty -  02 lip 2017, 19:43
 wielkopolskie
#254027
Kilka miesięcy temu założyłem na przód tarcze Textar (288mm) plus klocki Ferodo Premier. Hamuje taki zestaw elegancko, jednak klocki bardzo mocno pylą.
Awatar użytkownika
By wwd -  19 sie 2017, 19:28
 małopolskie
#255900
Witam, szykuje mi się zmiana tarcz i klocków, chciałbym zapytać co kupić żeby nie wtopić.
Mechanik poleca Brembo lub Magneti. Ja zastanawiam się czy nie iść w Zimmermana lub Ferodo.
Co polecicie?
By Mariuszy77 -  19 sie 2017, 20:27
 wielkopolskie
#255906
Dużo osób montuje zestaw tarcze + klocki textara i sobie chwali- lepsze niż ate czy brembo. Osobiście mam doświadczenie z zestawem zimmermann tarcze + klocki ferodo i śmiało mogę polecić nawet przy wielokrotnym przegrzewaniu nie pogięły się ale dużo też zależy od prawidłowego montażu.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 sie 2017, 19:08
 pomorskie
#255945
Cimek pisze:@miodek89 szukaj ceramicznych, one prawie wcale nie palą
w teorii tak powinno być jak napisałeś ale ..... ja miałem ATE Ceramic w swoim bmw, klocki dość drogie, jakieś 800 zł za komplet i strasznie pyliły czym byłem bardzo zdziwiony, teraz mam zwykłe TRW i tak nie pylą jak ATE Ceramic a co najważniejsze nie piszczą, bo ceramiki dodatkowo piszczały
Awatar użytkownika
By Cimek -  20 sie 2017, 19:35
 opolskie
#255948
To nie wiem czy kwestia firmy czy czego. Osobiście nie używałem, to na swoim doświadczeniu się nie oprę. Mi odradzali klocki ATE, bo "to nie to co kiedyś".
By Golfik05c -  24 wrz 2017, 21:36
 pomorskie
#257236
Witam,
szukam klocków hamulcowych i tarczy na tył. Mam Golf Plus 1,6 FSI COMFO 85 KW BLF z czerwca 2005 r. Chcę zamówić na stronie internetowej, wpisuje po vinie aby pokazało i nic nie pokazuje. A tak normalnie do golf plus pokazuje 2 rodzaje i teraz nie wiem jakie wybrać? pozdrawiam
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 43