Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By artur89 -  27 paź 2011, 18:59
 mazowieckie
#52605
Co Wy tak z tym balonem :wink: Ja mam na zime 195/65/15 i wydaje mi się, że tak źle nie wygląda ( oczywiście sama felga bez kołpaków :) ) a komfort jazdy jest dużo lepszy niż na 16
Awatar użytkownika
By Tadek -  28 paź 2011, 9:40
 zachodniopomorskie
#52665
artur89 pisze:a komfort jazdy jest dużo lepszy niż na 16
i buja jak na statku podczas sztormu :lol:



odzwyczaiłem sie od seryjnych zawieszeń
By Bolek10 -  28 paź 2011, 13:45
 śląskie
#52684
Kolego artur89 a jakie masz te oponki ? Jakieś plusy, minusy?

i jakie masz oznaczenia na felgach, bo mnie już się wszystko knoci. Pojeździłem trochę po wulkanizacjach - mają felgi ale oznaczenia bywają różne, szczególnie to ET - bywa 38, 43, 45 , 47. Ma to jakieś znaczenie w ogóle..?
By artur89 -  28 paź 2011, 20:30
 mazowieckie
#52722
ET 47

Opony goodyear ultra grip 7+, dobre na śnieg, troche głośne na suchym przy wyższych prędkościach
By Pablo -  31 sty 2012, 9:38
 małopolskie
#61302
Bolek10 pisze:Kolego artur89 a jakie masz te oponki ? Jakieś plusy, minusy?

i jakie masz oznaczenia na felgach, bo mnie już się wszystko knoci. Pojeździłem trochę po wulkanizacjach - mają felgi ale oznaczenia bywają różne, szczególnie to ET - bywa 38, 43, 45 , 47. Ma to jakieś znaczenie w ogóle..?
ET ma znaczenie, ale musisz znać szerokość felgi. Inaczej nic Ci nie powie. Przy tej samej szerokości felgi im ET wyższe, tym koło bardziej chowa się w błotnik.
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  14 lis 2013, 0:12
 kujawsko-pomorskie
#110968
A co sadzicie o oponach z kolcami na polskie drogi, czy kolce zdemontować, a może lepiej na nich jeździć ?


NP.
Opony zimowe z kolcami Pirelli Carwing Edge 195/65/15 na feldze stalowej ET 45
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 lis 2013, 8:45
 małopolskie
#110978
kolce zajebista sprawa, ale tylko jak jest droga pokryta śniegiem / lodem... jak dla mnie zdemontować kolce a jak będą faktycznie trudne warunki to powkręcać...
fakt faktem za jazdę na kolcach jest jakiś mandat jak by cię złapali
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 lis 2013, 9:37
 pomorskie
#110985
Krzycho pisze:
fakt faktem za jazdę na kolcach jest jakiś mandat jak by cię złapali
i dowód rejestracyjny powie papa

Krzycho pisze: a jak będą faktycznie trudne warunki to powkręcać...
ale to nie jest takie proste i szybkie
By hubson77 -  14 lis 2013, 9:37
 mazowieckie
#110986
kiedyś miałem opony z kolcami, jak przejeżdżałem przy policji zatrzymali mnie bo było słychać, że jadę na kolcach :) koleś był całkiem normalny więc obyło się bez mandatu, ale kolce musiałem wydłubać. Wyjmowanie kolców to nic trudnego, wystarczy płaski śrubokręt. Nie wiem natomiast jak wygląda zakładanie ich na oponę, może by się udało je wcisnąć :)


Co do rozmiaru 195/65/15 nie ma co dramatyzować.. wszystko zależy od użytkowania, wiadomo że szybka jazda w zakrętach to nie ich żywioł, ale też nie ma co przesadzać. Na zimę zakładam ten rozmiar i przy normalnych prędkościach da się żyć, oczywiście czuć różnicę miedzy 205/55/16 ale trzeba rozważyć też kwestię ceny, zarówno felgi jak i opony w tym rozmiarze są tańsze.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 lis 2013, 11:59
 małopolskie
#111002
mettenos pisze:
i dowód rejestracyjny powie papa
jak wykręcisz na miejscu to nie :D
mettenos pisze:
ale to nie jest takie proste i szybkie
wszystko zależy od rodzaju zastosowanych kolców
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 lis 2013, 13:49
 pomorskie
#111013
Krzycho pisze:

wszystko zależy od rodzaju zastosowanych kolców
pewnie tak, kiedyś miałem opony z kolcami to ciężko było wydłubać a o ponownym włożeniu już nie wspominam
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  15 lis 2013, 20:39
 kujawsko-pomorskie
#111102
Dzięki za wasze opinie podjąłem decyzje - kupuje z kolcami z ciekawości jak to jest, najwyżej będę wydłubywał.

Zastanawia mnie jeszcze, skoro je tak łatwo wydłubać to czy one nie wypadają podczas jazdy i nie niszczą lakieru, czy auto na mokrym asfalcie, bez lodu i śniegu, nie ma gorszej przyczepności, czy nie ślizga się podczas gwałtownego ruszania i hamowania?

Co z komfortem jazy bo różnie piszą o tym, jedni że 40km/h nie da się przekroczyć bo na asfalcie hałas niemiłosierny i w samochodzie ciężko wysiedzieć.

Jakie są wasze opinie na poruszone kwestie.

Pozdrawiam