Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Tyson -  14 lip 2012, 12:23
 mazowieckie
#77859
hamulce to bezpieczeństwo, na tym się nie oszczędza. Jak chcesz zaoszczędzić to zrezygnuj z wyjazdu.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  22 mar 2017, 14:57
 mazowieckie
#249276
Panowie przy ostatniej wymianie klocków z tyłu mechanik powiedział mi, że trzeba będzie pomyśleć o regeneracji zacisku.

Więc rozumiem, że wystarczy kupić zestaw naprawczy zacisku czy cały zacisk zregenerowany?
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  23 mar 2017, 8:54
 pomorskie
#249324
miodek89 pisze:Panowie przy ostatniej wymianie klocków z tyłu mechanik powiedział mi, że trzeba będzie pomyśleć o regeneracji zacisku.

Więc rozumiem, że wystarczy kupić zestaw naprawczy zacisku czy cały zacisk zregenerowany?
Wystarczy zestaw naprawczy. Z autofrena są popularne i niedrogie. Poza tym nie piszesz czy chodzi o przód czy o tył. Całkiem możliwe że w przypadku tyłu trzeba będzie wymienić również tłoczek (są też zestawy z tłoczkiem).
Małe know how: o zaciskach
Awatar użytkownika
By miodek89 -  23 mar 2017, 9:02
 mazowieckie
#249325
Chodzi o lewy tylny zacisk. Raz trzyma podczas jazdy zacisk a raz nie. Dlatego chciałbym go naprawić.

W sklepie polecili mi coś takiego:

1 x AUTOFREN REPERATURKA ZAC.HAM.Z TŁOKIEM - 45 PLN
Nr kat: 1 x D4846C

1 x AUTOFREN ZESTAW NAPR.ZACISKU HAM. - 21 PLN
Nr kat: 1 x D7044C
Awatar użytkownika
By Ucando -  10 kwie 2017, 10:49
 mazowieckie
#250273
Wymień sobie od razu z tłoczkiem. Będzie wtedy zdecydowanie większa pewność działania tego zacisku. Pamiętaj o dobrym wyczyszczeniu zacisku.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  10 kwie 2017, 11:00
 mazowieckie
#250274
Właśnie auto jest u mechanika. Wyjął zacisk i ma lekkie wzery. Postaram się dzisiaj załatwić używany inny zacisk w dobrym stanie. Jak nie dostanę to właśnie tloczek i wszystkie uszczelki wymienię i pojeździc tak będę musiał i zobaczę czy wszystko będzie ok.

Czy odpowietrza się tradycyjnie taki zacisk czy jakoś specjalnie? Pytam, żeby mechanik nic źle nie zrobił :-)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka