Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By marcinsz -  21 sie 2012, 15:10
 -------
#79958
Witam! mam taki problem w swoim golfie iż przy lekkim lub mocnym skręcie w lewo od strony kierowcy słychać szum ( ocieranie ). Przy skręcie w prawo nic nie słychać wszystko działa idealnie. Dodam jeszcze że gdy skręcam w lewo na obojętnie którym biegu szumi a gdy rozpędza delikatnie auto i dam na luz i wtedy skręcę w lewo lekko lub mocniej szum ustaje. Łożysko z piasto z lewej strony wymienione. Podejrzewam ze może być mechanizm różnicowy lub przegub. Co o tym sadzicie? ktoś miał taki przypadek?
Awatar użytkownika
By fredric -  21 sie 2012, 23:03
 mazowieckie
#79994
A zobacz czy coś ci nie obciera u mnie tarło tylko jak przyspieszałem i na skręconych kołach w lewo. Okazało się że nadkole się delikatnie poluzowało i tylko przy przeciążeniu delikatnie wadziło o oponę.Normalnie nic nie było widać dopiero jak przyglądałem się nadkolu to widziałem delikatne otarcia.
By stefdeath -  22 sie 2012, 11:23
 -------
#80016
marcinsz pisze:Witam! mam taki problem w swoim golfie iż przy lekkim lub mocnym skręcie w lewo od strony kierowcy słychać szum ( ocieranie ). Przy skręcie w prawo nic nie słychać wszystko działa idealnie. Dodam jeszcze że gdy skręcam w lewo na obojętnie którym biegu szumi a gdy rozpędza delikatnie auto i dam na luz i wtedy skręcę w lewo lekko lub mocniej szum ustaje. Łożysko z piasto z lewej strony wymienione. Podejrzewam ze może być mechanizm różnicowy lub przegub. Co o tym sadzicie? ktoś miał taki przypadek?
Jakby to była wina łożyska to byłoby to łożysko prawe a nie lewe, które wymieniłeś. Przy skręcie w lewo prawe jest bardziej obciążone i może szumieć. Skoro słychać na każdym biegu to zrób kilka powolnych kółek na parkingu i niech ci ktoś z zewnątrz osłucha czy faktycznie coś ociera.
By stefdeath -  23 sie 2012, 9:05
 -------
#80065
to szumi przy pełnym skręcie czy też przy mniejszym? jak jedziesz na 1b ze skręconymi kołami to szumi i po wciśnięciu sprzęgła przestaje?
Kiedyś tak miałem w leonie że przy pełnym skręcie głośno pracował m.różnicowy- ale słychać go było na kołach zimowych 205/55/16. Jak wkładałem letnie 225/45 to była cisza. Przejeździłem tak kilka sezonów i poza odgłosem na małych kołach nic złego się nie działo. Może pożycz od kogoś większe koła na przód i stestuj
By marcinsz -  23 sie 2012, 11:27
 -------
#80076
to szumi przy pełnym skręcie i przy mniejszym. tak po wciśnięciu sprzęgła przestaje bo wetdy bieg nie jest właczony i nie ma oporu koło i musi tzw ciągną naped. a koła mma 17
By patlapucio23 -  20 gru 2012, 18:30
 -------
#89173
U mnie była identyczna sytuacja i winno było łożysko. Przy skrecie w lewo podczas jazdy czym większy skręt tym bardziej szumiało. Tylko że ja wymieniłem lewe łożysko z piastą i przestało.

Może w tym przypadku trzeba wymienić prawe łożysko, W zasadzie to powinno być słychać czy odgłos pochodzi z prawej czy z lewej strony
By patlapucio23 -  22 gru 2012, 6:20
 -------
#89308
marcinsz pisze:ale dziwne jest to że przy wrzuconym biegu szumi i na luzie juz nie dlatego to dziwny przypadek troszke i nie wiem za co sie zabrać pomóżcie

Wogle na luzie nie szumi ? nigdy ale to nigdy?

Ja podczas przyśpieszania także miałem głośniejszy szum, ba nawet moge powiedzieć że to był odgłos jakby się coś z lewej strony mocno ocierało. Przestawało podczas jazdy na wprost.

Pojechałem do mechanika, przewiózł się moim autem i odrazu powiedział że to łożysko. Wymienił i jest git :)