Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By marcinsz -  30 mar 2013, 15:00
 -------
#95170
niestety dalej nic nie znalazłem ale obawiam się ze to skrzynia biegów a dokładnie mechanizm różnicowy ale po świętach będe jechał na porzadna diagnostyke
By marcinsz -  08 sie 2013, 14:12
 -------
#103549
Nareszcie jest diagnoza. Uszkodzony mechanizm różnicowy. Czeli albo wymiana mechanizmu choć nie wiem czy dostane taki i czy jest sens rozbierania i wymiany albo wymiana skrzyni biegów. Co radzicie i czy ktoś maiłby taka skrzynie do golfa 5 silnik 1.4 tsi 170 KM?
Awatar użytkownika
By pitt52 -  02 maja 2017, 19:07
 śląskie
#251323
Temat trochę starawy, ale w między czasie może ktoś przerabiał temat. Auto ma od 13 tys. przebiegu i od początku na łukach przy różnych prędkościach coś mi buczy. Dzieje się tak tylko przy skręcie w prawo. Byłem u kilku mechaników z tym problemem i nie wskazują na łożyska w kołach. Twierdzą, że łożyska są ok. Nie potrafią przy tym wskazać, gdzie leży problem a moim zdaniem to wina łożyska w skrzyni biegów. Zastanawiające jest tylko to, że to się nie pogłębia, a jest jednostajne. Olej w skrzyni wymieniłem na samym początku na oryginalny z ASO. Teraz nie wiem, czy zaryzykować wydatek i wymienić na początek to lewe łożysko/piastę, czy też poczekać aż awaria się bardziej ujawni. Macie jakieś pomysły? :sad:
Awatar użytkownika
By SzaLaS -  02 maja 2017, 21:16
 lubuskie
#251329
U mnie w Plusie podobnie jest. Problem pojawia się tylko w czasie przyspieszania badz utrzymywania prędkości przy jednoczesnym skrecie w prawo. nawet delikatny ruch kierownicy generuje takie terkotanie. Przeguby sprawdzone sa całe. jedynie zostaje sprawdzenie skrzyni biegów ale to duzy koszt.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  02 maja 2017, 21:27
 śląskie
#251332
No to jedziemy na jednym wózku. Chyba poczekam aż coś więcej trzeba będzie zrobić ze skrzynią albo sprzęgło i wtedy się za to wezmę. Moje podejrzenia też kieruję w stronę skrzyni a właściwie mechanizmu różnicowego. :bad:
Awatar użytkownika
By SzaLaS -  03 maja 2017, 10:13
 lubuskie
#251343
Powiem Ci, że miałem auto na podnośniku i wtedy wrzucałem biegi imitując jazdę i odgłosów nie było. więc też to jest dziwne. Ale na pewno nic robić nie bede teraz, poczekam az będzie mocniej słychać