Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  04 lis 2015, 13:53
 pomorskie
#199082
Ja nie mam pojecia dlatego zadaje pytanie. Gosc na passku mial je 4 miesiace... mi zawsze przeszkadzalo ze golf tak wysoko stoi tzn ma spore przestrzenie miedzy blotnikiem a kolem... zobaczcie w moim profilu...
Chyba ze na forum ktos ma sprężyny ktore podpasuja do mojego gofra
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  04 lis 2015, 14:06
 dolnośląskie
#199083
TomuŚ pisze:Ja nie mam pojecia dlatego zadaje pytanie. Gosc na passku mial je 4 miesiace... mi zawsze przeszkadzalo ze golf tak wysoko stoi tzn ma spore przestrzenie miedzy blotnikiem a kolem... zobaczcie w moim profilu...
Chyba ze na forum ktos ma sprężyny ktore podpasuja do mojego gofra
daj ogłoszenie w dziale KUPIE to moze ktos sie znajdzie
ktos ostatnio miał pro kit -30mm do sprzedania :hmmm:
By Rotor -  26 lis 2015, 15:22
 śląskie
#202298
Witam.


Wiem że idę na łatwizne ale brak czasu mnie do tego zmusza.
Może mi ktoś napisać ori nr sprężyn seryjnie obniżonych o 15mm wszystkich 4 do golfa 1,9 TDI 105 kucy BLS ( wiem że to comfortline) ale jakieś napewno podejda

Z góry dzieki
Awatar użytkownika
By Ramzes -  26 lis 2015, 15:39
 kujawsko-pomorskie
#202301
A-R-T-U-R pisze:
TomuŚ pisze:Ja nie mam pojecia dlatego zadaje pytanie. Gosc na passku mial je 4 miesiace... mi zawsze przeszkadzalo ze golf tak wysoko stoi tzn ma spore przestrzenie miedzy blotnikiem a kolem... zobaczcie w moim profilu...
Chyba ze na forum ktos ma sprężyny ktore podpasuja do mojego gofra
daj ogłoszenie w dziale KUPIE to moze ktos sie znajdzie
ktos ostatnio miał pro kit -30mm do sprzedania :hmmm:
Te sprężyny miał w takiej cenie jak nowe w ic :)
Awatar użytkownika
By sajan -  02 sty 2016, 15:34
 mazowieckie
#207974
Panowie prośba czy dałby radę ktoś wrzucić fotkę jak siadł samochód na eibachu sportlini`e bo się bardzo zastanawiam czy sportline czy prokit
By Jares -  02 sty 2016, 20:43
 podkarpackie
#208024
sajan pisze:Panowie prośba czy dałby radę ktoś wrzucić fotkę jak siadł samochód na eibachu sportlini`e bo się bardzo zastanawiam czy sportline czy prokit
Nie zastanawiaj się tylko bierz SportLine bo za pół roku będziesz żałowal :friends: wiem z własnego doświadczenia :laugh:
By Rost -  02 sty 2016, 21:25
 małopolskie
#208039
Wytłumaczcie mi różnice między sportline a pro kit, bo też rozglądam sie za springami
Awatar użytkownika
By sajan -  02 sty 2016, 23:25
 mazowieckie
#208074
róznica jest taka że sportline siada w teorii do 5 cm a prokit do 3cm:)

Dodano po 54 sekundach:
Jares pisze: Nie zastanawiaj się tylko bierz SportLine bo za pół roku będziesz żałowal :friends: wiem z własnego doświadczenia :laugh:
YYY przekonałeś mnie :D :ok:
By Kopter -  12 sty 2016, 10:10
 małopolskie
#209963
$iwy pisze:Zastanawiam się nad kitem lub gwintem jak kit ze springami Eibacha to jakie amorki pod to?Bo na serii to lipa chyba.
Do Eibacha najlepiej amory Bilstein B8. Jest nawet gotowy taki zestaw, który nazywa się Bilstein B12.
By Witas -  07 kwie 2016, 21:37
 wielkopolskie
#223566
Witam kolegów i koleżanki,

Po ostatniej wymianie sprężyn, które zakupiłem przez internet na stronie dystrybutora (unto.pl) do mojego Golfa 1.9 TDI jestem załamany rezultatem :( poniżej zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/gHk1 ... rffNqPMkoo

Co o tym sądzicie ? Prześwit to jakieś 11,5 cm, tyłu nie zmieniałem i jest to jakieś 6,5 cm....dodam, że przed wymianą sprężyn przód siedział niżej niż tył czyli jakieś 5 cm coś koło tego. To nie jest normalne, żę te sprężyny tak wysoko siedzą ? czuje się jakbym jechał wozem strażackim.

Chciałbym wrócić do poprzedniego stanu, ale musiałem wymienić sprężyny bo był popękane.
Obecnie zastanawiam się nad zakupem:
http://allegro.pl/vw-golf-mk5-v-sprezyn ... 91330.html

Co o tym sądzicie ?
Z góry dziękuję za konstruktywne komentarze

Witek

Dodano po 50 minutach 43 sekundach:
Re: Dobór /wybór/ sprężyn
Dodam, że auto może nawet wyglądać jak seryjnie byle by nie stało tak wysoko jak KOZA! mogą być jakieś zamienniki seryjnych sprężyn... te co założyłem też takie miały być a wyglądają fatalnie :(
Awatar użytkownika
By Niecik -  08 kwie 2016, 18:28
 śląskie
#223645
Ja jadę odebrać spręzyny sportline z eibacha , pisze że względem seryjnym 4-5 cm niżej - zobaczymy jutro (koszt ponad 400 zł)
jeśli chcesz delikatnie obniżyć to polecam pro kit też z eibacha, podobno samochód jest 2-3 cm niżej niż seryjnie czyli wydaje mi się, że Tobie będzie to odpowiadało.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17