Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Rost -  08 kwie 2016, 20:25
 małopolskie
#223660
większość osób które kupują pro kita żałuje że to nie sportline. Duzo fajniejsze wrazenie sa na tym drugich podobno.
By Witas -  08 kwie 2016, 23:51
 wielkopolskie
#223710
Kolego Niecik, chętnie zobaczę rezultat Twojego obniżenia. Moze podeslesz jutro jakieś fotki...byłbym wdzięczny, bo byc moze sie zdecyduje na to co Ty.

A co myślicie o sprężynach, które dodałem w załączniku tzw w poprzednim moim poście ? Kosztują jakieś 400zl a Te o których wy piszecie na Allegro są po około 600 zł troche drogo. No chyba ze masz namiary gdzie są taniej.

Czy takie obniżające (sportowe) sprężyny można założyć na seryjne zawieszenie ?

Jaki jest seryjny prześwit w Golfie V 1.9 TDI bo na necie znalazłem tylko prześwit do kombi i wynosił 86mm. Potrzebuje tej informacji bo nowe sprężyny "seryjne" które założyłem spowodowały ze mój prześwit to 110 mm i chce je reklamować tzw zwrócić.

Z góry dziękuje za wszystkie rady i pomoc

Witek
By Witas -  10 kwie 2016, 18:13
 wielkopolskie
#223938
Przód na jednej były oznaczenia, niebieska,zielona i fioletowo-różowa druga nie powiem bo mechanik mi tylko to powiedział. Chyba jednak pójdę w koszty i wymienię tylko przód na używki... no chyba, że można tylko kupić obniżone na przód i wiecie gdzie ?
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  15 maja 2016, 21:52
 pomorskie
#228168
Drodzy forumowicze powiedzcie mi co oznaczają znaki na sprężynach ile mi obniża auto na ori amorach i czy to bedzie pasowało do mojego Golfa 1.9 TDI bo kompletnie nie znam sie na zawieszeniach :wacko: :wacko: ObrazekObrazekObrazek
By Jares -  16 maja 2016, 8:13
 podkarpackie
#228198
Pudełko masz z Eibach Pro-Kit czyli -30mm, ale sprężyny na bank są seryjne VW, oznaczeń kropkowych nie znam, bo nie bawię się w takie rzeczy :friends:
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  16 maja 2016, 12:15
 pomorskie
#228226
...a widzisz bo chłop sprzedaje je jako pro kity chce 5 stówek a odda za 300 zł i już prawie je kupiłem, czyli lepiej tego nie brać...

hmmm... odezwał sie tez do mnie kolega z forum ma ori GTI o ile one obniżą auto i czy pasują do normalnego TDI'ka ??
By kupszczelisty -  05 cze 2016, 8:40
 wielkopolskie
#230242
Witam

Jak sprawdzić z jakiego samochodu pochodzą fabryczne sprężyny? Wiadome kształt ten sam, ale są różne samochody z innymi silnikami i o innej masie.

Interesuje mnie kolor żółty, biały, zielony, zielony.

Proszę o pomoc
By AlienK -  18 sie 2016, 15:16
 pomorskie
#237257
W tej chwili mam sprężyny fabryczne z oznaczeniem różowy, żółty, niebieski, niebieski przód + pomarańczowy, biały tył. Ostatnio wpadły mi w ręce sprężyny z Scirocco 2.0 3x czerwony 1x szary Myślicie, że będę się nadawać na podmianę? Ewentualnie mógłby ktoś podesłać nr części tych sprężyn?
By Mariuszy77 -  23 wrz 2016, 10:18
 wielkopolskie
#239639
Witam. Jest to Mój pierwszy post na tym forum i chciał bym się jeszcze raz przywitać oraz prosić was o pomoc.
Problem wygląda następująco.
Kupiłem auto 2 miesiące temu. Tydzień temu zaczęło coś "grzechotać" w tylnym zawieszeniu. Udałem się do mechanika w celu diagnozy co okazało się, że jest to pęknięta sprężyna w tylnym zawieszeniu a hałasował kawałek zwoju (który z resztą na dowód dostałem do ręki), który utknął gdzieś w wahaczu. Problem polega na tym, że auto kupiłem już z obniżonym zawieszeniem amortyzatory były wymieniane i przy takim obniżeniu sprężyny pewnie też.
Chciał bym abyście pomogli Mi ustalić ile to auto jest obniżone względem serii na podstawie zdjęć, które dodam do tego posta tak abym wiedział o ile obniżających sprężyn szukać?
PS. czy jest możliwe aby obniżyć tak dużo zawieszenie samymi amortyzatorami na seryjnych sprężynach?
Niestety ja, poprzedni właściciel ani mechanik nie jesteśmy w stanie określić jakiej firmy są amortyzatory oraz sprężyny dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc.
Auto to golf 5 1.9 TDI wersja COMFORTLINE auto jest wyraźnie twardsze. O ile ten tył może byś obniżony? Opona r17 profil 45. Oczywiście chciał bym zachować takie obniżenie 

https://zapodaj.net/80c2ae228fe8b.jpg.html
https://zapodaj.net/1faede0debc04.jpg.html
https://zapodaj.net/dc71385892080.jpg.html

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  23 wrz 2016, 10:37
 dolnośląskie
#239640
Mariuszy77 pisze:Witam. Jest to Mój pierwszy post na tym forum i chciał bym się jeszcze raz przywitać oraz prosić was o pomoc.
Problem wygląda następująco.
Kupiłem auto 2 miesiące temu. Tydzień temu zaczęło coś "grzechotać" w tylnym zawieszeniu. Udałem się do mechanika w celu diagnozy co okazało się, że jest to pęknięta sprężyna w tylnym zawieszeniu a hałasował kawałek zwoju (który z resztą na dowód dostałem do ręki), który utknął gdzieś w wahaczu. Problem polega na tym, że auto kupiłem już z obniżonym zawieszeniem amortyzatory były wymieniane i przy takim obniżeniu sprężyny pewnie też.
Chciał bym abyście pomogli Mi ustalić ile to auto jest obniżone względem serii na podstawie zdjęć, które dodam do tego posta tak abym wiedział o ile obniżających sprężyn szukać?
PS. czy jest możliwe aby obniżyć tak dużo zawieszenie samymi amortyzatorami na seryjnych sprężynach?
Niestety ja, poprzedni właściciel ani mechanik nie jesteśmy w stanie określić jakiej firmy są amortyzatory oraz sprężyny dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc.
Auto to golf 5 1.9 TDI wersja COMFORTLINE auto jest wyraźnie twardsze. O ile ten tył może byś obniżony? Opona r17 profil 45. Oczywiście chciał bym zachować takie obniżenie 

https://zapodaj.net/80c2ae228fe8b.jpg.html
https://zapodaj.net/1faede0debc04.jpg.html
https://zapodaj.net/dc71385892080.jpg.html

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
potrzebne są zdjęcia oznaczeń na sprężynach. wnioskowanie ze zdjęć to tak jakbyś zdzwonił do wróżbity Macieja :oczko:
By Mariuszy77 -  23 wrz 2016, 11:21
 wielkopolskie
#239644
Tak wiem. Problem w tym, że mechanik twierdzi, że na sprężynach nic nie ma (jakiś no name) w dodatku nie mam możliwości sam tego zobaczyć bo auto stoi 30 km ode mnie.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 wrz 2016, 13:05
 pomorskie
#239649
miodek89 pisze:

Panowie, kto mi doradzi czy sprezyny z tego ogłoszenia będą pasować do mojego Golfa SDI?
a skąd mamy wiedzieć przecież to nieoryginalne VW. Poza tym jaki masz amortyzator, jakie masz zawieszenie obecnie? SDI występowały z zawieszeniem zwykłym i sportowym obniżonym -25mm i -30mm

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
A-R-T-U-R pisze: wnioskowanie ze zdjęć to tak jakbyś zdzwonił do wróżbity Macieja :oczko:
Maciej na pewno by wiedział :tooth:

Dodano po 5 minutach 35 sekundach:
Mariuszy77 pisze: Chciał bym abyście pomogli Mi ustalić ile to auto jest obniżone względem serii na podstawie zdjęć,
dla mnie zostajesz "miszczem" miesiąca :super:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17