Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Hulaj -  10 gru 2007, 18:36
 mazowieckie
#7230
Mam ochotê na lekk± glebê ale narazie szkoda mi kasy na ca³y gwint.

Mam zamiar zakupiæ same sprê¿yny (lepszy rydz ni¿ nic ) a jak sie wysypi± amory to zakupie gwintowane.

Pytanko: gdzie kupiæ?
jakie? my¶la³em o Koni, pó¼niejsze dokupienie gwintu nie jest najdro¿sze ze znanych mi marek.
Czy jak kupie sprê¿ynki jednej firmy to czy wejd± na amory innej?
(teoretycznie)

Sugestie, (konstruktywne)porady , linki itd bardzo mile widziane.

Pozdrawiam.
By wojtek -  10 gru 2007, 19:52
 mazowieckie
#7234
ja doloze swoje pytanie, ile okolo kosztuja amorytyzatory nowe, standardowe takie jak wkladaja w vw?
Awatar użytkownika
By maluszek -  10 gru 2007, 20:27
 mazowieckie
#7235
Gwinty to jedno, a sprê¿yny i amory to drugie. Nie za³o¿ysz zwyk³ych spê¿yn na gwinty. Za to jak kupujesz oddzielnie amory i sprê¿yny to mo¿esz mieszaæ w miarê do woli.
Awatar użytkownika
By krz_p -  10 gru 2007, 21:02
 wielkopolskie
#7238
Hulaj w niemcowni najpopularniejsze s± H&R
By Mandi -  14 sty 2008, 23:37
 dolnośląskie
#7641
witam przymierzam sie do zakupu orginalnych sprêzyn z katalogu akcesoria vw cena 1024z³ obnizenie -30mm ma moze ktos taki bajerek i podzieli siê czy warto czy nie ,
oraz czy rodzinke da sie zabrac tzn nie bedzie sie tar³o o asfald wsyztko:P
mojsilnik to 1.6 fsi i kolejne pytanie czy sprzyny od gti pasuja?do amorków fabrycznych
Awatar użytkownika
By maluszek -  15 sty 2008, 0:21
 mazowieckie
#7644
Mandi pisze:witam przymierzam sie do zakupu orginalnych sprêzyn z katalogu akcesoria vw cena 1024z³ obnizenie -30mm ma moze ktos taki bajerek i podzieli siê czy warto czy nie ,
oraz czy rodzinke da sie zabrac tzn nie bedzie sie tar³o o asfald wsyztko:P
mojsilnik to 1.6 fsi i kolejne pytanie czy sprzyny od gti pasuja?do amorków fabrycznych
jakis link?
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 sty 2008, 8:00
 wielkopolskie
#7647
zapewne chodzi o te sprê¿yny:

http://www.volkswagen-akcesoria.pl/inde ... =19&gid=31

widzia³em kiedy¶ w jednym z salonów tak obni¿on± V-tkê i wygl±da³a ca³kiem nie¿le, nie by³o za nisko, tak w sam raz

co do sprê¿yn od GTI, to nie bêd± pasowa³y, ZTCW to GTI ma grubsze kolumny z przodu i sprê¿yny nie podejd± do innych wersji, jak jeszcze nie mia³em GTI to siê w³a¶nie interesowa³em tematem i takie info znalaz³em

mo¿esz jeszcze sprawdziæ Eibach'a i H&R, 90% niemców zak³ada w³a¶nie H&R
By Hulaj -  15 sty 2008, 10:16
 mazowieckie
#7649
Tylko ta cena !! poszukaj mo¿e jaki¶ renomowanych marek, napewno bedzie taniej kilka stówek zanim sie zdecydujesz ostatecznie na te z VW. I bedziesz mial wybór co do charakterystyki tych sprê¿yn.
By Mandi -  15 sty 2008, 11:50
 dolnośląskie
#7651
no w³asnie ta cena..
auto mama jescze na gwarancji wiec mysalem o orginalnych akcesoriach a jak daj± mi gwarancje na to to sie mie ma co zastanwiac
h&R tyle samo kosztuje.
Awatar użytkownika
By maluszek -  15 sty 2008, 17:25
 mazowieckie
#7655
Te sprê¿yny robi dla VW Einbach, wiêc nie powinny byæ najgorsze. Chêtnie bym zobaczy³ zdjêcie fury na takich sprê¿ynach, bo sam jestem zainteresowany, ¿eby jeszcze opu¶ciæ furê w dó³ na oem-owych sprê¿ynach. Tutaj takich nie dostanê.
Awatar użytkownika
By djsewek -  25 sty 2008, 19:55
 -------
#7825
W jakim sklepie internetowym poleciacie kupno sprezynek ?
tuning.pl?
Moze cos jeszcze? :D
By Mandi -  02 lut 2008, 17:59
 dolnośląskie
#7955
tuning.pl odradzam znam ich i nie polecam wciskaja kit opowaidaja cuda a w rzeczywisto¶ci towar z najnizszej pó³ki.
By lisik -  08 lut 2008, 17:44
 -------
#8110
na allegro sa do kupienia weitec za 600z³, nowe oczywiscie
By seba123 -  16 paź 2012, 17:22
 -------
#84901
Witam mam pytanko posiadam golfa 1.9tdi comfortline chce zapodać sprężyny np od sportline czy podejdą do moich seryjnych amorków.Chcę go troszkę obniżyć czy amorki też trzeba zmieniać z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2014, 23:37 przez Mettenoos, łącznie zmieniany 4 razy. Powód: poprawiłem pisownię
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17