Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kupszczelisty -  14 gru 2016, 9:06
 wielkopolskie
#244341
Masz kropki kolorowe na sprężynie. Kup o tym samym kodzie używane. Ja dwa razy trafiłem do golfa plus z golfa 6 o małym przebiegu.
By szel3x -  15 kwie 2017, 19:03
 małopolskie
#250554
Witam, posiadam MK V GT Sport na felgach 18 stkach o ET 28 i oponach 225/40. Przy mocnych dohamowaniach gdy występuje efekt bujania obcierają mi opony o nadkola. Chciałbym się tego efektu pozbyć, jak dla mnie Golfik jest za miękki i zależało by mi właśnie na utwardzeniu zawieszenia.

Myślałem nad sprężynami Eibach Sportline. Jak wiemy GT Sport już jest fabrycznie obniżony, czy na Sportline będzie jeszcze niżej czy tak samo? Obecnie u mnie przerwy między błotnikami, a oponami to P: 4cm T: 5cm. Kolega ma w Audi S3 8L oryginalne amortyzatory i sprężyny Eibach Sportline i jest idealnie twardo, nisko, szeroko i nic nie obciera.

Jak narazie prezentuje się to tak:

https://ibb.co/gOORY5
https://ibb.co/dbwkRQ
https://ibb.co/kcJAt5

Amortyzatory są oryginalne VW, z tyłu sachs z przodu chyba tak samo. Według kodu wyposażenia: 1JC (tylne amortyzatory for sport design. Sprężyny z przodu 3x czerwone kropki 1x szara, z tyłu 3x czerwone 1x niebieska.
Awatar użytkownika
By Kuba18 -  27 maja 2017, 12:05
 kujawsko-pomorskie
#252376
Witajcie,mam pytanie w sprawie sprężyn eibach sportline. Gościu mi pisze że są od 1.4 benzyny,czy będą pasowały do mojego diesla 1.9? Jak będzie wyglądało wtedy obniżenie ? Będzie okej ? Bo to co widzę na allegro to są troszkę inne naciski do benzyny i tdi. Jak to wygląda?
Awatar użytkownika
By tadex0 -  11 cze 2017, 15:40
 podkarpackie
#253151
Witam. U mnie tył zaczął siedzieć jak wiozę 1 osobę z tyłu to jeszcze ręka wejdzie między oponę 205.55.16 ale jak mam coś jeszcze w bagażniku to ręka w poziomie nie wejdzie. Czy to już zużycie materiału i wymiana sprężyn czeka bo odboje cierpią i juź do wymiany. Czy mogę zastosować podkładki dystansowe np 2cm. Na pusto jest chyba niższy niż z przodu. 1.9tdi trend.
By OrangePL -  06 lis 2017, 12:10
 pomorskie
#258549
Witam, posiadam golfa 5 BKC na seryjnym zawieszeniu i fegach 18cali 8j ET45
Chciałbym dowiedzieć się jak golfik bedzie wyglądał na eibach sportline i ProKit i jak z komfortem, ponieważ robię dość dużo kilometrów po polskich drogach :)
By FireFrog -  02 kwie 2018, 15:09
 małopolskie
#263534
Panowie, szybki temat. Założyłem do golfa 18", mam coś z geometrią bo jak wjade w dziure to tylne prawe koło obciera o nadkole. Wspomnę że tak samo tylne prawe koło wystaje gdzieś z 0.5 cm poza nadkole, a inne koła siedzą normalnie. Majster mi kazał jechać na geometrie. Stwierdziłem że przed tym jak pojadę założe jakieś sprężyny co by twardsze autko było. Moje pytanie jest takie, czy jak kupie eibacha sportline przód -50mm, tył -30mm, to będzie gorzej (bedzie bardziej ocierało), i czy na -50mm przód nie będzie za nisko ? Do gwintu nie jestem przekonany, a sprężyny obniżające już mialem (Eibacha) i byłem bardzo zadowolony. Pozdro.
By Mariuszy77 -  02 kwie 2018, 19:25
 wielkopolskie
#263546
Pytanie jak szerokie są te felgi w calach?
18" 8j et45 z oponą 225/40 + eibach sportline nie będzie obcierało o nadkola. Wszystkie felgi o równych parametrach czy kompletowałeś je?
Zrób geometrię zawieszenia.
By Brzeziu -  06 maja 2018, 16:14
 dolnośląskie
#264615
Przeczytałem tu na forum, że przy felgach 18/7,5 et 40 i założonych na nich oponach 225/40 i obniżonym zawieszeniu na sprężynach eibach sportline, taki zestaw będzie obcierał. Co w takim razie zmienić, sprężyny na prokit czy opony na inne. Bardzo podoba mi się golf na felgach VW Champion i takie chciałem założyć do siebie a że mam standardowe zawieszenie to do tych felg muszę go obniżyć.
By DamiaN1337 -  01 cze 2018, 19:53
 pomorskie
#265285
Mam taki problem, otóż z tyłu mam sprężyny z oznaczeniem koloru pomarańczowy i biały. Jednak tył siedzi według mnie za nisko, a na pewno niżej niż przód.. co trochę mnie irytuje. Chciałbym kupić inne sprężyny, jednak nie do końca wiem jakie. Może ktoś pomoże ?
By kupszczelisty -  02 cze 2018, 11:18
 wielkopolskie
#265302
Kupno używanych sprężyn jest trochę problematyczne. Przywiozłem auto z Niemiec które miało dokładany hak holowniczy i tył był miękki. Miałem porównanie z takim samym samochodem. Kupiłem używane sprężyny i nie było dużo lepiej. Kupiłem nowe sprężyny Sachs wzmocnione które są zrobione z grubszego drutu i jest dobrze. Auto podniosło się może centymetr do góry, ale nie buja się tak i nie siada przy większym załadunku. No i nie wygląda jak koza. Katalog Sachs jest dość czytelny. Pozdrawiam
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17