Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Tyson -  30 paź 2012, 22:43
 mazowieckie
#85856
Wczoraj na przeglądzie okazało się, że prawy odbój jest mocno zmęczony, a lewy rozerwany na pół. Rozumiem, że materiał z jakiego są one wykonane nie gwarantują 100-letniej żywotności (jakaś pianka), ale 85tkm to chyba trochę za mało...
W Seacie też miałem problem z tymi obojami, raz wymieniłem i po kilkunastu tysiącach km się rozleciały, później dałem sobie z nimi na spokój i olałem sprawę :)
Czym grozi jazda na rozwalonych odbojach?
Dodam, że przeważnie jeżdżę sam, czasami 2 osoby + małe dziecko, a w komplecie to od wielkiego dzwonu.
Awatar użytkownika
By major -  31 paź 2012, 20:45
 mazowieckie
#85916
Odbój osłania amortyzator, miałem to samo teraz, zrobiłem z obu stron.
I okazało się ze jeden amor juz cieknie.
Zrób to lepiej, wystarczy wahacz od dołu odpiąc .
Awatar użytkownika
By Tyson -  01 lis 2012, 17:13
 mazowieckie
#85959
Sylwestro pisze:Będą bardziej Ci amortyzatory na dołkach dobijać a to może to skrócić zywotność.
zgadza się, ale pod warunkiem, że jedziemy obciążonym samochodem, albo wpadniemy w mega dziursko.
Trzeba będzie to na spokojnie ogarnąć.
major ile kosztowały Cię odboje?
By soja -  02 lis 2012, 17:33
 zachodniopomorskie
#86025
Mi tez dwa poszły . Dziś to zobaczyłem jak mi zmieniali zawieszenie. JOd razu zamontowali nowe. U mnie odboje na tyle nie dały rady
By soja -  09 lis 2012, 18:07
 zachodniopomorskie
#86598
Panowie na odbojach nie warto oszczędzać. To naprawę wazna sprawa dla ochrony amorków. Szczegółnie dla tych co mają je utwardzone.
Awatar użytkownika
By Tyson -  09 lis 2012, 23:04
 mazowieckie
#86634
rafalllmk5 pisze:ja za tylne odboje w IC płaciłem 40 zł po znizce oczywiscie za komplet (dwa odboje i dwie osłony)
tylko jakiej firmy, bo to kształtuje cenę.
Ja za sachsa zapłaciłem 73zł za komplet. Kayaba mogłem mieć za 48zł.
Niestety nie mam czasu podjechać na wymianę :/
By KriSSo -  18 lis 2012, 20:45
 zachodniopomorskie
#87191
Tajson, u mnie wytrzymały 40 kkm. Także 80 u Ciebie to dobry przebieg :).