Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By team-am -  25 mar 2008, 20:04
 łódzkie
#8679
Witam
Mog³by ktos napisaæ jak sprawdza sie taki system w golfach wyposa¿onych w ta funkcje :?: Jak to dzia³a, czy jest dokladne :?:
Jak komunikuj± sie czujniki w felgach z komputerem :?:

Jaki bylby koszt monta¿u i czy jest to skomplikowane :?::?:

Pozdr
Michal
Awatar użytkownika
By maluszek -  25 mar 2008, 22:32
 mazowieckie
#8700
team-am pisze:Mog³by ktos napisaæ jak sprawdza sie taki system w golfach wyposa¿onych w ta funkcje :?: Jak to dzia³a, czy jest dokladne :?:
Jak komunikuj± sie czujniki w felgach z komputerem :?:
S± dwa systemy monitorowania ci¶nienia w ko³ach w pi±tce.

1. Oparty o sterownik ABS, który monitoruje ró¿nice w obrotach ka¿dego ko³a i na tej podstawie wylicza, ¿e które¶ ko³o ma braki ci¶nienia. Dok³adno¶æ marna. Ale za to instalacja tego sprowadza siê do do³o¿enia prze³±cznika resetuj±cego, pod³±czenia kabelka i przeprogramowania sterownika ABS (nie wiem czy wszystkie wersje sterownika ABS do pi±tki maj± wsparcie dla tego systemu).

2. Oparty na czujnikach ci¶nienia w ko³ach. Wymaga czujników w ko³ach i modu³u komfortu, który umie siê z nimi komunikowaæ bezprzewodowo. Dok³adno¶æ lepsza, ale instalacja tego to trochê wiêcej kasy, bo trzeba prawdopodobnie wymieniaæ modu³ komfortu i do³o¿yæ czujniki.

Nie chcia³o mi siê zagl±daæ do schematów tego badziewia, bo moim zdaniem u¿yteczno¶æ tego jest zerowa. Wolê sobie raz na tydzieñ rzuciæ okiem na stan opon, ni¿ ¿eby mnie wnerwia³a kolejna lampka, która siê zapali, bo w jednym kole jest odrobinê ni¿sze ci¶nienie.
Awatar użytkownika
By team-am -  25 mar 2008, 23:31
 łódzkie
#8709
Dzieki za odp. Mysla³em ze taniej to wyjdzie. Odpuszczê temat

Pozdr
Michal
Awatar użytkownika
By krz_p -  26 mar 2008, 8:05
 wielkopolskie
#8717
mam ten system i ani razu nie mia³ okazji zadzia³aæ
z tego co wiem to zapali siê lampka dopiero po spadku ci¶nienia o ok. 0,5
ten system nie ma informowaæ o ubytku powietrza ale o przebiciu opony i st±d taka a nie inna dok³adno¶æ
aha mam wersjê opart± o czujniki ABS
By pawel_1977 -  26 mar 2008, 11:59
 -------
#8745
Mialem taki czujnik oparty wlasnie o system ABS w Seacie Leonie II. Zrobilem tym autem pare tysiecy KM i zasciwecil sie tylko raz, gdy w rzeczywistosci troche spadlo cisnienie w jednej oponie. Koszt w nowym aucie do produkcji to 220 zl wiec mysle, ze warto. Jezeli mialbys dokladac przelacznik, ciagnac kable i programowac komputer to mysle, ze nie warto bo troche by to kosztowalo.
Awatar użytkownika
By maluszek -  26 mar 2008, 17:11
 mazowieckie
#8753
pawel_1977 pisze:Jezeli mialbys dokladac przelacznik, ciagnac kable i programowac komputer to mysle, ze nie warto bo troche by to kosztowalo.
Po ile w Polsce chodz± czê¶ci do pi±tki, skoro prze³±cznik kosztuje tyle, ¿e nie warto???