Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By grotof -  01 lut 2013, 11:34
#91772
Wczoraj próbowałem, niestety chwilowo bez powodzenia. Myślałem, że metalowe objemki ktore trzymaja rzeczone gumy dadzą się "rozpołowić" ale jednak nie. Prawdopodobnie obie czesci są zgrzane ze sobą.
Wychodzi na to, żeby wymienić te gumy trzeba wyrabować cały drążek stabilizatora. Ktoś już to robił ? Może jest jakiś inny patent ?
By kuba94 -  01 lut 2013, 12:51
 pomorskie
#91773
Gumy są nie wymienne, trzeba kupować cały stabilizator. Osobiście nawet nie spotkałem się z zamiennikami gum. Ale można od audi dopasować ale trzeba się pobawić . Poszukaj na forum ktoś mi kiedyś podał od jakiego audi można dopasować.
By kuba94 -  03 lut 2013, 16:15
 pomorskie
#91864
to od A3 ciekawe czy będą pasowały bez rzeźby. Toś mi kiedyś pisał że najlepiej wymienić jej razem z blaszkami trzymającymi (opaskami) wtedy sprawa prosta przy następnej wymianie. Ale czy tak da radę to nie wiem nie sprawdzałem. Jak się z tym uporasz to opisz to się przyda dla potomnych.
By grotof -  03 lut 2013, 18:14
#91874
Po wstępnej ocenie gumki które kupiłem powinny pasować. Właśnie z powodu tych blaszek odpuściłem ich wymianę. Na aucie nie jest możliwa wymiana, bo objemki są tak zrobione, że nie "rozchodzą" się i d..pa! Co innego jak drążek masz na wierzchu, wtedy wszysko można.
Czeka mnie, w najbliższym czasie, demontaż skrzyni, więc wtedy dobiorę się i do drążka stabilizatora.
By bolsfanwk -  19 mar 2013, 22:46
 -------
#94541
Panowie ostatnio się męczyłem z gumami stabilizatora z przodu do Golfa V 1.9 tdi 2004 rok

I jest tragedia, kupiłem dwa rodzaje gum, bo w sklepie nie wiedzieli które będą pasowały,

no i zabrałem się za wymianę, po odkręceniu dwóch śrubek od spodu trzymających objemkę w której jest guma klemra nie chciała się rozejść, tak jak któryś kolega pisał wyżej... wziąłem przecinaka młotek, waliłem pół godziny, i w końcu klamra się rozeszła, tam jest taka specjalna nakrętka której nie da się wykręcić i ona po obu stronach trzyma tą klamrę, ale przecinak i duży młotek załatwia sprawę. Gumki które kupiłem oczywiście nie pasowały, bo są całkiem inne, są dużo miększe, mają inny kształt, natomiast te które wyciągłem oryginalne mają kształt bardzo podobny do tych http://img705.imageshack.us/img705/3418 ... n23937.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

i generalnie odczytałem numer z tej oryginalnej gumy - 1KO 411 3114M, średnica drążka to około 21.5 mm,
obdzwoniłem kilka największych hurtowni z częściami w Krakowie i NIGDZIE nie da się tych gumek kupić,
zadzwoniłem do ASO i mają za 570 zł cały drążek z gumami, także jak normalny człowiek ma wymienić sobie dwie gumki na przednim drążki stabilizatora ?? :))
macie na to jakieś rozwiązanie ? bo mi ręce opadają....
jedyne co przychodzi mi do głowy to jakąś tuleję wbić tam na drążek stabilizatora, i założyć stare gumy, skręcić mocno i może się to jakoś ściśnie, ale to taka metoda że eh... znalazłem też cały drążek stablizatora z gumami, ale żeby go wymienić to pół zawieszenia i MC persona trzeba też rozbierać, także to chyba nie jest normalne... ?
http://allegro.pl/drazek-stabilizacyjny ... 70793.html" onclick="window.open(this.href);return false;
może ktoś już wymieniał te gumki i z jakiegoś innego auta pasują ?

dwa rodzaje gum które sprzedali mi w sklepie wyglądały dokładnie tak jak tutaj i różniły się średnicą otworu w środku, ale one i tak były kompletnie za miękkie, i za małe... wogóle całkowicie różniły się od tych orygnalnych... http://allegro.pl/guma-tuleja-stabiliza ... 18006.html" onclick="window.open(this.href);return false;
By kupszczelisty -  18 kwie 2013, 2:50
 wielkopolskie
#96410
Może ktoś robi poliuretany?
By bolsfanwk -  25 kwie 2013, 15:47
 -------
#97057
Panowie udało mi się zakupić te gumki,
poszedłem do gostka w Krakowie co handluje częściami,
poszperał i znalazł gumy takie zamienniki firmy chyba ted-gum i po 35 zł za sztukę to wyszło,
z wymianą troche ciężko, pojechałem do mechanika, wziął przecinaka, duży młotek gimnastykował się,
rozwalił obejmę, ponieważ ona fabrycznie jest nie rozbieralna, potem wymienił gumki, i skręcił,
także nie było większych problemów :)
By Tiger1980 -  25 kwie 2013, 19:06
 lubuskie
#97067
bolsfanwk pisze:Panowie udało mi się zakupić te gumki,
poszedłem do gostka w Krakowie co handluje częściami,
poszperał i znalazł gumy takie zamienniki firmy chyba ted-gum i po 35 zł za sztukę to wyszło,
z wymianą troche ciężko, pojechałem do mechanika, wziął przecinaka, duży młotek gimnastykował się,
rozwalił obejmę, ponieważ ona fabrycznie jest nie rozbieralna, potem wymienił gumki, i skręcił,
także nie było większych problemów :)

dobra robota...
ja uzupełnię tylko:
http://tedgum.pl/sklep/product_info.php ... ts_id=6713" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tedgum.pl/sklep/product_info.php ... ts_id=6714" onclick="window.open(this.href);return false;