Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By jarek60 -  08 paź 2019, 16:02
 zachodniopomorskie
#277538
Nie zaczynam nowego tematu dlatego poproszę o opinie na podstawie wydruku po regulacji zbieżności.
Obrazek

Dodano po 7 minutach 48 sekundach:
Ten wynik pomiarów najnowszy po przejechaniu około 30 km
Obrazek

Dodano po 22 godzinach 42 minutach 59 sekundach:
:unsure:
Awatar użytkownika
By Cimek -  17 lis 2019, 8:20
 opolskie
#278517
@jarek60 Patrz na tył
Obrazek
Gdzieś się zapodzialo po finalnym ustawieniu zdjęcie. Także na przód Ci teraz nie pokaże
Awatar użytkownika
By Cimek -  17 lis 2019, 10:05
 opolskie
#278519
@jarek60 No masz na górze napisane przedział. Lewy tył masz za duże pochylenie do środka o 0*01' względem normy dla mkV.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  17 lis 2019, 13:33
 zachodniopomorskie
#278520
Tak mnie wypościli po regulacji ta druga wykonana bo ciągnęło mnie w prawo łgali i kombinowali kierownica nie na środku była obawiam się że kierownice przełożyli na kolumnie itp. ja im nie wieże naciągnęli na wymianę tulei 2 tulei co pół roku temu wymieniane.

Dodano po 11 minutach 22 sekundach:
Cimek to Golf V 1,9 TDI Trend 3D.1k0

Dodano po 32 minutach 49 sekundach:
Tak mi ustawili obróciłem obrazek.
Golf V 1K0 1,9 TDI 2006 3D
Obrazek

Dodano po 55 minutach 5 sekundach:
Może przybliżę historię naprawy.
Miałem z tyłu wy ząbkowane opony (opony po Niemcu były na tyle a z przodu używki) i kierownice nie na środku rozmieszczoną.
Mechanik poradził mi żebym pojechał na geometrie 3d bo to jest zawieszenie "wielo-wachaczowe" i go nie ma czym ustawić. Więc pojechałem na geometrie 3d.

Wymienili tuleje tylne wahacza przedniego (które pół roku temu sam wymieniałem z mechanikiem -może uszkodziliśmy ją wymieniając rozrząd bo był silnik lewarowany itp.).

Wyregulowali zbieżność ten pierwszy obrazek i kierownice ustawili na środku.
Ewidentnie ciągnęło na prawo tłumaczyli ze jest dobrze ale wydruk za kilka dni.
Po kilku dniach pojechałem po wydruki wzięli auto na geometrie i zrobili nowy wydruk -dziwnym trafem potem odnaleźli stary wydruk a auto przestało ściągać w prawo
-dali ten ostatni pionowo obrazek wydruk i stwierdzili że jest ok.
(Tera mam przełożone opony z tyłu na przód).
Ja chce bezpiecznie jeździć jak widzisz oni z tyłu chyba w ogóle nie ruszyli geometrii tylko 2 razy przód (ciekawe jak kierownice ustawili czy czasami nie przekładając ją?)
Czy to jest w granicach normy? (zdaję sprawę że golfy od początku maja coś nie tak z tą geometrią)
Co robić?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  22 lis 2019, 10:59
 zachodniopomorskie
#278628
Konsultowałem się z innymi zakładami ustawiającymi geometrię 3d ten wydruk ustawień jest do akceptacji.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  16 cze 2020, 13:35
 warmińsko-mazurskie
#282131
Panowie zmieniałem sprężynę z tyłu i odkręciłem do tego dolną śrubę wahacza dolnego po tym zabiegu ewidentnie auto ściąga w prawo. Trochę mnie to dziwi bo przecież dolna nie ma mimośrodu ☹️
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  16 cze 2020, 19:29
 warmińsko-mazurskie
#282142
A-R-T-U-R pisze:
16 cze 2020, 19:07
Wymieniłeś jedną sprężynę?
Tak na używaną z takim samym oznaczeniem, z dwóch stron stoi jednakowo 67cm do błotnika od ziemi. Wiem @A-R-T-U-R że tego nie pochwalasz bo już czytałem gdzieś w poście Twoje zdanie na ten temat, ale to napewno nie jest przyczyną że ciągnie go lekko w prawo 😉
Podejrzewam że mimo iż nie jest to śruba mimośrodowa to jednak lekka regulacja może na niej jest i dlatego tak się dzieje.