Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  05 lis 2014, 22:18
 warmińsko-mazurskie
#149572
Są dobre, zachwalają je :) To też kwestia co maja w sklepie i mechanik co podpowie. A wiadomo jak to jest: jeden powie żeby je brać, a drugi powie żeby inne np. :unsure: A wiadomo, musisz zastanowić sie nad tym wszystkim i sam podjąć decyzję :unsure:
By Gomul89 -  05 lis 2014, 23:58
 mazowieckie
#149585
zbyńo.ko pisze:Są dobre, zachwalają je :) To też kwestia co maja w sklepie i mechanik co podpowie. A wiadomo jak to jest: jeden powie żeby je brać, a drugi powie żeby inne np. :unsure: A wiadomo, musisz zastanowić sie nad tym wszystkim i sam podjąć decyzję :unsure:
I tu właśnie problem bo mam mętlik. Jeden psioczy na Kayabe a drugi na Sachs, tylko Bilstein jest wszędzie zachwalany ale trochę za drogo. Patrząc na nasze drogi to i najdroższy może krótko żyć więc poczekam do piątku i pewnie wezmę ten zestaw Kayaby (2xamortyzator tył, komplet osłon i odbojników za 360zł) ale zapytam za ile ten Sachs będzie to może się skuszę jak mała różnica. :unsure:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  06 lis 2014, 6:53
 warmińsko-mazurskie
#149587
To są te marki wiodące: Bilstein, Sachs, Kayab , nie dziwię się że mętlik :tooth: bo co tu wybrać :hmmm: bo chce sie jak najlepsze i w miarę cenowo. :unsure: Ja tam jak pisałem włożyłem Sachs, bo Kolega mi załatwił w dobrej cenie to wziąłem, a ceny były różne innych amorów :cool: Fakt że zamontowane były Sachs jako oryginały, mam nadzieję że posłużą :pepsi:
Awatar użytkownika
By Bartolomeo171 -  06 lis 2014, 12:14
 wielkopolskie
#149597
Amory na Tył

SACHS 310 950
Strona zabudowy : os tylna
dla pojazdów z zawieszeniem standardowym

SACHS 310 950
Strona zabudowy : os tylna
dla pojazdów z zawieszeniem sportowym

Wg Sachsa to to samo, tylko występowały jeszcze wersje wzmocnione

SACHS 311 009
Strona zabudowy : os tylna
dla pojazdów z zawieszeniem sportowym
Wersja wzmocniona

SACHS 311 009
Strona zabudowy : os tylna
dla pojazdów z zawieszeniem standardowym
Wersja wzmocniona

Jeszcze są KYB Ultra SR(sportowe) albo AGX(z regulacją twardości) ale nie wiem czy te ostatnie występują do Golfa.

No i Bilstein B4, B6 oraz B8

B4 występuję w różnych wersjach, jest podział na sportowe i zwykłe ale coś nie mogę ich znaleźć w katalogu (oraz podział na 50/55)

Sportowe typowo
B6 oraz B8 występuję w różnych wersjach (50/55mm)
By Gomul89 -  06 lis 2014, 14:12
 mazowieckie
#149608
Dzięki, jako, że troszkę więcej złych opinii ma Kayaba to postanowiłem spróbować i zmieniłem zamówienie na tego Sachsa 310 950. Droższy o 10zł/szt od Kayaby więc nie ma tragedii. Komplet amortyzatorów Sachs i odbojników Sachs za 385zł-nie wiem czy dobra cena ale szkoda czasu na szukanie okazji dla paru złotych. :D
By Tomek2202 -  23 lis 2014, 18:51
 wielkopolskie
#151621
Przy wymianie opon na zimowe zauważyłem, że tylny amortyzator jest cały mokry więc czeka mnie wymiana, czy ktoś może polecić dobre amorki na tył do Golfa Plus.
Awatar użytkownika
By Rumak -  24 lis 2014, 10:25
 pomorskie
#151689
Tomek2202 pisze:Przy wymianie opon na zimowe zauważyłem, że tylny amortyzator jest cały mokry więc czeka mnie wymiana, czy ktoś może polecić dobre amorki na tył do Golfa Plus.
W czterech swoich poprzednich autach zakładałem KYB. Każde Z nich użytkowałem 4-5l w chwile sprzedaży amory trzymały . Jedno auto mam na oku bo zostali w rodzinie o od wymiany minęło 7lat na przeglądzie pokazały 68%. Smialo mogę polecić.
By sandiego -  08 sty 2015, 13:10
 podkarpackie
#159379
Tomek2202 pisze:Przy wymianie opon na zimowe zauważyłem, że tylny amortyzator jest cały mokry więc czeka mnie wymiana, czy ktoś może polecić dobre amorki na tył do Golfa Plus.
Tutaj masz do wyboru, do koloru: http://www.iparts.pl/auto-czesci/amorty ... 00121.html" onclick="window.open(this.href);return false; ja bym polecał KYB, Sachs, TRW też jest całkiem OK, zależy ile gotówki chcesz na to przeznaczyć. Tak jak pisał kolega Rumak - Kayaby są naprawde wytrzymałe i dobrze pracują, warto się nad nimi zastanowić.
By kapselo2 -  26 sty 2015, 10:16
 kujawsko-pomorskie
#162899
mam lekko pękniete odboje amortyzatorów z tyłu (bałwanki), pokazałem mechanikowi, mówil, że trzeba wymienić, po przejechaniu się, powiedział, że amortyzatory też do wymiany, ale sprawdziłem je na stacji i po 80% mają, także jest ok. Faktycznie te odboje należy wymienić? Jakie firmy brać?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  26 sty 2015, 10:27
 dolnośląskie
#162900
kapselo2 pisze:mam lekko pękniete odboje amortyzatorów z tyłu (bałwanki), pokazałem mechanikowi, mówil, że trzeba wymienić, po przejechaniu się, powiedział, że amortyzatory też do wymiany, ale sprawdziłem je na stacji i po 80% mają, także jest ok. Faktycznie te odboje należy wymienić? Jakie firmy brać?
test amorów żeby wykazał < 80% na stacji diagnostycznej to chyba lać już muszą :laugh: :laugh:
rocznik auta - 2003
przejechane ma > 200 kkm
najwyższy czas na ich wymianę :ok:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14