Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By szel3x -  04 mar 2018, 18:43
 małopolskie
#262593
Hiszpanek_28 pisze:
14 lut 2018, 18:37
szel3x pisze:
21 sty 2018, 15:58
Witam, posiadam Golfa V w wersji GT SPORT. Mam okazję kupić amortyzatory kayaba ultra sr, + spreżyny eibach pro kit -30mm. Jak wiadomo GT jest już seryjnie obniżony (wie ktoś może o ile?) Biorąc sprężyny obniżające -30mm moje auto obniży się o 3cm względem seryjnego Golfa V? Dobrze to rozumie? Ogólnie chciałbym żeby w moim aucie zrobiło się nieco twardziej, a uważam, że jest wystarczająco nisko.
Zalożyleś te pro kity -30mm ?? Jak teraz siedzi ??
Nie założyłem, ponieważ z tego co popytałem ludzi to moje oryginalne amorki są tak samo twarde jak te ultra sr, tak samo jest podobno z twardością sprężyn. Nie mogę obniżyć już swojego auta bez utwardzenia zawieszenia bo zacznie obcierać o nadkola.

https://ibb.co/gOORY5
https://ibb.co/dbwkRQ
https://ibb.co/kcJAt5

Może ktoś coś doradzi? Chciałbym minimalnie niżej, lecz sztywniej.
Awatar użytkownika
By radek9569 -  13 cze 2019, 11:18
 zachodniopomorskie
#274987
Chce wymienić wszystko mocowanie lozysko odboje sprezyne i amorek bo mam 283 tys km i jeszcze oryginalne wiec watpie by to działało dobrze bo zadnych sladow pocenia na amorkach nawet nie ma. Reszte czesci też bilsein? czy to juz bez roznicy?
By mkapilkr -  04 paź 2020, 10:31
 lubelskie
#283601
Skąd mogę wiedzieć jaką mam wybrać wysokość sprężyn ?
Mam Butle LPG w kole
We wcześniejszych wątkach jest napisane SACHS 365mm
Ale w sklepach jest ich kilka rodzajów
Może ktoś mi dobierze rozmiar do 1k5 variant tył
Amorki i sprężyny
Dziękuje
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  04 paź 2020, 11:21
 warmińsko-mazurskie
#283604
mkapilkr pisze:
04 paź 2020, 10:31
Skąd mogę wiedzieć jaką mam wybrać wysokość sprężyn ?
Mam Butle LPG w kole
We wcześniejszych wątkach jest napisane SACHS 365mm
Ale w sklepach jest ich kilka rodzajów
Może ktoś mi dobierze rozmiar do 1k5 variant tył
Amorki i sprężyny
Dziękuje
Skorzystaj z katalogu online, jest dość czytelny, można wybrać swoje autko i gotowe
https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/
:super:
By Golf4ever:) -  24 sty 2021, 21:59
 śląskie
#284894
Witam.
Pacjent oczywiście Golfik 1.9 TDI 2004 BKC :)
Może mi ktoś powiedzieć jakie fabryczne siedzą amorki przód tył?
Ostatnio na przeglądzie według ich magicznej maszynie wyszło, ze maja sprawność 80-81%, ale jak większość mówi... maszyna może pokazać jedno a w rzeczywiści nadają się do wymiany.
I w moim przypadku Chyba tak jest. Auto ma nastukane grubo ponad 250kk. Na każdych wybojach trzęsie buda jak nie wiem. Nawet jak droga nowa, a zdąży się mała nierówność to niekomfortowo się jeździ :(

Może mi ktoś poradzić?
Jeżeli np fabrycznie były wsadzone powiedzmy BILSTEIN B4, to mogę kupić cały komplet amorów i sprężyn tej marki ale klasę wyżej, czyli „B6”?
Oraz jak to się przeniesie na komfort jazdy?
Jazda mieszana miejska i pozamiejska, ale żeby było jasne... komplet szczególnie wybierany na nasze polskie drogi. Czyli potocznie mówiąc.... „lata na łacie” .
Czytałem cały temat i dużo osób poleca BILSTEIN B6. Do 1000-1400 za cały komplet amorów ze sprężynami przód tył mogę jeszcze dać. Bo dojdzie jeszcze wymiana u mechanika + zbieżność także trochę pójdzie, al mam nadzieje ze komfort sie polepszy na naszych drogach :)
Czytałem jeszcze o B8? Ale to już najwyższa Polka, bo komplet chyba ponad 2k.

Zostawiam numer VIN....
Numer VIN: WVWZZZ1KZ4B015197
Będę wdzięczny za odpowiedz, czy te B6 najlepiej nadadzą się na nasze drogi i może poradę gdzie najtaniej taki zestaw dorwać? :)
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  24 sty 2021, 22:49
 warmińsko-mazurskie
#284899
Kup sobie zwyczajne amory KYB będziesz miał taniej i komfortowo. Ja założyłem i nie narzekam, do normalnego użytkowania jak najbardziej, nie ma co ładować do tak starego auta tak drogich części, chyba że to Twoje oczko w głowie i planujesz nim jeździć jeszcze z 10lat. Też mam 2004 BKC i oryginalne były Sachs.
By Golf4ever:) -  24 sty 2021, 23:17
 śląskie
#284900
wojtas4589 pisze:
24 sty 2021, 22:49
Kup sobie zwyczajne amory KYB będziesz miał taniej i komfortowo. Ja założyłem i nie narzekam, do normalnego użytkowania jak najbardziej, nie ma co ładować do tak starego auta tak drogich części, chyba że to Twoje oczko w głowie i planujesz nim jeździć jeszcze z 10lat. Też mam 2004 BKC i oryginalne były Sachs.
Moze nie 10 lat, ale trochę jeszcze nim chce pojeździć. Bo pomimo swojego wieku, jest w stanie bardzo dobrym. Lakier, silnik itd w bdb stanie. Jedynie ostatnio dwumasa ze sprzęgłem wleciała za 2300 komplet z robocizna.
Możesz mi jeszcze powiedzieć. KYB polecasz.... Na naszych drogach w porządku się na nici jeździ? Oraz gdzie mniej więcej dorwac je w najlepszej cenie? Pakować się w allegro? Czy szukać po lokalnych sklepach?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  24 sty 2021, 23:36
 warmińsko-mazurskie
#284902
Nie polecę Tobie jakiegoś konkretnego, bo się na tym nie znam, kupiłem poprostu po numerze Vin na allegro. Trzeba zwrócić uwagę na grubość przednich amortyzatorów, bo są dwa rodzaje 50mm i 55mm. W 1.9 powinieneś mieć 50. Golf z reguły jest już dość sztywny i dobrze się prowadzi w zakrętach, więc jak chcesz zachować komfort to takie amory jak najbardziej się spisują i też mają dobre opinie od lat. Gdybyś miał jakieś GTI i opony nisko profilowe a w zakręty na granicy przyczepności to może taki Bilstein miałby sens. Jak masz teraz amortyzatory niesprawne a założysz nowy komplet to odrazu poczujesz różnicę.
Oczywiście zrobisz jak uważasz

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Ja założyłem takie https://allegro.pl/oferta/amortyzator-k ... e=facebook
By Golf4ever:) -  25 sty 2021, 19:43
 śląskie
#284906
Dzięki za pomoc i porady. :hi: :cool:
Zamówiłem komplet przód, tył ze sprężynami firmy KYB od autoryzowanego sprzedawcy na Allegro za 1350 z darmowa dostawa.
Sprzedawca dobrał mi części po moim numerze VIN, ale tak jak napisałeś... są 50mm i 55mm.
Jako iż to jest BKC, manualna skrzynia i każdy którego się spyta, twierdzi ze fabrycznie siedziały 50mm, to wybrałem 50mm.
Jak niedługo wymienię, to dam znać jakie siedziały w samochodzie i jakie wrażenia po zmianie. Na pewno komuś się to przyda przy wyborze.


wojtas4589 pisze:
24 sty 2021, 23:40
Nie polecę Tobie jakiegoś konkretnego, bo się na tym nie znam, kupiłem poprostu po numerze Vin na allegro. Trzeba zwrócić uwagę na grubość przednich amortyzatorów, bo są dwa rodzaje 50mm i 55mm. W 1.9 powinieneś mieć 50. Golf z reguły jest już dość sztywny i dobrze się prowadzi w zakrętach, więc jak chcesz zachować komfort to takie amory jak najbardziej się spisują i też mają dobre opinie od lat. Gdybyś miał jakieś GTI i opony nisko profilowe a w zakręty na granicy przyczepności to może taki Bilstein miałby sens. Jak masz teraz amortyzatory niesprawne a założysz nowy komplet to odrazu poczujesz różnicę.
Oczywiście zrobisz jak uważasz

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Ja założyłem takie https://allegro.pl/oferta/amortyzator-k ... e=facebook
By Golf4ever:) -  02 lut 2021, 14:41
 śląskie
#285002
Tyl wymieniony na KYB ze sprężynami KYB.
Przód był zamówiony średnica 50mm, ale przy wymianie okazało się, ze nie pasują i widocznie mam 55mm.
No, ale tak to jest jak człowiek nie mierzy sam, tylko posiłkuje się opiniami ludźmi.
Wiec nie tylko w GTI i 2.0 TDI występują 55mm.
Jak widać i w 1.9 TDI BKC 2004 występują 55mm.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14