Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By hubson77 -  15 lis 2013, 9:16
 mazowieckie
#111061
ogólnie uważa się że w ASO jest drogo. miałem dwa przypadki, raz z geometrią - zapłaciłem prawie tyle samo co w zwykłym warsztacie, a drugi z wyważeniem kół, taniej niż u większości wulkanizatorów.
nie takie ASO straszne :)
By Ptachu -  11 lut 2014, 19:40
 opolskie
#119870
A co sadzicie o amortyzatorach kayaba excel-g? Zamierzam je kupic lecz najpierw chcialem sie oczywiscie poradzic :D
Awatar użytkownika
By Sajmon -  16 maja 2014, 15:14
 śląskie
#131423
Koledzy mam pytanko w sprawie amorków bilstein b6. Powiedźcie jak to jest ze sprężynami Eibach sportline do Bilstein b6? Ostatnio dużo czytam na ten temat bo planuje jakąś wymiane ale jednoznacznej i potwierdzonej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem. Wiem ze Bilstein do eibach sportline zaleca b8 ale powiadają ze do b6 też będą OK. Czy takie sprężyny nie zniszczą za szybko tych B6, czy nie będą dobijać podczas jazdy? jak to z tym jest? :) Może ktoś użytkuje taki zestaw i może się wypowiedzieć jak wrażenia?
By Sylwestro -  17 maja 2014, 7:57
 -------
#131505
Sajmon pisze:Koledzy mam pytanko w sprawie amorków bilstein b6. Powiedźcie jak to jest ze sprężynami Eibach sportline do Bilstein b6? Ostatnio dużo czytam na ten temat bo planuje jakąś wymiane ale jednoznacznej i potwierdzonej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem. Wiem ze Bilstein do eibach sportline zaleca b8 ale powiadają ze do b6 też będą OK. Czy takie sprężyny nie zniszczą za szybko tych B6, czy nie będą dobijać podczas jazdy? jak to z tym jest? :) Może ktoś użytkuje taki zestaw i może się wypowiedzieć jak wrażenia?
Do Bilstein B6 mozesz założyć kazdy typ spreżyny sportline , pro-kit a nawet seryjną.Nic nie bedzie dobijać. Ja mam zestwaw B6 + pro-kit (czarne springi) i jest 50/50 miedzy sportem a komfortem.Przy springach sportline napewno bedzie twardziej ale zalezy co kto lubi :D
By SoCool -  04 cze 2014, 18:43
 pomorskie
#133881
Panowie gdzie najpewniej i najtaniej kupić te amorki BILSTEIN B6 do Golfa V 1.9TDI ?
w linku wyżej dostępne są tylko przednie a tylne już wyprzedane czy też niedostępne :(
Poradzi ktoś ? A może do seryjnych sprężyn coś innego ?
Awatar użytkownika
By Sajmon -  04 cze 2014, 21:01
 śląskie
#133904
SoCool pisze:Panowie gdzie najpewniej i najtaniej kupić te amorki BILSTEIN B6 do Golfa V 1.9TDI ?
w linku wyżej dostępne są tylko przednie a tylne już wyprzedane czy też niedostępne :(
Poradzi ktoś ? A może do seryjnych sprężyn coś innego ?
U kolegi antosia z forum lub motointegrator. Jak nie mają to w tydzień Ci sprowadzą.
Awatar użytkownika
By Neosternik -  11 cze 2014, 22:14
 dolnośląskie
#134648
Witam.Co byście doradzili z zestawów na tył do Golfa Varianta 1.9TDI 105KM??
1) Kayaba - KYB344459 Excel-g + zestaw osłon i odboi Kayaba - KYB910056 - komplet 352 PLN z przesyłką.
2) Amorki Sachs + Sachs zestaw osłon i odboi - komplet 371 PLN z przesyłką.
3) Bilstein+zestaw osłon i odboi...ceny jeszcze niestety nie znam.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  11 cze 2014, 22:21
 śląskie
#134650
Neosternik pisze:Witam.Co byście doradzili z zestawów na tył do Golfa Varianta 1.9TDI 105KM??
1) Kayaba - KYB344459 Excel-g + zestaw osłon i odboi Kayaba - KYB910056 - komplet 352 PLN z przesyłką.
2) Amorki Sachs + Sachs zestaw osłon i odboi - komplet 371 PLN z przesyłką.
3) Bilstein+zestaw osłon i odboi...ceny jeszcze niestety nie znam.
Ja Ci proponuje Bilstein, są sprawdzone i niezawodne. Nie wiem jak tam ceny ale możliwe ze będzie niestety drożej. Napisz do kolegi Antoś wszystko Ci powie co i jak na temat bilsteinów.
Awatar użytkownika
By Neosternik -  12 cze 2014, 6:49
 dolnośląskie
#134666
Sajmon pisze:
Neosternik pisze:Napisz do kolegi Antoś wszystko Ci powie co i jak na temat bilsteinów.
Pytałem go o Sachsa , niestety ma ceny wyższe niż te które podałem.
Awatar użytkownika
By Szyna087 -  29 lip 2014, 16:32
 warmińsko-mazurskie
#138650
witam mam problem na przeglądzie wyszło ze jeden amortyzator tylni ma tylko 30% i ostatnio zaczął stukać, amorki są jeszcze po Niemcu wiec zdjąłem koło żeby zobaczyć co tam jest i znalazlem takie symbole Formel_K 1220182 15/07 kolor żółty nie mogę znaleźć żadnych informacji na ich temat co mogę wstawić w zamian ??
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14