Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By adas_pl -  07 sie 2014, 18:26
 -------
#139393
A-R-T-U-R pisze:dlatego nie ma sensu dawać zarabiać jakimś tam "wyważaczom" bo do niczego to nie prowadzi. koszt wyważenia w porządnym warsztacie to 100 zł a w jakimś przydrożnym często sezonowym 60.
Ja ostatnie wyważenie robiłem u gościa który ma na prawdę super sprzęt...pokazuje na wykresach bicie opony i felgi..maszyna rozkłada te siły i pokazuje które koło na którą stronę i którą oś założyć. Dzisiaj wyczytałem na forum Passata, że był przypadek, gdy ktoś komuś założył zamiast opaski do osłon przegubów opaskę a w zasadzie metalowy cybant ze śrubą, która jednocześnie stała się odważnikiem.

Mnie cały czas zastanawia czy to nie wina przegubu wewnętrznego. Zdania na ten temat są podzielone, czy to może być winą czy nie. Chciałbym uniknąć wymiany dobrych części na dobre i do tego nie ori.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  08 sie 2014, 9:20
 zachodniopomorskie
#139434
Zanim bym wymieniam części zobaczył bym czy bieżnik opony nie jest zwichrowany widać to na wyważarce jak patrzysz na bieżnik w trakcie obrotu koła ja tak mialem, lekko mi falował, jak wszystko będzie ok to bym zrobil najpierw doważanie kół na samochodzie, jak nie pomoze wtedy bym szukam gdzie indziej
By adas_pl -  08 sie 2014, 11:31
 -------
#139451
Panowie a czy te drgania na kierownicy nie mają albo czy nie mogą pochodzić od luzów na przekładni??albo czy mogą być przyczyną złych ustawień wspomagania?? nie wiem, tak mi coś przyszło do głowy, chociaż wątpię... chcę tylko wyeliminować każdą możliwość. Generalnie to na chłopski rozum musi to powodować coś, co się kręci w trakcie jazdy...no ale ciekaw jestem co myślicie na ten temat. Dodam, że nie mam żadnych błędów na kompie.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 sie 2014, 21:36
 pomorskie
#139509
adas_pl pisze:Panowie a czy te drgania na kierownicy nie mają albo czy nie mogą pochodzić od luzów na przekładni??a .
luzy w maglownicy nie generują drgań, drgania najczęściej pochodzą od opon, felg a dalej od przegubów czy półosiek w zależności od objawów
By adas_pl -  12 sie 2014, 7:19
 -------
#139794
Wczoraj zamówiłem stalówki...to jest ostatnia opcja żeby wyeliminować drgania pochodzące od kół. Opony mam nowe. Stalowe i tak chciałem kupić na zimę...jak to nie pomoże to zacznie się szukanie wszystkiego od nowa...ale tak prawdę mówiąc to wątpię żeby to było od kół.
By adas_pl -  21 sie 2014, 6:47
 -------
#140592
wiktor pisze:i jak? pomogło?
witam, tak na prawdę to jeszcze nie przetestowałem tego do końca. Mam już fele stalowe (vw ET 50, bo te obecne alu mam ET 35 i koła delikatnie wystają poza obrys samochodu) i na nich zimówki. Czytałem to co napisałeś wcześniej i liczę na to, że na ori kołach problem zniknie. Jak pojechałem po odbiór tych stalówek to wulkanizator wrzucił mi na szybko 2 szt na przód...przejechałem się ale dosłownie parę km i miałem wrażenie że jest lepiej. Teraz chcę założyć 4 szt i pojeździć ze 2 -3 dni i będę wszystko wiedział. Teoretycznie tył przenosi bardziej drgania na karoserię a przód na kierownicę, ale kiedyś czytałem że to też może mieć wpływ. Dlatego założę 4 szt. I tak nie mam nic do stracenia, bo mam wizytę umówioną w warsztacie na koniec miesiąca, może uda się wyeliminować te drgania w taki prosty sposób i zaoszczędzić kilka złotych. Dalej jednak jest to dla mnie nie zrozumiałe, bo miałem passata b5 i jakiekolwiek koła bym nie założył było ok:)
Wczoraj miałem okazję jechać ok 500 km autostradą i starałem się zaobserwować jakąś zależność w moich drganiach a tu nic...drgania w zakresie 100-140 i to nie zawsze. Czasami są silniejsze a czasami słabsze a przy skrajnych prędkościach 100 lub 140 czasami tego nie ma. Jedynie przy 120 km drgania są najsilniejsze i występują praktycznie zawsze. NIe ma znaczenia czy się jedzie pod górę czy z góry na luzie czy na biegu, przy rozpędzaniu czy przy wyhamowywaniu...
tak czy inaczej w tym tyg założę te zimówki i napiszę czy problem się rozwiązał czy nie.
By wiktor -  21 sie 2014, 19:31
 małopolskie
#140675
Dokładnie taki sam efekt miałem u siebie, wszędzie drgało, a najwięcej przy 120.

Po teście drogowym, o którym pisałem wcześniej problem zniknął. Żałuje, że od razu tego nie zrobiłem.
Mnie ta zabawa kosztowała niepotrzebną wymianę opon kilkukrotne wyważanie felg w "sezonowym warsztacie" oraz nerwy.

Teraz jedynie trochę mi drga przy hamowaniu, ale nie jest to tak uciążliwe jak drgania podczas samej jazdy.
Poza tym klocków hamulcowych zostało z 5mm, także na wiosnę zostaną wymienione.
By adas_pl -  22 sie 2014, 7:11
 -------
#140722
Wczoraj załażyłem zimówki na ori stalowych felach. Po pierwszej jeździe mogę stwierdzić, że drgania ustały w większości, tzn przy skrajnych prędkościach nie zauważyłem...jedynie przy 120...drga mniej ale jednak... :threaten: szczerze to nie mam zamiaru jechać kolejny raz wyważać kół...za tydzień oddaje samochód do mechanika i maja doktorat robić co jest nie tak...ja generalnie powoli się poddaję :cray2:
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  22 sie 2014, 10:30
 zachodniopomorskie
#140728
adas_pl pisze:Wczoraj załażyłem zimówki na ori stalowych felach. Po pierwszej jeździe mogę stwierdzić, że drgania ustały w większości, tzn przy skrajnych prędkościach nie zauważyłem...jedynie przy 120...drga mniej ale jednak... :threaten: szczerze to nie mam zamiaru jechać kolejny raz wyważać kół...za tydzień oddaje samochód do mechanika i maja doktorat robić co jest nie tak...ja generalnie powoli się poddaję :cray2:
zrób doważanie kół na samochodzie, jak nie wyważona jest oś, piasta to tym to zniwelujesz i nie będziesz miał w ogóle drgań i nie będziesz musiał ponosić kosztów wymiany elementów.
By adas_pl -  25 sie 2014, 6:46
 -------
#141077
PinkFloyd pisze:
adas_pl pisze:Wczoraj załażyłem zimówki na ori stalowych felach. Po pierwszej jeździe mogę stwierdzić, że drgania ustały w większości, tzn przy skrajnych prędkościach nie zauważyłem...jedynie przy 120...drga mniej ale jednak... :threaten: szczerze to nie mam zamiaru jechać kolejny raz wyważać kół...za tydzień oddaje samochód do mechanika i maja doktorat robić co jest nie tak...ja generalnie powoli się poddaję :cray2:
zrób doważanie kół na samochodzie, jak nie wyważona jest oś, piasta to tym to zniwelujesz i nie będziesz miał w ogóle drgań i nie będziesz musiał ponosić kosztów wymiany elementów.
witam, szczerze mówiąc nie słyszałem gdzie takie coś można zrobić...jest to pewnie jakieś rozwiązanie, choć nie do końca dla mnie satysfakcjonujące....najpierw chciałbym wiedzieć co jest nie tak z moim samochodem a później mogę myśleć dalej:)
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  25 sie 2014, 10:12
 zachodniopomorskie
#141088
adas_pl pisze:
PinkFloyd pisze:
adas_pl pisze:Wczoraj załażyłem zimówki na ori stalowych felach. Po pierwszej jeździe mogę stwierdzić, że drgania ustały w większości, tzn przy skrajnych prędkościach nie zauważyłem...jedynie przy 120...drga mniej ale jednak... :threaten: szczerze to nie mam zamiaru jechać kolejny raz wyważać kół...za tydzień oddaje samochód do mechanika i maja doktorat robić co jest nie tak...ja generalnie powoli się poddaję :cray2:
zrób doważanie kół na samochodzie, jak nie wyważona jest oś, piasta to tym to zniwelujesz i nie będziesz miał w ogóle drgań i nie będziesz musiał ponosić kosztów wymiany elementów.
witam, szczerze mówiąc nie słyszałem gdzie takie coś można zrobić...jest to pewnie jakieś rozwiązanie, choć nie do końca dla mnie satysfakcjonujące....najpierw chciałbym wiedzieć co jest nie tak z moim samochodem a później mogę myśleć dalej:)
https://www.youtube.com/watch?v=ayK5Si59f3E" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=NEyD_SwxGv8" onclick="window.open(this.href);return false;
By adas_pl -  25 sie 2014, 13:35
 -------
#141110
dzięki...ja nie miałem do końca pojęcia co to znaczy dynamiczne wyważanie kół...no jestem pod wrażeniem powiem szczerze...hmmm w środę jadę do ASO jeszcze, jak oni mi nic nie pomogą to chyba skuszę się na takie rozwiązanie...
By piet -  25 sie 2014, 14:26
 lubuskie
#141119
adas_pl pisze:dzięki...ja nie miałem do końca pojęcia co to znaczy dynamiczne wyważanie kół...no jestem pod wrażeniem powiem szczerze...hmmm w środę jadę do ASO jeszcze, jak oni mi nic nie pomogą to chyba skuszę się na takie rozwiązanie...
daj znać jak bardzo taka przyjemność przewietrzy Twój portfel :]