Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 lut 2014, 23:31
 śląskie
#119755
Koledzy czy sa jakies polecane śruby antykradzieżowe do felg aluminiowych?
Czy to tylko patent na samego siebie np podczas złapania kapcia na drodze i oczywiście nie posiadania odpowiedniej końcówki do odkręcenia jednej ze śrub ? :P
By trzeci5 -  11 lut 2014, 1:21
 śląskie
#119762
dexter23pl pisze:Koledzy czy sa jakies polecane śruby antykradzieżowe do felg aluminiowych?
Czy to tylko patent na samego siebie np podczas złapania kapcia na drodze i oczywiście nie posiadania odpowiedniej końcówki do odkręcenia jednej ze śrub ? :P
każda śruba zabezpieczająca na swój sposób jest dobra bo zawsze to jakieś utrudnienie,a jak końcówki nie będziesz woził w aucie to wiadomo że przy złapaniu kapcia będzie :shock: :laugh:
Awatar użytkownika
By cesarjulio07 -  11 lut 2014, 18:37
 wielkopolskie
#119863
mettenos pisze:kiedyś pojechałem na wulkanizację oddaloną 15 km ode mnie, na miejscu okazało się że zapomniałem nasadki do tych śrub zabezpieczających :ireful: i pupa blada :wall:
:laugh: wygrałeś wycieczkę....!!! :D
Awatar użytkownika
By Soad7 -  11 lut 2014, 22:19
 wielkopolskie
#119899
Nie ma śrub których nie da sie odkręcić ale to zawsze jakaś forma zabezpieczenia.
W aucie zony miałem śruby antykradzieżowe to odkręcili zwykle a ostatnia zostawili bo sobie nie poradzili, zona nie zauważyła ze ma kolo na jedneą srube (bo kto patrzy czy wszystkie sruby sa?) i na zakręcie spadło kolo z piasty :( na szczęście jechała wolno.
By M4rcin -  11 lut 2014, 23:08
 śląskie
#119910
Co do srub zabezpieczajacych to 2 miesiace temu przy odkrecaniu kola obrobil sie gwint na dwoch srubach zabezpieczajacych. Za cholere nie szlo odkrecic. Podjechalem do wulkanizatora i w ciagu 1 minuty mi wszystkie odkrecil bez uzywania oryginalnej nasadki.
Na wyposazeniu mial dokladnie to http://www.uni-max.com.pl/zestaw-nasad- ... ch-srub/d/" onclick="window.open(this.href);return false; mysle nad dystansami do felg i sposobie ich zabezpieczenia bo nie widzialem w aso dluzszych srub zabezpieczajacych
Awatar użytkownika
By ducho -  11 lut 2015, 19:40
 lubelskie
#165749
Odświeżę nieco temat.
Możecie polecić jakieś konkretne śruby (typ/ producent) - niestety zauważyłem ostatnio że ta moja końcówka trochę się zużyła i mam obawy czy nie nastanie jakiś dzień że w ogóle nie będę mógł odkręcić śrub zabezpieczających.
By michael -  11 lut 2015, 20:01
 mazowieckie
#165755
A może się wam wydają takie same a mają mniej wypustek ;)

Wg mnie te śruby to tylko problem, jak się klucz zgubi, ale dobry wulkanizator to odkręci tak samo jak zwykłą śrubę - czyli zabezpieczenie żadne :)