Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By M4rcin -  28 lut 2014, 23:19
 śląskie
#122115
nie wiem czy to normalne ale nie podoba mi się jak opona siedzi na feldze. W poprzednim samochodzie tez miale opony z rantem ochronnym ale nie az takim dużym
https://www.dropbox.com/s/ytmt6xpw226b3 ... .08.27.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tym et nie mam pojęcia jak to zmierzyć ale załóżmy, że się zgadza bo felgi są ori z śrubkami speedline
wiec 7,5 et54

do placków 5mm potrzebuje dłuższe śruby i centrowanie?
By trzeci5 -  28 lut 2014, 23:37
 śląskie
#122116
M4rcin pisze:nie wiem czy to normalne ale nie podoba mi się jak opona siedzi na feldze. W poprzednim samochodzie tez miale opony z rantem ochronnym ale nie az takim dużym
https://www.dropbox.com/s/ytmt6xpw226b3 ... .08.27.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
właśnie o tym pisałem wcześniej że opona 225/40 lipnie wygląda na feldze 7.5J no ale każdy ma swoje zdanie na ten temat,przecież to można sobie wyobrazić jaki jest efekt gdy założy się oponę szerszą od felgi a przypominam ze szerokość opony mierzy sie miedzy ściankami od wewnątrz czyli do tych 225mm dodaj jeszcze grubość ścianek opony a felga ma nieco ponad 192mm
By M4rcin -  28 lut 2014, 23:53
 śląskie
#122118
żeby nie mieć problemów w razie stłuczki z wyegzekwowaniem AC to tylko 225 wchodziły w grę.
Te opony są jeszcze wzmacniane(tak stwierdził wulkanizator), czyli grubsze?

pytanie o 5mm i 10mm nadal aktualne.
By trzeci5 -  01 mar 2014, 14:52
 śląskie
#122146
tak rozumie ranty mogą się nieco różnic może nawet wcześniej miałeś opony bez rantu bo obie opony całkiem inaczej na feldze wyglądają ale ja tu pisze o rozmiarze opony a ten u każdego producenta jest tak samo mierzony bo inaczej rozmiary na oponach nie miały sensu,poza tym rant ochronny nie jest wliczany do szerokości opony ,wiesz z tego co ty piszesz wynika że miałeś opony w takim samym rozmiarze ale i tak miały inna szerokość,przypominam że szerokość opony jest mierzona od wewnętrznej strony,wiec po bieżniku ci się mogło wydawać że opony się różnią
By bedfox -  03 mar 2014, 13:10
 śląskie
#122345
kto ma 15mm na tyle dystansu przy et51 18 cali 7,5cala ?? najlepiej jakby ktos zdjeciem dysponowal i napisal na jakim zawieszeniu jezdzi...dzieki z gory:)
By M4rcin -  03 mar 2014, 19:28
 śląskie
#122382
wyżej masz 7,5J et54 dystans 17mm
Czyli u Ciebie przy et51 ten dystans by wyszedł 14mm. Z tego co widzę wszystko zależy od opon.
Ja mam wzmacniane(grube) i wyszło jak wyszło. Felga trochę się schowała w oponie i wyszło mniejsze et.
By trzeci5 -  07 mar 2014, 12:01
 śląskie
#122816
pgmaster pisze:Dobrze widze ze przy zalozeniu 15mm dystans nie dolegalby do piasty?
a niby czemu nie dolega sugerujesz sie tym że w otworze centrującym między piastą i dystansem jest mała przerwa,jeśli tak to wystarczy że tokarz przy toczeniu o tyle mniej wytoczy otwór w dystansie,a pozatym to nie ma znaczenia bo i tak dystans dolega do piasty i jest sparty na wypuście centrującym,chyba wiadomo o co chodzi :?:
By M4rcin -  07 mar 2014, 13:42
 śląskie
#122832
ja mam pecha z dystansami, 17mm za dużo, 10 mm mogło by być ale koło nie ma centrowania.
Jak już zamówiłem 10mm z centrowaniem to mi 2x przysłali piaste 66mm.

chyba kupię 5mm, przy których mam jeszcze 3mm centrowania na piaście.
Awatar użytkownika
By pgmaster -  07 mar 2014, 14:02
 mazowieckie
#122833
trzeci5 pisze:
pgmaster pisze:Dobrze widze ze przy zalozeniu 15mm dystans nie dolegalby do piasty?
a niby czemu nie dolega sugerujesz sie tym że w otworze centrującym między piastą i dystansem jest mała przerwa,jeśli tak to wystarczy że tokarz przy toczeniu o tyle mniej wytoczy otwór w dystansie,a pozatym to nie ma znaczenia bo i tak dystans dolega do piasty i jest sparty na wypuście centrującym,chyba wiadomo o co chodzi :?:

Bo skoro przy 17 mm tak dolega to myslisz ze przy 15mm bedzie tak samo a nie mniej? Zreszta Pan co sprzedaje dystanse powiedzial ze mam racje wiec nie bede ryzykowal z zakupem 15...
Ja wiem ze tokarz zrobi jak nalezy, ale nie interesuje mnie taki zakup.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  07 mar 2014, 14:08
 śląskie
#122834
A gdzie dostać odpowiednie śruby do dystansów? Np chce kupić dystans 5mm lub 3mm i gdzie dostać do tego śruby odpowiednie? Bo z cienkimi dystansami nie dawają śrub w komplecie. Chyba troche bez sensu jest kupować długie i przycinać...