Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar u┼╝ytkownika
przez DeNiro - User  -  
 opolskie
"Badania metalograficzne zu┼╝ytych ┼éo┼╝ysk ┼Ťlizgowych"
Pod tak─ů nazw─ů temat zosta┼é wpisany na uczelnian─ů list─Ö wi─Öc zaczynamy powoli dzia┼éa─ç :oczko: Najwa┼╝niejsze by┼éo zdobycie panewek, kt├│re nosz─ů widoczne ┼Ťlady ┼éuszczenia i tutaj wielkie dzieki dla kolegi joker75 za ich udost─Öpnienie :thank_you: Te s─ů firmy Kolbenschmidt wi─Öc postaram si─Ö tak┼╝e o kupno nowego kompletu dok┼éadnie tego samego producenta aby zobaczy─ç zmiany strukturalne w tym samym materiale.
Ale aby mie─ç pe┼ény obraz zu┼╝ycia eksploatacyjnego nale┼╝a┼éoby przebada─ç panewki, kt├│re by┼éy przez pewien czas zamontowane w silniku, ale kt├│re nie nosz─ů tych widocznych ┼Ťlad├│w zu┼╝ycia. Dlatego ponawiam pro┼Ťb─Ö do u┼╝ytkownik├│w aby zechcieli mi wys┼éa─ç taki wymieniony komplet do przebadania :)
przez mefjuww - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 dolno┼Ťl─ůskie
Panowie, ┼╝e tak zapytam.

Mieszkam za granic─ů i Jad─Ö do Polski ┼╝ony golfem bxe, b─Öd─Ö zmienia┼é olej i robi┼é inne rzeczy. Zmieni─ç panewki, tak profilaktycznie? Auto ma 207 ty┼Ť km udokumentowane. Panewki nie by┼éy robione.

Tapni─Öte z G4
Awatar u┼╝ytkownika
przez pitt52 - Filantrop  -  
 ┼Ťl─ůskie
mefjuww pisze:Panowie, ┼╝e tak zapytam.

Mieszkam za granic─ů i Jad─Ö do Polski ┼╝ony golfem bxe, b─Öd─Ö zmienia┼é olej i robi┼é inne rzeczy. Zmieni─ç panewki, tak profilaktycznie? Auto ma 207 ty┼Ť km udokumentowane. Panewki nie by┼éy robione.

Tapni─Öte z G4

Ja bym zmieni┼é, bior─ůc pod uwag─Ö do┼Ťwiadczenia innych u┼╝ytkownik├│w. Koszt w sumie nie taki wyg├│rowany a spok├│j bezcenny :hmmm:
Awatar u┼╝ytkownika
przez jendrek1975 - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 podkarpackie
mefjuww pisze:Zmieni─ç panewki, tak profilaktycznie ?

Tapni─Öte z G4

Mi sprzedawca w sklepie odradza┼é "Andrzej pieni─ůdze wydaj na wakacje a nie szukaj sobie zb─Ödnych wydatk├│w"nigdy o takim problemie nie s┼éysza┼é,ale i tak zagl─ůdn─ů┼éem do nich i nie ┼╝a┼éuje:
Obrazek
jak twoje b─Öd─ů dobre to zak┼éadaj spowrotem.
przez DrLumen - User  -  
 opolskie
Mettenoos pisze:Nieprawid┼éowa eksploatacja doprowadzi─ç mo┼╝e ka┼╝dy silnik do ruiny, w BLS problem panewek mo┼╝e i wystepuje ale daleko mu do problemu BXE. W BLS-ie jest dodatkowy problem kt├│ry nie wyst─Öpuje w BXE a mianowicie rozrzedzanie oleju silnikowego olejem nap─Ödowym podczas nieprawid┼éowych proces├│w dopalania DPF i to najprawdopodobniej w pojednynczych przypadkach zabija BLSy

Nie wiem czy temat wypalania dpf nie by┼é ju┼╝ aby opisywany w innym temacie je┼Ťli tak to pozwol─Ö sobie bezczelnie na moje spostrze┼╝enia odno┼Ťnie eksploatacji dpf, na podstawie mojego bls BM, poniewa┼╝ cz─Östo spotykam si─Ö z stwierdzeniem " raz w tygodniu jad─Ö przepali─ç dpf na autostradzie "co mo┼╝e by─ç troch─Ö mylne. A wiec w wersji BM na MFA jest wy┼Ťwietlany optymalny bieg, i gdy rozpoczyna si─Ö proces wypalania dpf, komputer nakazuje mi nie schodzi─ç poni┼╝ej 2tys obr. Wtedy te┼╝ czu─ç lekkie " poszarpywania " pewnie ze wzgl─Ödu na extra dawk─Ö paliwa, kt├│ra jest potrzebna do osi─ůgni─Öcia temperatury wypalania. U mnie dzieje si─Ö to regularnie co ok. 380km. Ostatnio np. jecha┼éem autostrad─ů na odcinku 150km, przez 160km/h, zjecha┼éem do miasta i co ? po 1 km jazdy miastem dpf zacz─ů┼é si─Ö wypala─ç, ale trwa┼éo to kr├│cej, pewnie ze wzgl─Ödu na styl jazdy. Oczywi┼Ťcie to nie pojedynczy przypadek tylko typowy u mnie.
Reasumuj─ůc, my┼Ťl─Ö ze sama jazda na autostradzie / trasie nie wypali dpf bez extra dawki paliwa (niewystarczaj─ůca temperatura) tylko go tak nie zapcha :thank_you: O konsekwencjach tego napisa┼é wy┼╝ej Mettenoos.
przez schnitzer91 - User  -  
 ┼Ťl─ůskie
Cze┼Ť─ç, szukam na ┼Ťl─ůsku kogo┼Ť godnego polecenia(Warsztat) do wymiany panewek kto dobrze ogarnie temat:) Samodzielnie nie chce podejmowa─ç si─Ö tego tematu jak r├│wnie┼╝ na brak czasu jak i mo┼╝liwo┼Ťci.
Panewki nic nie stukaj─ů ale profilaktycznie chcia┼ébym wymieni─ç , je┼Ťli ma kto┼Ť kogo┼Ť poleconego to z g├│ry dziekuj─Ö,

przebieg 140 tys.
przez Orlean1987 - User  -  
 ma┼éopolskie
Moim zdaniem wszystko zale┼╝y w pewnym sensie od "szcz─Ö┼Ťcia " samochodu i bardzo od u┼╝ytkowania. U mnie zmiana oleju po max 10k km co druga zmiana paliwa i powietrza. Auto ma przebieg 360 000 km nic nie wymieniane poza czujnikiem po┼éo┼╝enia wa┼éu, i wszystkimi ┼éo┼╝yskami Piast, ostatnio zagl─ůda┼éem na panewki stan lux, ale zastanawiam si─Ö nad wymiana, najlepiej sobie na nie zerkn─ů─ç z dwie godzinki roboty.
Silnik mam 1.9 tdi 105 km bxe 2006r
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45