Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar u┼╝ytkownika
przez Kuki -  14 cze 2017, 17:30
 ┼Ťl─ůskie
Ja przez ostatni czas tak dosta┼éem z DPF po dupie, ┼╝e nie chce tego widzie─ç w aucie :P Fakt faktem, problemy zacz─Ö┼éy si─Ö w Marcu - od dzi┼Ť ju┼╝ go nie ma na pok┼éadzie ;-)
Awatar u┼╝ytkownika
przez Niecik -  12 sie 2017, 19:32
 ┼Ťl─ůskie
Po 3 latach jezdzenia trendlinem 1.9 BRU lekko ulepszonym (Na ~ 150 km samym programem) i widz─ůc, ┼╝e praktycznie nic nie dzieje si─Ö z t─ů jednostk─ů zastanawiam si─Ö nad zakupem nast─Öpnej mk5.
Oczywi┼Ťcie w bogatszej wersji wyposazenia i zewnetrznej - i z tego chcia┼ébym ju┼╝ zrobi─ç co┼Ť ciekawego.
Do 1.9 jestem przekonany, aczkolwiek chcia┼ébym ┼╝eby mia┼éa troch─Ö wi─Öcej mocy pod mask─ů - celowa┼ébym w 200-250 KM z jak─ů┼Ť ┼éadn─ů kresk─ů Nm.
Jak my┼Ťlicie, jest sens bawi─ç si─Ö w co┼Ť takiego - najlepiej kupi─ç od razu z turbem i sprz─Ög┼éem do wymiany, bo wiadomo ┼╝e to seryjne od razu wyleci?
Licze si─Ö z kosztami + 10 ty┼Ť za sam─ů modyfikacje silnika, ale dla mnie jest to warte tego.
Co o tym my┼Ťlicie ?
Awatar u┼╝ytkownika
przez Rumak -  14 sie 2017, 10:23
 pomorskie
Niecik pisze:Po 3 latach jezdzenia trendlinem 1.9 BRU lekko ulepszonym (Na ~ 150 km samym programem) i widz─ůc, ┼╝e praktycznie nic nie dzieje si─Ö z t─ů jednostk─ů zastanawiam si─Ö nad zakupem nast─Öpnej mk5.
Oczywi┼Ťcie w bogatszej wersji wyposazenia i zewnetrznej - i z tego chcia┼ébym ju┼╝ zrobi─ç co┼Ť ciekawego.
Do 1.9 jestem przekonany, aczkolwiek chcia┼ébym ┼╝eby mia┼éa troch─Ö wi─Öcej mocy pod mask─ů - celowa┼ébym w 200-250 KM z jak─ů┼Ť ┼éadn─ů kresk─ů Nm.
Jak my┼Ťlicie, jest sens bawi─ç si─Ö w co┼Ť takiego - najlepiej kupi─ç od razu z turbem i sprz─Ög┼éem do wymiany, bo wiadomo ┼╝e to seryjne od razu wyleci?
Licze si─Ö z kosztami + 10 ty┼Ť za sam─ů modyfikacje silnika, ale dla mnie jest to warte tego.
Co o tym my┼Ťlicie ?
Dok┼éadnie jak napisa┼é Ramzes. W 2.0 tdi na wtrysku boscha by zrobi─ç ponad 200km potrzebujesz tak naprawd─Ö wydajnej turbiny . Popularna jest suszarka z rodziny GTB na takim turbo plus wydech i seryjnych wtryskach robisz 240km . Jesli ma┼éo to wydajniejsze wtryski plus IC bo seryjny max 260km i robi si─Ö gor─ůco.
Awatar u┼╝ytkownika
przez morfeusz747 -  17 sie 2017, 8:06
 wielkopolskie
Podpowiedzcie mi, bo mam dylemat nad wykonaniem czipa :fluff:
Obecnie mam nakulane 274tys km (BRU) i zastanawiam si─Ö czy wykonywa─ç czipa przy takim przebiegu czy lepiej przygotowywa─ç si─Ö na zapewne najbli┼╝sze wydatki/naprawy?
Na dniach będę robił logi dynamiczne i mam nadzieję, że to mi trochę pomoże.
Awatar u┼╝ytkownika
przez jihaad -  17 sie 2017, 21:31
 dolno┼Ťl─ůskie
Przebieg jest bez znaczenia. Zr├│b te logi to co┼Ť si─Ö dowiesz o kondycji silnika.

Ps. mam przeszło 300 kkm i cip w planie, tylko najpierw mocniejsze turbo.
przez Dawidek1991 -  31 sie 2017, 10:04
 ┼Ťwi─Ötokrzyskie
Pany mia┼éem prze┼éadowanie turbo na pograniczu notlaufa, sprawdzi┼éem przewody podci┼Ťnienia, gruche w koncu wyj─ů┼éem i rozebra┼éem turbo okazuje si─Ö, ┼╝e kierownice nie s─ů zapieczone ale wykorzystuj─ůc sytuacj─Ö postanowi┼éem wsadzi─ç turbo od asz, wywali─ç kata, wystroi─ç go i od razu wywali─ç EGR programowo :P Najgorzej si─Ö martwi─Ö, ┼╝e na nowym turbo dalej b─Ödzie prze┼éadowanie... Na co jeszcze zwr├│ci─ç uwag─Ö? Potrzebna b─Ödzie wi─Öksza ch┼éodnica oleju? Sprz─Ög┼éo mam ori :)
Awatar u┼╝ytkownika
przez jihaad -  31 sie 2017, 23:13
 dolno┼Ťl─ůskie
Ja na turbo ASZ mam 155 KM ze wzgl─Ödu na DSG. Pewnie wyda jeszcze troch─Ö wi─Öcej bez zmiany czegokolwiek innego.
przez Philis -  07 pa┼║ 2017, 13:46
 kujawsko-pomorskie
Witam Panowie,

Mam pytanie, bo interesuj─Ö si─Ö tym tematem - czy mo┼╝na zachipowa─ç golf v 2.0 tdi kod silnika bmm, z dpf i skrzyni─ů dsg? Czy silnik nie ma zbyt du┼╝ego obci─ů┼╝enia po tym? No i czy z Toruniu lub okolic mo┼╝ecie kogo┼Ť poleci─ç? Pozdro!
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101