Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar u┼╝ytkownika
przez bOGDAN -  01 lis 2018, 11:10
 dolno┼Ťl─ůskie
Wewn─Ötrzne uszkodzenie uszczelnie┼ä w tandemie daje taki efekt ,czyli olej w paliwie ....... lub p─Ökni─Öta g┼éowica w okolicy kana┼éu zasilaj─ůcego pd ale wtedy jest r├│┼╝nie : ro┼Ťnie stan oleju, albo olej w paliwie i z┼ée parametry PD ja stawiam na tandem i raczej do wymiany ,na zdj─Öciu pompy wida─ç,┼╝e to dopiero pocz─ůtek , widzia┼éem wyj─Öte pompy ca┼ée czarne oblepione olejem .
Awatar u┼╝ytkownika
przez ducho -  01 lis 2018, 13:46
 lubelskie
Dzi─Öki za info, nie ma co si─Ö zastanawia─ç i gdyba─ç trza si─Ö zabra─ç za vacum, raczej do wymiany ni┼╝ regeneracji bo nie zbyt pewny jestem czy dam rade sam posk┼éada─ç te uszczelki , atak to my┼Ťl─Ö ┼╝e wezm─Ö jak─ů┼Ť regenerowan─ů u┼╝ywk─Ö za 260 z┼é i zobacz─Ö bo nowa boscha to 800 z┼é :wall:
Awatar u┼╝ytkownika
przez A-R-T-U-R -  01 lis 2018, 15:46
 mazowieckie
Szczerze powiem ze w przypadku tego elementu nie bawilbym sie w uzywke czy tez regenerowana. Zakladasz raz i masz spokoj. Kazdy demontaz to wymiana uszczelki pod pompa. Jej awaria moze byc oplakana w skutkach: awaria ukladu hamulcowego lub brak zasilania w paliwo...
Awatar u┼╝ytkownika
przez ducho -  06 lis 2018, 18:43
 lubelskie
A-R-T-U-R pisze: ÔćĹ
01 lis 2018, 15:46
Szczerze powiem ze w przypadku tego elementu nie bawilbym sie w uzywke czy tez regenerowana. Zakladasz raz i masz spokoj. Kazdy demontaz to wymiana uszczelki pod pompa. Jej awaria moze byc oplakana w skutkach: awaria ukladu hamulcowego lub brak zasilania w paliwo...
Po g┼é─Öbszej analizie sytuacji zakupi┼éem now─ů pomp─Ö BOSCHa i now─ů uszczelk─Ö, a teraz pytanie stricte techniczne czy pomi─Ödzy silnik uszczelk─Ö a now─ů pomp─Ö daj si─Ö jaki┼Ť silikon czy co┼Ť, bo przygl─ůdaj─ůc si─Ö tej uszczelce to ona jest ca┼éa metalowa i ┼Ťmiem twierdzi─ç (mo┼╝e si─Ö myl─Ö) ┼╝e przy dokr─Öcaniu pompy do silnika nie przylegnie ona tak bardzo dok┼éadnie i b─Ödzie mnie denerwowa─ç ┼╝e co┼Ť cieknie :ireful: - a mo┼╝e tak ma by─ç :hmmm:

Obrazek
Awatar u┼╝ytkownika
przez Cimek -  07 lis 2018, 7:46
 opolskie
@ducho Przy dokr─Öcaniu z odpowiedni─ů si┼é─ů, uszczelka jest zmia┼╝d┼╝ona i dopasowuje si─Ö do powierzchni.
Awatar u┼╝ytkownika
przez ducho -  10 lis 2018, 14:58
 lubelskie
Wymieni┼éem pomp─Ö, tak jak pisali┼Ťcie obesz┼éo si─Ö bez wi─Ökszych problem├│w ale :threaten: , pierwsze co mnie zaskoczy┼éo to ┼é─ůcznik wychodz─ůcy z pompy do podci┼Ťnienia hamulc├│w (nie wiem czy dobrze okre┼Ťli┼éem :burp: ), u mnie pompa by┼éa firmy LUK i to po┼é─ůczenie by┼éo na tak jakby szybkoz┼éaczk─Ö, poni┼╝ej zdj─Öcie:
Obrazek
W nowej pompie z BOSCHa jest kr├│ciec na kt├│ry zak┼éada si─Ö w─Ö┼╝yk no i jakie┼Ť zaciski, bo stara z┼é─ůczka nie pasuje, tak te┼╝ przerobi┼éem bo nie by┼éo wyj┼Ťcia.
Druga sprawa rozkr─Öci┼éem star─ů pomp─Ö w cz─Ö┼Ťci paliwowej i wg mojej oceny tam nie by┼éo ┼Ťlad├│w oleju (poni┼╝ej zdj─Öcie) ale mo┼╝e si─Ö myl─Ö, jakby kto┼Ť zerkn─ů┼é i wyda┼é fachow─ů opini─Ö by┼ébym wdzi─Öczny :) (a mo┼╝ne to nie w tym miejscu b─Ödzie wida─ç ?)

Obrazek