Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
przez Stratoss -  01 cze 2019, 14:47
 艂贸dzkie
Witam.
Czy w 1.9 tdi bxe we wlocie powietrza jak idzie od pasa jest ta czapka a z ty艂u jest dziura to tak ma by膰 czy czego艣 nie posiadam?
Tak jak na zdj臋ciu jedna cz臋艣膰 idzie w pas przedni, p贸藕niej czapka od g贸ry i rura kierunkowa do filtra a tylna cze艣膰 ma dziur臋. Tak to na wygl膮da膰?
Je偶eli czego艣 brakuje prosz臋 o u艣wiadomienie mnie. W etce s膮 jakie艣 dziwne rzeczy i nie rozumiem zbyt o co tam chodzi.

Je偶eli nie w to miejsce doda艂em temat z g贸ry przepraszam.
Obrazek
przez Stratoss -  01 cze 2019, 18:56
 艂贸dzkie
Tzn? Czego bo nie rozumiem. Rura jest napewno, to co w pas przedni wchodzi te偶 jest, tylko si臋 pytam czy ta dziura z ty艂u tego ustrojstwa jest normalna nawet wida膰 j膮 tutaj. Chodzi o ni膮
Obrazek

Dodano po 15 minutach 13 sekundach:
U mnie wygl膮da to tak.
Obrazek

Dodano po 13 minutach 59 sekundach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy tam powinna by膰 jaka艣 za艣lepka czy co艣? Na 1 zdj臋ciu? O ten otw贸r od spodu ca艂y czas mi chodzi, s艂abo go wida膰 ale mam nadziej臋 偶e wida膰 go na 1 zdj臋ciu co palce trzymam

Dodano po 9 minutach 33 sekundach:
Szukaj膮c na allegro i necie we wszystkich by艂a ta dziura z ty艂u jakby czego艣 nie by艂o. Wydaje mi si臋 偶e chyba tak ma by膰, ale wol臋 si臋 upewni膰.
przez Stratoss -  01 cze 2019, 21:25
 艂贸dzkie
Oj tam xD skoro tak ma by膰 to spoko, dla mnie dziwne rozwi膮zanie, mniej powietrza chyba przez to dostaje nie? Pi臋kne dzi臋ki za odpowied藕 :)
przez Ladarius -  11 cze 2019, 22:29
 lubuskie
Witam. Podepne si臋 pod temat z pytaniem. Ot贸偶 jak膮 funkcje ten wlot pe艂ni? Bo odk膮d kupi艂em samoch贸d to zauwa偶y艂em, 偶e go nie mam, tej g贸rnej cz臋艣ci, chwytu.. Jedynie idzie rura do do艂u.
przez wojtas4589 -  11 cze 2019, 23:10
 warmi艅sko-mazurskie
Ladarius pisze:
11 cze 2019, 22:29
Ot贸偶 jak膮 funkcje ten wlot pe艂ni? Bo odk膮d kupi艂em samoch贸d to zauwa偶y艂em, 偶e go nie mam, tej g贸rnej cz臋艣ci, chwytu.. Jedynie idzie rura do do艂u.
Jest to po to 偶eby 艂apa膰 powietrze do silnika
przez Ladarius -  12 cze 2019, 10:43
 lubuskie
Ale bezpo艣rednio do niego? Czy do komory silnika. W sumie je偶d偶臋 ju偶 tak bez tego p贸艂 roku i si臋 zastanawiam czy nie ma to jakiego艣 negatywnego wp艂ywu na eksploatacj臋.
przez wojtas4589 -  12 cze 2019, 12:25
 warmi艅sko-mazurskie
Tak do silnika, potrzebne do spalania paliwa, ale takie podstawy to poczytaj sobie w Google. Do艂贸偶 sobie t膮 ko艅c贸wk臋 bo przez to dostaje mniej powietrza i dodatkowo mo偶liwe, 偶e ci膮gnie ciep艂e spod maski.