Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
przez Breeg1 -  18 maja 2018, 15:22
 wielkopolskie
Pompki regenerowali poprzedniemu w┼éa┼Ťcicielowi ok 2 miesi─ůce temu w boschu siedz─Ö w Niemczech i tak jest ┼╝e nie mog─Ö to wr├│ci─ç bo potrzebuje go do jazdy dlatego jakie┼Ť p┼éukanki z moich obserwacji wysz┼éo ┼╝e jak jest np 20st + to go nie trz─Ösie dzi┼Ť je┼║dzi┼éem ok 2 godzin temp 13st i nic si─Ö nie dzia┼éo.. temat zagadka

Dodano po 6 godzinach 52 minutach 51 sekundach:
Tzn jak wi─Öcej jak np 20stopni na dworze to ma drgawki
Jak mniej ok 13 15 to niema drgawek dzi┼Ť sta┼éem du┼╝o w korkach wi─Öc bym zauwa┼╝y┼é A tu ┼╝adnej podejrzanej drgawki a┼╝ dziwne... auto sta┼éo mia┼éo 1 dzie┼ä przerwy
przez michal2080 -  30 maja 2018, 14:45
 pomorskie
Witam,
Pod┼é─ůcz─Ö si─Ö pod temat. Z Waszych wypowiedzi wyczyta┼éem, ┼╝e lekkie podwy┼╝szenie obrot├│w mo┼╝e zniwelowa─ç problem drgawek. Czy jest spos├│b ┼╝ebym samodzielnie to zrobi┼é? Pr├│bowa┼éem za pomoc─ů VCDS, ale niestety przy logowaniu kod 12233 nie dzia┼éa i nie mam mo┼╝liwo┼Ťci zmiany obrot├│w. Zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e jest problem z dost─Öpem do kodu logowania dla silnik├│w EDC16 (m├│j silnik to BRU).
przez michal2080 -  30 maja 2018, 17:58
 pomorskie
Pomogło! Dzięki :)

Swoj─ů drog─ů jakie obroty powinien mie─ç BRU? Mia┼éem ustawione 830 i dopiero przy ustawieniu 880 nast─ůpi┼éa wyra┼║na poprawa.

Przy okazji pozwol─Ö sobie r├│wnie┼╝ zapyta─ç o poprawnie warto┼Ťci:
- k─ůta synchronizacji - gdzie┼Ť wyczyta┼éem ┼╝e odpowiedni jest zakres od -1,5 do 0 (u mnie jest -2,9)
- dawka paliwa - u mnie jest 4,1-4,4 na postoju i 36-38 przy gwałtownym przyspieszaniu
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  30 maja 2018, 22:12
 pomorskie
michal2080 pisze: ÔćĹ
30 maja 2018, 17:58
Pomogło! Dzięki :)
:super: nie obrażę się za kliknięcie łapki :naughty:
Swoj─ů drog─ů jakie obroty powinien mie─ç BRU? Mia┼éem ustawione 830 i dopiero przy ustawieniu 880 nast─ůpi┼éa wyra┼║na poprawa.
takie same jak wi─Ökszo┼Ť─ç TDI PD z serii Bxx czyli BKC BRU BLS BXE itp... pami─Ötaj ┼╝e te cyferki 830 czy 880 to nie warto┼Ť─ç obrot├│w, musisz dopasowa─ç takie jakie wg ciebie najlepiej si─Ö sprawdzaj─ů, ja w swoim BRU ostatecznie ustawia┼éem powy┼╝ej 900 rpm z tego co pami─Ötam
Przy okazji pozwol─Ö sobie r├│wnie┼╝ zapyta─ç o poprawnie warto┼Ťci:
- k─ůta synchronizacji - gdzie┼Ť wyczyta┼éem ┼╝e odpowiedni jest zakres od -1,5 do 0 (u mnie jest -2,9)
nie ma jednoznacznej odp[owiedzi, je┼Ťli si─Ö sprawuje dobrze to mo┼╝e by─ç cho─ç ja mia┼éem -1
- dawka paliwa - u mnie jest 4,1-4,4 na postoju i 36-38 przy gwałtownym przyspieszaniu
4,1 mg/suw jest w normie a te 36-38 to typowe dla wykastrowanych BRU
Awatar u┼╝ytkownika
przez mmx166 -  02 cze 2018, 14:57
 ma┼éopolskie
Ja u siebie zauwazylem ze silnik na biegu jalowym jak jest zimny to sie trzesie, wymieniona poduszka pod silnikiem, zostala ta kosc przednia bo ma tuleje juz widze wybita, ale raczej to nie ma nic do rzeczy?
Pytanie czy poduszka skrzyni ewentualnie silnika pod pokrywa silnika ma cos do tego? czy poprostu wtrysk ktory nie domaga?
Na rozgrzanym chodzi ladnie rowno nie ma tego trzesienia :sad:
przez shadowman2501 -  06 cze 2018, 10:39
 dolno┼Ťl─ůskie
Witam wszystkich,ja si─Ö podepne pod temat poniewa┼╝ mam w┼éa┼Ťnie wyci─ůgni─Öte pompowtryski i potrzebuje porady co dalej.Objawy mia┼éem podobne jak wi─Ökszo┼Ť─ç,czyli lekkie drgawki sporadycznie na biegu ja┼éowym i niekiedy problem z odpalaniem po nocy.Sprawdzilem auto na kompie i wysz┼éo,┼╝e 4 wtrysk si─Ö ko┼äczy,pozosta┼ée pracowa┼éy w normie.Postanowilem wi─Öc zregenerowa─ç ten jeden wtrysk w Bosch diesel servis Pawlik.Moje pytanie do was,co zrobi─ç z pozosta┼éymi wtryskarki,czy przy okazji wymieni─ç w pozosta┼éych uszczelniacze,czy zostawi─ç pracuj─ů w┼éa┼Ťciwie.Je┼Ťli wymienia─ç uszczelniacze to,czy trzeba te┼╝ wysy┼éa─ç do specjalistycznego serwisu,czy poradzi sobie z tym m├│j mechanik w normalnych warunkach warsztatowych.Jak sprawdzi─ç,czy wtryski lej─ů na VCDS-ie by to wysz┼éo??B─Öd─Ö wdzi─Öczny za wszelkie rady :D

Dodano po 35 sekundach:
Acha mo┼╝e jeszcze dodam,┼╝e silnik to 1.9 tdi BLS z DPF :)

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
Zamieszczam jeszcze zdj─Öcie wa┼éki rozrz─ůdu do Waszej oceny.Mechanik twierdzi,┼╝e jest jeszcze ok.Mam jeszcze pytanie odno┼Ťnie ustawienia wtrysku po jedno wyci─ůgni─Öciu,czy musi by─ç jaki┼Ť precyzyjnie ustawiony,s─ů jakie┼Ť na to wytyczne??
Awatar u┼╝ytkownika
przez bOGDAN -  06 cze 2018, 20:16
 dolno┼Ťl─ůskie
"Moje pytanie do was,co zrobi─ç z pozosta┼éymi wtryskarki" - wyj─ů─ç i sprawdzi─ç na stole probierczym .
"czy przy okazji wymieni─ç w pozosta┼éych uszczelniacze," - tak wymieni─ç zestawy ,tylko Bosch 1417010997 ┼╝adne zamienniki !!! , nowe ┼Ťruby !!!!! regulacja !!!
"Je┼Ťli wymienia─ç uszczelniacze to,czy trzeba te┼╝ wysy┼éa─ç do specjalistycznego serwisu" - nie ,zrobi to warsztat .

"czy poradzi sobie z tym m├│j mechanik w normalnych warunkach warsztatowych" - a sk─ůd ja czy kto inny ma to wiedzie─ç ?
jak ju┼╝ to robi┼é to tak ,najwa┼╝niejsza jest CZYSTO┼Ü─ć i do┼Ťwiadczenie w tym zakresie .

"jak sprawdzi─ç,czy wtryski lej─ů na VCDS-ie by to wysz┼éo?? - nie ,tylko badanie na stole probierczym .

Pozdrawiam
Awatar u┼╝ytkownika
przez Zdravko -  23 mar 2019, 12:21
 ┼é├│dzkie
U mnie drgawki na biegu ja┼éowym wyst─Öpuj─ů nie zawsze i to jest najbardziej irytuj─ůce. Ale zauwa┼╝y┼éem ┼╝e im jest zimniej na zewn─ůtrz to drgawki s─ů mniejsze np. przy temperaturze +1,+2 ich nie ma a przy temperaturze +7,+10 ju┼╝ s─ů.
przez makus0012 -  26 lip 2022, 12:19
 podlaskie
Witam, mam problem z 1.9 tdi bkc.
Na postoju na biegu jałowym trzesie silnikiem, jak dodam toche gazu to przestaje. Podczas jazdy jest wszystko ok. Pompki po regeneracji, nowy dwumas. Na komputerze pokazalo blad - sinik klapy zamykajace kolektor dolotowy- brak sygnalu. Powiedzcie mi czy przez to moze tak telepac silnikiem?? Czy jedno nie ma nic wspolnego z drugim? Dodam ze swiece mam do wymiany
przez Grzegorz881 -  26 lip 2022, 15:52
 ┼Ťl─ůskie
Zdravko pisze: ÔćĹ
23 mar 2019, 12:21
U mnie drgawki na biegu ja┼éowym wyst─Öpuj─ů nie zawsze i to jest najbardziej irytuj─ůce. Ale zauwa┼╝y┼éem ┼╝e im jest zimniej na zewn─ůtrz to drgawki s─ů mniejsze np. przy temperaturze +1,+2 ich nie ma a przy temperaturze +7,+10 ju┼╝ s─ů.
Mam dokładnie to samo :/ ciekawe czemu się tak dzieje :/
przez Grzegorz881 -  29 sie 2022, 13:27
 ┼Ťl─ůskie
makus0012 pisze: ÔćĹ
26 lip 2022, 12:19
Witam, mam problem z 1.9 tdi bkc.
Na postoju na biegu jałowym trzesie silnikiem, jak dodam toche gazu to przestaje. Podczas jazdy jest wszystko ok. Pompki po regeneracji, nowy dwumas. Na komputerze pokazalo blad - sinik klapy zamykajace kolektor dolotowy- brak sygnalu. Powiedzcie mi czy przez to moze tak telepac silnikiem?? Czy jedno nie ma nic wspolnego z drugim? Dodam ze swiece mam do wymiany
Ja miałem taki problem przy zaworach i wtryskach.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19