Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By kwiatos -  26 cze 2014, 10:05
 mazowieckie
#135906
A szkoda, że nic nie wiesz, zawsze bym miał jakiś trop :) U mnie jest to samo - pisałem o tym w temacie http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=2&t=5776" onclick="window.open(this.href);return false;. tylko z tym, że ja mam benzynę.
Ale coraz bardziej obstawiam tłumik, ten zaraz po złączu elastycznym, bo najbardziej u mnie słychać to w okolicach drążka zmiany biegów i deski rozdzielczej.
Z zewnątrz tłumik jest ok ale może się w środku poprzepalał i coś w nim rezonuje. Jak jadę samochodem, otworze drzwi, wcisnę gaz i jak jestem na 3000 to strasznie to buczenie słychać nawet na zewnątrz samochodu - także coś z wydechem. Najgorsze jest to, że jak silnik nie jest pod obciążeniem to tego dziadostwa nie słychać i nie idzie tego namierzyć ...
Trzeba by jechać może do stacji diagnostycznej gdzie można się rozpędzić, ale tak żeby był opór na kołach, wtedy buczy najbardziej. Diagnoza u mnie cały czas trwa, już się przyzwyczaiłem :)
By jgolf3 -  20 paź 2014, 9:22
 dolnośląskie
#147187
Witam.

Znalazłem rozwiązanie!!!

W moim przypadku zdemontowałem filtr powietrza, na pierwszy rzut oka wszystko ok.
Jednak po dokładnej analizie zauważyłem małe (4 centymetrowe) pęknięcie dolnej obudowy filtra powietrza w miejscu gdzie wchodzi trzpień mocujący od podstawy akumulatora.
Owe pęknięcie wystąpiło samoistnie pod wpływem drgań gdyż samochód posiadam od nowości (bez zdarzeń drogowych).
Ale do rzeczy - naprawiłem złożyłem do kupy i w drogę.

Ku mojemu miłemu zaskoczeniu usterka ustąpiła. Silnik co prawda generuje w owym przedziale obrotowym większe wibracje, które to w połączeniu z pęknięciem powodowały buczenie i rezonans.
W tym momencie jazda z prędkością w granicach 140 km/h wreszcie odbywa się w ciszy.

Czekam na Wasze spostrzeżenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 paź 2014, 10:55
 pomorskie
#147197
już kiedyś pisałem o tym, u mnie buczała obudowa dolotu filtra powietrza, ta która jest zaraz przy grilu, z niej kolankiem wychodzi rura do obudowy filtra powietrza, element zaznaczony na niebiesko

Obrazek
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  20 paź 2014, 11:47
 zachodniopomorskie
#147206
mettenos pisze:już kiedyś pisałem o tym, u mnie buczała obudowa dolotu filtra powietrza, ta która jest zaraz przy grilu, z niej kolankiem wychodzi rura do obudowy filtra powietrza, element zaznaczony na niebiesko

Obrazek
Ale co z nią nalezy to jakos uszczelnić, u mnie jakos normalnie to wygląda chyba ze problem tkwi w szczegolach
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  24 sty 2015, 20:10
 zachodniopomorskie
#162647
Temat rozwiązałem, wymieniłem olej w skrzyni wg specyfikacji VW z dwóch korków, zeszło prawie 1,75l, zalałem przez czujnik 1,8l ori olej vw i po problemie, od razu zrobiło się cicho, wychodzi albo olej ciulowy, albo łożyska szumiały bo było go mniej, a przez otwór boczny poziomu się nie sprawdzi, ponieważ przy poziomie otoworu lecą łożyska w skrzyni- temat opisany na forum. Zrobiłem trasę 400km i cichutko w każdym zakresie obrotów :pepsi: Ważne ze łożyska nie dostały po pupie. Polecam przesmarować prowadzenie wybieraka, wsteczny wchodzi jednym palcem, jak i każdy bieg.
By jgolf3 -  18 lut 2015, 6:39
 dolnośląskie
#166740
PinkFloyd pisze:Temat rozwiązałem, wymieniłem olej w skrzyni wg specyfikacji VW z dwóch korków, zeszło prawie 1,75l, zalałem przez czujnik 1,8l ori olej vw i po problemie, od razu zrobiło się cicho, wychodzi albo olej ciulowy, albo łożyska szumiały bo było go mniej, a przez otwór boczny poziomu się nie sprawdzi, ponieważ przy poziomie otoworu lecą łożyska w skrzyni- temat opisany na forum. Zrobiłem trasę 400km i cichutko w każdym zakresie obrotów :pepsi: Ważne ze łożyska nie dostały po pupie. Polecam przesmarować prowadzenie wybieraka, wsteczny wchodzi jednym palcem, jak i każdy bieg.
Witam.
To ciekawe co piszesz.
Powiedz czy auto masz od nowości (olej był w skrzyni biegów fabryczny) czy może wcześniej wymieniany na "niewłaściwy"?
By piter_ldz -  20 lut 2015, 20:09
 łódzkie
#167126
PinkFloyd pisze:
mettenos pisze:już kiedyś pisałem o tym, u mnie buczała obudowa dolotu filtra powietrza, ta która jest zaraz przy grilu, z niej kolankiem wychodzi rura do obudowy filtra powietrza, element zaznaczony na niebiesko

Obrazek
Ale co z nią należy to jakoś uszczelnić, u mnie jakoś normalnie to wygląda chyba ze problem tkwi w szczegolach

u mnie tez ostatnio wyskoczyła z zatrzasków. W sumie nie widziałem tego wątku na forum ale drogą prób i błędów doszedłem do tego samego. Po założeniu ponownie w zatrzaskach cisza. Możliwe, że jak coś ostatnio robiłem przy aucie to nie do końca trafiłem po ciemku w zatrzaski i reszta zadziała się już pod wpływem drgań. Nie było tego słychać do momentu kiedy dojeżdżałem do świateł na 2 biegu.Irytowało niemiłosiernie - na szczęście problem rozwiązany :)