Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  22 gru 2015, 11:56
 zachodniopomorskie
#206399
Odnowie trochę temat u mnie przy jeździe powyżej 100km/h silnik buczy powiedzmy ze nie wiem jak jest w innych golfach bo nie jeździłem innymi ale przy jeździe prostej bez żadnego podskakiwania jest ok ale tylko jak samochód trochę podskoczy to automatycznie narasta buczenie jak się ustabilizuje bez podskoków to jest ciszej może tak jest u wszystkich pytam z ciekawości
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  09 sty 2017, 10:36
 wielkopolskie
#245701
Podepnę się tutaj :)
Wkurza mnie dźwięk z komory silnika przy schodzeniu z obrotów, dźwięk pojawia się przy 1100-1300 obr/min i zbliżony jest jakby do uwalonego łożyska. Nie mogę na postoju dojść co to jest, ktoś ma jakieś pomysły? Raczej na dwumasę mi to nie wygląda.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2017, 10:37
 pomorskie
#245702
morfeusz747 pisze:Podepnę się tutaj :) ...Wkurza mnie dźwięk z komory silnika
przeniosłem twój post do bardziej odpowiedniego tematu

Bardzo często za drgania odpowiedzialna jest obudowa już wspominana w tym temacie, osobiście potraktowałem to silikonem

Obrazek
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  09 sty 2017, 12:02
 wielkopolskie
#245707
Dzięki za przeniesienie.
Hmm sprawdzę jak wrócę z pracy, czy to rzeczywiście ten element. Rozumiem, że przy łączeniu dałeś silikon? Bo z tego co pamiętam to się składa z dwóch elementów, dołu i góry, a całość na zatrzask.

@Mettenoos

Miałeś rację to było to, przy danych obrotach latała dosłownie całe. Rozebrałem całe i na łączeniach dałem silikon, jutro test :)