Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By lukigniew -  23 sty 2018, 14:48
 pomorskie
#261321
nie wiem czemu nie chce czytać u mnie pokazuje błąd komunikacji . a znajomego czytał moj tak samo jak on swoj podłączył do mojego.
By lukigniew -  23 sty 2018, 16:49
 pomorskie
#261326
zaraz sprawdze :)

Dodano po 31 minutach 55 sekundach:
bezpieczniki ok poruszałem gniazdem i podpięłem komputer i działa
:)

zdiagnozowało uszkodzony czujnik położenia wału korbowego / czujnik liczby obrotów usterka zakresu G-28 . ;)
By tauri33 -  18 lip 2018, 19:10
 śląskie
#266757
Witam. 1,9 Tdi BRU. Nie odpala. Brak błędów. Nie świeci się kontrolka świec żarowych. Nie mam minusa na gnieździe przekaźnika sterującego pompą paliwa w baku. Wg schematu minus podaje sterownik. Czy wskazuje to na uszkodzenie sterownika?
By tauri33 -  26 lip 2018, 18:45
 śląskie
#266998
Kupiłem używany sterownik, założyłem i od razu, po przekręceniu kluczyka, zapaliła się kontrolka świec żarowych i zadziałała pompa w baku. Auta nie udało mi się jeszcze odpalić ale przypuszczam, że mam zapowietrzony układ paliwowy bo wymieniłem vacuum z LUK na Bosch. Nie wiem tylko czemu uszkodził mi się sterownik. Problemy zaczęły się w kwietniu, po tym jak pożyczałem prąd facetowi co nie umiał rano odpalić.
By dziadol -  17 paź 2019, 16:30
 kujawsko-pomorskie
#277742
Witam serdecznie..

Podpiąłem sie do w/w tematu..

Prosze o pomoc..Pacjent to Golf 1.9 TDI 105 km silnik BKC.

Po przejechaniu 150 kilometrów i zaparkowaniu auta jak to zawsze czynie schłodziłem turbinke i po 2 minutach wyłączyłem auto...Po dwóch godzinach chce odpalić auto a ono nic...Rozrusznik tykał jak by był wyczerpany akumulator..Podłączyłem auto do innego żródła pradu. nadal to samo...Pomyślałem rozrusznik...Popukałem w niego lekko ale nic tak samo...Kolega mówi diesla się nie bierze na zapych ale spróbowaliśmy...Po podpieciu do auta pasem kolega mnie ciągnał i po wrzuceniu dwójki auto rzucało na boki i nie dał rady uciągnąc...Kolega na zewnątrz auta krzyczał STOP..wcale koła się nie kręcą tylko ślizgają sie na aswalcie...Zablokowane...Auto u mechanika zaufanego ale dopiero za kilka dni zerknie i sam nie wie co to jest...Wiem trzeba zerknąć i rozebrać...

Auto podczas jazdy i przed wyłączeniem nie miało żadnych objawów niepokoju...Chodziło jak zawsze równo ślicznie poprostu...

Panowie jakaś sugestia..jestem zrozpaczony bo 2 miesiace temu wywaliłem 3000 pln za zawieszenie i pompe vacum..

Pozdro...
By dziadol -  17 paź 2019, 22:40
 kujawsko-pomorskie
#277748
Mettenoos pisze:
17 paź 2019, 22:07
Przy wciśniętym sprzęgle nie daje się popchnąć?

Zdejmij pokrywę i sprawdź pasek rozrządu
Pprzy wciśnietym sprzegle i biegu dało się ciągnąc auto...A pasek był bo zdjelismy osłone od paska...Ale nic innego nie szło zdiagnozować..Poziom oleju także był w normie..

Pozdro...
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  18 paź 2019, 9:45
 warmińsko-mazurskie
#277750
Zblokowane już było pewnie jak chciałeś odpalić na rozrusznik dlatego pykał bo nie dał rady ruszyć, a próbą na pych mogłeś tylko pogorszyć usterkę. Swoją drogą dziwne, że gasisz wcześniej wszystko dobrze, a później już zablokowany.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17