Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By karmel -  11 sty 2016, 7:42
 małopolskie
#209781
Witam Was serdecznie. Oczywiście mam problem:
Wczoraj próbując odpalić,auto kręciło i kręciło i nie mogło zaskoczyc,wyskoczył komunikat STOP I NAPIS OLDRUCK MOTOR AUS!
zapaliła się kontrolka oleju.Sprawdziłęm stan oleju i było minimum (wczesniej zadnych sygnałów nie miałem) dolalem olej na max i dalej to samo,auto kręci,kręci i kręci ale nie odpala,rozrusznik kręci,rusza motorem,wszystko działa normalnie,klima,radio,światła...
Pewnie temat już odgrzewany ale jesli ktoś ma praktyczną wiedze o co chodzi to prosze o wypowiedź.
Szukałem w sieci troche o tym ale bez skutku,nawet nie wiem gdzie jest czujnik ciśnienia oleju(może to on sie wypiął)
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  11 mar 2016, 22:30
 zachodniopomorskie
#219580
paku pisze:Panowie!! Podczas jazdy golf zgasl, nie odpala. Stoję na poboczu, jakieś sugestie?!

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Pompa paliwa w baku, przekaźnik 460 lub cos powaznego-awaria silnika. Kontrolki sie swieca po przekręceniu zapłonu? Słychać pompę w baku po przekręceniu zapłonu?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2016, 22:31 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  11 mar 2016, 22:39
 zachodniopomorskie
#219585
paku pisze:Trzeba mieć ręce kobiety żeby to zmienić :/

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Jak się nie pala kontrolki to na 100 przekaźnik 460, musisz zdjąć dolna osłonę - dwa torxy i srubokrecikiem podważać na górze i dole zabki żeby go wymienić , awaryjnie można je podmienic, albo wyciągnij ten prawy, otwórz, tam masz na sprężynce taka blaszkę przekaźnika na przewodzie, wyciągnij ja , oczyść spalony w srodku styk i załóż.
Awatar użytkownika
By paku -  12 mar 2016, 0:18
 małopolskie
#219596
Podczas jazdy mój golf zgasł. Nie odpala. Podmieniłem przekaźniki tak jak pisał PinkFloyd, i nic to nie dało, dodatkowo urwałem jeden zatrzask od przekaźnika :/ Nie słychać pracy pompy paliwa - to będzie winowajcą? Mogę odkręcić węzyki przy filtrze i sprawdzić czy daje paliwo czy coś się stanie?
Dodam że VCDS nie pokazał nic.
By Bartas -  12 mar 2016, 11:33
 kujawsko-pomorskie
#219617
paku pisze:Pany szybkie pytanie, czy w obudowie filtra paliwa, ma być pełne? Bo mam z 5cm na dnie :/ Pompa nie daje paliwa po przekreceniu kluczyka...

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Ma byc full normalnie jest tak ze jak zdejmujesz pokrywke to juz leje sie ropa...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 17