Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By mariusz102 -  03 gru 2011, 20:54
 -------
#55824
Witam wszystkich.

Tak jak w temacie Jetta 06r. 1.9 TDI nie chce odpalić. Do tej pory nie było żadnych problemów z odpalaniem aż do dzisiaj. Przekręciłem kluczyk, poczekałem aż wszystkie kontrolki zgasną, odpalam i nic. Silnik jak by na ułamek sekundy zaskoczył ale nie nie odpalił. Więc próbuję jeszcze raz i tym razem już kompletnie nic. Zauważyłem że kontrolka akumulatora nie wyświetla się na panelu. Sprawdzałem aku i nie jest rozładowany, bezpieczniki też ok, więc nie mam pojęcia co to może być. Czyżby rozrusznik? a może jeszcze coś innego ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 gru 2011, 7:49
 pomorskie
#55847
podłącz pod VCDS


to nie akumulator bo
Przekręciłem kluczyk, poczekałem aż wszystkie kontrolki zgasną, odpalam i nic

może być coś z rozrusznikiem
Awatar użytkownika
By fredric -  04 gru 2011, 10:17
 mazowieckie
#55853
U mnie kiedyś był problem z masą i też objawy były podobne. Zapłon kontrolki gasły a po przekręceniu na rozruch wszystko gasło i cisza. I tak w kółko, okazało się masa co przykręcona jest do karoserii z boku aku się poluzowała. Odkręciłem przeczyściłem i działa.
By mariusz102 -  04 gru 2011, 14:32
 -------
#55880
Kontrolki nie przygasają, z tego co widzę to nie ma problemu z elektryką, nie świeci się kontrolka akumulatora i po całkowitym przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje
By Mario V -  04 gru 2011, 15:24
 pomorskie
#55884
Odkręć dekielek (obudowę) od filtra paliwa jak nie ma w nim paliwa to dolej do pełna i odpal jak zapali to padła Ci popa paliwa w baku
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 gru 2011, 22:58
 małopolskie
#55968
zobacz kabel masowy pod akumulatorem ten łączący silnik z budą, ja miałem tak ze jak mi się auto nagrzewało to poźniej miałem problemy z odpaleniem, na forum podsyłałem fotkę jak to wyglądało...
By mariusz102 -  05 gru 2011, 12:10
 -------
#56039
kabel masy na miejscu i trzyma, klemy sprawdzone, akumulator miernikiem tez sprawdzony- wszystko ok. Odpalał zawsze za pierwszym razem, tym razem po 10 godz. od ostatniej jazdy nie odpalił. Tak jak pisałem wcześniej, wszystkie kontrolki po za kontorlką akumulatora sie zapalają na pulpicie, światła działają, radio działa, klima itd. więc chyba to nic z aku. Przekręcam kluczyk i brak jakiejkolwiek reakcji czy dźwięku. Auto przed chwilą znalazło się w warsztacie więc zobaczymy co to mogło być.
By mariusz102 -  06 gru 2011, 10:18
 -------
#56153
Odebralem z warsztatu i odpala. Mechanik stwierdził że to kabel od masy był przerwany pod izolacją, jakieś 5 cm od mocowania do karoserii. Jak sprawdzałem czy się trzyma ciężko było by to zauważyć, z reszta sprawdzałem tylko mocowania. W sumie zastanawiam się jak to jest możliwe by się przerwał? Ponoć był za krótki i teraz dał dłuższy. Dziwne
By dziadol -  13 maja 2012, 10:23
 kujawsko-pomorskie
#72476
Witam Panowie...
Noi po trzy tygodniowej jazdey Golfiną po zakupie problem.
Mianowicie wczoraj wieczorem przyjechałem autem do domu, wszystko było OK.
Dzisiaj siadam do auta i klapa nie mogę odpalić auta.
Przy pierwszej próbie odpalenia zaskoczył na sekunde i koniec, zgasł. Kręce a on nic. Nie mogę odpalić.
Panowie co mogło sięstać...Wiem, że to kopalnia problemów, nie mam interface aby podłączyć Golfine...
Silnik BKC.... i pełnego Fisa nic nie pokazuje, zadnego SERVICE....

Pomocy jestem zrozpaczony....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17