Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By dandziu -  10 gru 2015, 16:21
 kujawsko-pomorskie
#204517
witam, moze komus pomoge, bo u mnie problem z dlugim rozruchem na rozgrzanym silniku byl uszkodzony czujnik polozenia walka rozrzadu. i nie byla potrzrbna zadna korekta map paliwowych. teraz na rozgrzanym pali od strzala.
By sbstg -  14 gru 2015, 17:50
 pomorskie
#205206
stelmi75 pisze:a jak to zdiagnozować ,komputerem
Uszkodzony czujnik wałka rozrządu, czy też wału sypie błędem przy diagnozie ECU.
Przed korektą map startowych konieczna jest diagnostyka.
By fajoza -  22 gru 2015, 10:25
 warmińsko-mazurskie
#206389
Też miałem z ciężkim odpalaniem na ciepłym silniku. Najpierw wymieniłem akumulator myśląc że to pomoże ale jednak dalej był problem więc szwagier mechanik zdiagnozował przyczynę w rozruszniku. Wymiana szczotek na nowe i auto pali jak ta lala.
#206394
fajoza pisze:Też miałem z ciężkim odpalaniem na ciepłym silniku. Najpierw wymieniłem akumulator myśląc że to pomoże ale jednak dalej był problem więc szwagier mechanik zdiagnozował przyczynę w rozruszniku. Wymiana szczotek na nowe i auto pali jak ta lala.
wymiana aku jest najczęsciej remedium nie na złe odpalanie na ciepłym lecz na szarpanie silnikiem podczas rozruchu, na ciepłym przeważnie poprawia się mapy, może też być kilka innych przyczyn jak choćby u ciebie, nikt przecież nie pisze że wymiana akumulatora musi być remedium na wszystko ale w większości przypadków jednak okazuje sie prawdą jeśli chodzi o szarpanie
By Bartas -  23 gru 2015, 15:25
 kujawsko-pomorskie
#206517
fajoza pisze:Zimny palił na dotyk bez żadnych problemów ale jak się tylko nagrzał to kręcił i strzał aż trzęsło.
A u mnie na zimnym slabo kreci na cieplo od strzała :P, na zimnym odpala tak jak byscie chcieli zakręcić rozrusznikiem na bieg :wacko:
Ale zobaczymy jak zostane przy 5b to wpada rozrusznik ala Pink.
Awatar użytkownika
By Rumak -  23 gru 2015, 18:10
 pomorskie
#206536
Bartas pisze:
fajoza pisze:Zimny palił na dotyk bez żadnych problemów ale jak się tylko nagrzał to kręcił i strzał aż trzęsło.
A u mnie na zimnym slabo kreci na cieplo od strzała :P, na zimnym odpala tak jak byscie chcieli zakręcić rozrusznikiem na bieg :wacko:
Ale zobaczymy jak zostane przy 5b to wpada rozrusznik ala Pink.
Skoro chodził tyle lat i było ok a teraz kończy sie rozrusznik to zrób stary i na kilka lat spokój.
By said87 -  31 mar 2016, 13:02
 śląskie
#222365
Witam
u mnie Panowie to samo...tzn zimny pali jak nowy ,zagrzeje sie do 90 stopni to przy próbie odpalenia nie że szarpie czy długo kręci ale tak rąbie i to dosłownie silnikiem ze strach odpalać....
Nie wiem od czego zacząć z wymianą...rozrusznik i ładowanie sprawdzone .wszystko jest jak najbardziej ok. Błędów zadnych nie wywala na kompie, bo zastanawiałem sie nad czujnikiem położenia wału...Nowy rozrząd od miesiąca. Akumulator który trzyma napięcie jeszcze...ma ok 5lat....77ah 760A.
#222367
said87 pisze: Akumulator który trzyma napięcie jeszcze...ma ok 5lat....77ah 760A.
ma jakieś 50-60% parametrów względem tego co powinien mieć, to że trzyma woltaż nie jest takie istotne jak to że nie ma prądu rozruchowego który powinien mieć, druga sprawa wszystkim zawsze się wydaje że rozrusznik OK a po wstawieniu nowego a zwłaszcza 11-12 zębnego to już w ogóle widać że stary nie był taki dobry jak się wcześniej wydawało, jeśli nie sypie błędami to czujnika położenia bym nie ruszał
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 54