Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  21 gru 2009, 14:35
 wielkopolskie
#19667
Mam ten sam problem i kumpel mi poradzil wlasnie zmiane softa bo mial to samo w touranie 2.0 TDI, mu pomoglo, ja tez sie wybieram na ta zmiane softa i sie okaze czy to pomoze
By kuba94 -  21 gru 2009, 15:46
 pomorskie
#19669
To przypadłość większosci TDI mialem to samo zmieli mapy w sofie i pali na dotyk. Chyba że ktoś woli ASO to wymienia pompę i będzie ok tyle że bardzo kosztowne to będzie. Poszukaj ten temat już był szeroko omawiany
Awatar użytkownika
By malydaras -  21 gru 2009, 15:57
 mazowieckie
#19671
Jedź do fachowca na zmianę dawki rozruchowej paliwa w sofcie. Gdybyś napisał w profilu skąd jesteś może ktoś by Ci doradził kogoś sprawdzonego, a tak to doopa :mrgreen:. Dane w profilu i w stopce bardzo ułatwiają ewentualną pomoc :idea:.
By aro001 -  31 gru 2009, 14:23
 -------
#20044
kuba94 pisze:To przypadłość większosci TDI mialem to samo zmieli mapy w sofie i pali na dotyk. Chyba że ktoś woli ASO to wymienia pompę i będzie ok tyle że bardzo kosztowne to będzie. Poszukaj ten temat już był szeroko omawiany
O co chodzi z pompą, jeżeli się wymieni i jest ok. To usterka leży po stronie pompy. A zmiana softa tylko to oszuka i też może być dobrze?
Czy trzeba zmienić dawkę paliwa na ciepłym silniku, bo się coś poprzestawiało?
By Krzysiek -  11 mar 2010, 20:56
 -------
#22617
Panowie mam takie pytanko posiadam silnik 1.9 TDI 105 na zimnym elegancko pali lecz na ciepłym troszke gorzej to samo jak koledzy powyżej napisali i teraz zamieżam podjechać do jakiegoś tunera i czy zna ktoś kogoś takiego w Krakowie żebym nie jeżdził daleko a jak nie to chyba zostaje mi stolica i Masters Tuning robił coś ktoś tak u siebie czytałem troszke o tym i może wgranie softu by pomogło czy jest to droga finansowo sprawa bardzo mi to nie przeszkadza i planuje to zrobić jak się troszke cieplej zrobi dodam na koniec że świece wymieniałem na nowe ponieważ VAG wykrył że któraś była spalona i dalej to samo :?:


Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
By graves -  10 lip 2010, 16:53
 -------
#27820
Witam

Posiadam Golfa V 1.9 tdi 105 koni silnik BKC i mam problemy z zapalaniem ( czasami normalnie zapali i jest ok a czasami musze krecic z 2-3 sekundy ) i nie ma roznicy czy na cieplym silniku albo zimnym.

Podlaczylem autko do vaga i zadnych bledow nie pokazal.

Albo czy ktos wie co mam logowac vagiem i ewentualnie zamiescic na forum ??
By thomasek28 -  10 lip 2010, 22:36
 -------
#27825
Wiesz co nie wiem dokładnie ale bo miałem podobne problemy ale u mnie na zimnym odpalał bez problemu a gdy był rozgrzany dziwnie kręcił po 2-3 sekundach podjechałem do serwisu i mi powiedzieli ze rozrusznik za mały i to jest wada jakaś ale nie wymienienia tego bo to nie przeszkadza ale nie chciało mi się wierzyć i wymieniałem akumulator nawet trochę więcej ah niż potrzebne i przeszło.
By graves -  12 lip 2010, 10:03
 -------
#27851
mettenos pisze:w grupie wskazań 004 na biegu jałowym do sprawdzenia kąt synchronizacji obr. wału korbowego, kąt wtrysku i kąt początku wtrysku

A jakie powinly byc prawidlowe wartosci ??
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 lip 2010, 15:42
 pomorskie
#27902
- kąt synchronizacji - 6 do +6 st. obr. wału korb.
- kąt wtrysku 5 do 7 st. obr. wału korb.
- rzeczywisty kąt początku wtrysku 1 st. przed GZP do 2,5 st. GZP

ponadto statycznie grupa 000
- pozycja nr 2 - kąt początku wtrysku powinien mieścić się pomiędzy 124-134
- poz. 4 dawka wtryskiwanego paliwa - 15 - 40 jednostek co odpowiada 4-11 mg/obj.
By bercik-20 -  13 lip 2010, 18:43
 pomorskie
#27909
Kolego wszyscy tak mamy. Zimny silnik ok gorzej z cieplym.

Pomaga napewno nowy akumulator, rozrusznik moze juz lekko na tulejach siedziec,


pozatym goracy silnik jest bardziej szczelny na pierscieniach nie dostaje wiekszej dawki jak przy zimnym.


Poprawilo sie u mnie po wirusie
By chomik -  13 lip 2010, 19:36
 warmińsko-mazurskie
#27914
bercik-20 pisze:rozrusznik moze juz lekko na tulejach siedziec
O ile się nie myle to w MK V są już łożyska a nie tulejki, przynajmniej tak mnie poinformował sprzedawca bo chciałem u siebie zmienić ale stwierdziłem że w 3 letnim autku chyba nie możliwym by było żeby je zajeździć więc odpuściłem.

Chyba tylko zmiana map pomoże.
By [email protected] -  13 lip 2010, 19:50
 -------
#27915
Ja miałem problem z zapalaniem na ciepłym silniku ale pomogła wymiana czujnika temperatury. Warto sprawdzić bo koszt nie wieki a komputer błędu nie pokazywał .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 54