Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#253657
Bartas pisze:
wierzbik19999 pisze:Rocznik 2007 przebieg 250tyś.

Dodano po 1 godzinie 5 minutach 35 sekundach:
A przy ARL nie trzeba mocowan silnika albo czegos wiecej zmieniac?
Blok jest taki sam, jesli zostawisz stara skrzynie to podejdzie


No właśnie podobno sprzęgło w ARL jest większe więc będzie pasowało. Po drugie skrzynia 6 biegowa a u mnie w golfie 5.

Zakupiłem już silnik ARL kompletny z turbo itd. Dużo przeróbek mnie czeka jeżeli chce uzyskać te 150KM :) ?
By Bartas -  24 cze 2017, 0:34
 kujawsko-pomorskie
#253703
wierzbik19999 pisze:
Bartas pisze:
wierzbik19999 pisze:Rocznik 2007 przebieg 250tyś.

Dodano po 1 godzinie 5 minutach 35 sekundach:
A przy ARL nie trzeba mocowan silnika albo czegos wiecej zmieniac?
Blok jest taki sam, jesli zostawisz stara skrzynie to podejdzie


No właśnie podobno sprzęgło w ARL jest większe więc będzie pasowało. Po drugie skrzynia 6 biegowa a u mnie w golfie 5.

Zakupiłem już silnik ARL kompletny z turbo itd. Dużo przeróbek mnie czeka jeżeli chce uzyskać te 150KM :) ?
Skrzynia w arl 6b ma 240 sprzegło ty masz 228 i pasuje, 150 ? a co to za filozofia nawet na seryjnym turbo bys tyle zrobil, jak chcesz wiecej to kupuj gt1749vb i jak wtryski pozwola zrobisz 180, jak bedziesz mial wywalone sprzegło to zastanów sie nad JM bo to jedna robota : )

#edyta

Nie doczytalem ze kupiles cały, no to turbo masz to tylko i wylacznie strojnie pozostanie wtryski byly w zestawie?
#253724
Bartas pisze:
wierzbik19999 pisze:
Bartas pisze:
Blok jest taki sam, jesli zostawisz stara skrzynie to podejdzie


No właśnie podobno sprzęgło w ARL jest większe więc będzie pasowało. Po drugie skrzynia 6 biegowa a u mnie w golfie 5.

Zakupiłem już silnik ARL kompletny z turbo itd. Dużo przeróbek mnie czeka jeżeli chce uzyskać te 150KM :) ?

#edyta

Nie doczytalem ze kupiles cały, no to turbo masz to tylko i wylacznie strojnie pozostanie wtryski byly w zestawie?


Tak cały komplet z turbo wtryskami wszystko co chciałem mogłem brać to wziąłem cały komplet oprócz skrzyni biegów. I ciekawi mnie czy sprzęgło od ARL będzie pasowało z moją skrzynią z BXE. :tooth:
#254288
Bartas pisze:
wierzbik19999 pisze:
Bartas pisze:Nie bedzie.
To co kupować jeszcze skrzynię od Seata ? Czy jak teraz?
Zostaw narazie stara skrzynie, z skrzynia jest troche wiecej roboty np linki wybieraka i inna łapa, silnik doszedł ?

Skrzynia jednak zostaje z golfa 5 biegowa. Teraz kwestia sprzęgła gdyż moje od Golfa okazało się że Dwumas jest na wykonczeniu a od Seata jest spoko. Tarcza i docisk od Seata nie pasują ( większa średnica tego otworu na tarczy co wchodzi na wieloklin).
Moje pytanie brzmi. Jakie inne sprzęgło zamontować np. JM który podejdzie bez problemu i podoła 200KM 400 NM??
By Bartas -  08 lip 2017, 12:20
 kujawsko-pomorskie
#254318
wierzbik19999 pisze:
Bartas pisze:
wierzbik19999 pisze:
To co kupować jeszcze skrzynię od Seata ? Czy jak teraz?
Zostaw narazie stara skrzynie, z skrzynia jest troche wiecej roboty np linki wybieraka i inna łapa, silnik doszedł ?

Skrzynia jednak zostaje z golfa 5 biegowa. Teraz kwestia sprzęgła gdyż moje od Golfa okazało się że Dwumas jest na wykonczeniu a od Seata jest spoko. Tarcza i docisk od Seata nie pasują ( większa średnica tego otworu na tarczy co wchodzi na wieloklin).
Moje pytanie brzmi. Jakie inne sprzęgło zamontować np. JM który podejdzie bez problemu i podoła 200KM 400 NM??
Kazdy JM g60 (masz odpowiedni temat) powiedz tylko jaka masz skrzynie w golfie jakie oznaczenie.