Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  10 kwie 2016, 21:11
 wielkopolskie
#223993
Mettenoos pisze:
morfeusz747 pisze:Uff wiedziałem, że koleś bredził.

Dzieki za pomoc :)

5 lat jezdziłem BRU i uważam że podobnie jak BKC jest jednym z lepszych 1.9 tdi, tylko potrzeba mu czipa na 140 hp
Dopiero co go kupiłem i na dodatek jest to mój pierwszy diesel z turbo więc nawet te 90KM robi na mnie wrażenie hehehe (poprzednio Corsa 1.0 i 58KM :cool: Ale w przyszłości też rozważam czipa :D

Jeszcze małe pytanie co do kwestii tego silnika, tak zauważyłem że na biegu jałowym lekko się trzęsie (wajcha zmiany biegów się nie rusza), czuć lekkie drgania na pupie i tak się zastanawiam czy to już objawy dwumasy czy ten typ tak ma?
#224002
morfeusz747 pisze:
Mettenoos pisze:
morfeusz747 pisze:Uff wiedziałem, że koleś bredził.

Dzieki za pomoc :)

5 lat jezdziłem BRU i uważam że podobnie jak BKC jest jednym z lepszych 1.9 tdi, tylko potrzeba mu czipa na 140 hp
Dopiero co go kupiłem i na dodatek jest to mój pierwszy diesel z turbo więc nawet te 90KM robi na mnie wrażenie hehehe (poprzednio Corsa 1.0 i 58KM :cool: Ale w przyszłości też rozważam czipa :D

Jeszcze małe pytanie co do kwestii tego silnika, tak zauważyłem że na biegu jałowym lekko się trzęsie (wajcha zmiany biegów się nie rusza), czuć lekkie drgania na pupie i tak się zastanawiam czy to już objawy dwumasy czy ten typ tak ma?
prędzej TTTM niż drgania dwumasy na jałowym, o dwumasie jest temat, poszukaj, najbardziej słychac ją na gorącym silniku na jałowym jak telepie ale nie drga, o drgawkach też jest temat

ps. zmień proszę w profilu z BKC+ na BRU w takim razie
By votus -  11 kwie 2016, 16:45
 świętokrzyskie
#224075
Pany bo był problem z moim oznaczeniem silnika tak jak pisałem wyżej że na obudowie rozrządu i tabliczce jest oznaczenie BLS, kolega Mettenoos mi sprawdził po vinie i też pokazuje BLS więc czemu w DR i w karcie poj widnieje 1.9 66KW? Jakiś pomysł?
#248416
Interesuje mnie jednoznaczna odpowiedź odnośnie różnic między BXE a BXF który posiadam. Wiem, że różnią się mocą i są to tak jakby bliźniaki ale jak jest z panewkami w BXF? BXE uchodzą za awaryjne jeśli chodzi o panewki, czy BXF również ten problem dotyczy? Dokładnie BXF z grudnia 2008 (końcówka produkcji).