Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By szuwar -  26 lis 2014, 12:47
 dolnośląskie
#151936
..a więc już po wymianie. Filtr Mann'a (niestety w yprudkowany w Czechach), choć na starym org. pisało "Filtr Mann". Made in Germany.
Wykorzystałem paliwo które było" w szklance" założyłem nowy filtr, 5 razy przekręcilem stacyjką, autko odpaliło i jezdzi:)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  26 lis 2014, 13:37
 dolnośląskie
#151938
szuwar pisze:..a więc już po wymianie. Filtr Mann'a (niestety w yprudkowany w Czechach), choć na starym org. pisało "Filtr Mann". Made in Germany.
Wykorzystałem paliwo które było" w szklance" założyłem nowy filtr, 5 razy przekręcilem stacyjką, autko odpaliło i jezdzi:)
Czeski tez dobry. Napewno lepszy niz made in China...
By wojtak1995 -  24 maja 2015, 16:58
 dolnośląskie
#179601
Panowie, mam pytanie mechanik wymieniał mi filtr paliwa i po założeniu nowego ta górna obudowa nie usiadła swobodnie na filtrze, tylko mechanik dociągał ją śrubami na skos. Czy tak ma być ? Czy nie wcisnał do konca tego wkładu z filtrem ?
Awatar użytkownika
By tajpej -  24 maja 2015, 17:16
 małopolskie
#179603
jak się nie mylę to w golfie występowały 2 rodzaje wkładów do filtra i pewnie mechanik zamówił zły i wepchną go na siłę i skręcił
By Bartas -  24 maja 2015, 17:36
 kujawsko-pomorskie
#179608
wojtak1995 pisze:Ten nowy miał taką samą wysokość jak ten wymontowany.
Tajpej dobrze gada, były 2 filtry paliwa i z moich obserwacji wynika że:

1. Typ filtra:
Obrazek

trzeba zamówić:
Obrazek

I teraz tą mała metalowa uszczelke przykręcamy pod tą śrubkę na obudowie
te plastikowe uszczelki wsadzamy na trzpien (trzpien znajduje sie w obudowie filtra paliwa)
następnie wciskamy filtr
Obrazek
Filtr w tym typie obudowy ma dwa duze otwory jeden z jednej strony drugi z drugiej.

Knecht wchodzi naprawdę cięzko i najepiej mieć rurke odpowiadająca szerokości filtra (palcami ciężko wcisnąć)

Drugi typ obudowy:
Obrazek
Do tego pasuje tylko i wyłącznie taki filtr:
Obrazek


Co do przykrywy to tak czy siak ciezko sie bedzie zakładać i jedyny wg mnie skuteczny sposób to łapanie śrubami po ukosie po obrocie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Sajmon -  26 maja 2015, 0:24
 śląskie
#179835
Ja mam puszkę z odpowietrznikiem i zakładałem filtr mann-a i nie musiałem nic śrubami wciągać, może jestem taki muskularny tylko o tym nie wiem :tooth:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8