Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By soil -  07 sty 2015, 9:11
 śląskie
#159157
No ok, ale tak jak napisałem, testowałem przez 3 dni nowy akumulator Centra Futura 77ah 760a (ja mam centra futura 72ah 720a) i rano odpalał tak samo (przy mniejszych mrozach trochę szybciej) - w tym czasie na moim akumulatorze jeździło drugie auto, które paliło normalnie.

Przypomnę, że to tylko pierwsze odpalenie tak wygląda, każde następne jest normalne.

Dlatego po testowaniu nowego aku chciałem się wziąć za ustawienie rozrządu licząc, że to rozwiąże problem :D
Awatar użytkownika
By soil -  07 sty 2015, 10:00
 śląskie
#159163
Dzięki panowie za rady! :ok:

Szybkie pytanie: czy vcdsem da się sprawdzić ilość obrotów rozrusznika na minutę? Gdzieś wyczytałem, że sprawny rozrusznik ma mieć min 200 obr/min..

Prośba do moderatora/admina: można ewentualnie wyczyścić wątek i przenieść posty do tematu o odpalaniu, bo zdaje się, że temat ustawienia rozrządu został wyczerpany.
Awatar użytkownika
By Rumak -  07 sty 2015, 18:18
 pomorskie
#159260
soil pisze:Dzięki panowie za rady! :ok:

Szybkie pytanie: czy vcdsem da się sprawdzić ilość obrotów rozrusznika na minutę? Gdzieś wyczytałem, że sprawny rozrusznik ma mieć min 200 obr/min..

Prośba do moderatora/admina: można ewentualnie wyczyścić wątek i przenieść posty do tematu o odpalaniu, bo zdaje się, że temat ustawienia rozrządu został wyczerpany.
Takie rzeczy sprawdzamy na maszynie w pracy vcds raczej tego Ci nie pokaże . Jest mierzone przynajmniej kilka kluczowych elementów jak:
-pobór prądu
-moc
-ilość obrotów
-tętnienie
W 100% sprawny rozrusznik do mk5 1.9 zależy od producenta ma od 1.7/1.8 kw mocy. W 2.0 tdi do 1.7 do 2.0kw
obrotów ma przewianie od 2000-2500 przy dużym obciążeniu spada do 1500obrotów
By kameh1 -  26 maja 2015, 21:11
 małopolskie
#179928
Odgrzewam troszku kotleta, pacjent 1.9 BXE. Przed wymianą rozrządu ustawiony był na -2,5 po wymianie ustawiliśmy go na -1,5. Początkowo po wymianie miał -4,5 i silnik lepiej pracował niż niżeli na -1,5. Powiedźcie Mi jakie są bezpieczne wartości dla BXE? Po prostu przy ustawieniu rozrządu na -1,5 mam wyczuwalne wibracje na biegu jałowym. Dwumas wymieniony 3000 km temu poza tym przed wymianą rozrządu wibracji nie było :/ Jakieś sugestie? Jak wy macie ustawioną synchronizację?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7