Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  03 sty 2017, 20:55
 podlaskie
#245320
Hejka ...

Mam do was prośbę a zarazem pytanie .Jutro chciałbym sprawdzić wydajność pompy Vacum .Numery mojej pompy to 038 145 209 Q .Czy z obrazka poniżej mozecie podpowiedzieć pod który krócieć podpiąc vakuometr oraz ile taka pompa powinna mieć ciśnienia ?

Obrazek
By Gomul89 -  07 mar 2019, 9:38
 mazowieckie
#272339
Panowie mogę prosić o nr uszczelki do pompy boscha?
Dodatkowo proszę powiedzcie ci, którzy mieli problem z pompą LUK. Czy możliwe, aby prawie cały olej uciekł przez nieszczelną pompę? Cały przód silnika w oleju, ale innych nieszczelności nie widzę.
By Kris_6 -  10 mar 2020, 19:49
 podkarpackie
#280422
Mam pytanie według was lepiej kupić regenerowaną pompę vacum firmy LUK czy z demontażu Boscha? Cenowo obie pompy wychodzą podobnie.
By buczek -  11 mar 2020, 13:29
 mazowieckie
#280429
Jeśli wybierasz między LUK i BOSCH, to zdecydowanie BOSCH.
To w jakim stanie będzie kupowana pompa, to już drugi temat.
Najlepiej nową, ale nawet używany bosch powinien być ok. Najczęściej i tak chodzi o ten nieszczęsny króciec od podciśnienia, który się w LUK-u wyłamuje i nie ma podciśnienia. Zresztą BOSCH i tak pewnie będzie nowszą pompą (data produkcji) :)
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  12 mar 2020, 18:23
 śląskie
#280434
Polecam używke bosch ale z końcówką "Q" czyli najmłodsza.A co do regenerowania?, to tylko dostajesz papierek gwarancji i lakier na śrubki, tak miałem z pompą luka po niby regeneracji ale ciśnienie paliwa było nie akceptowalne 2,5atm wtedy wykorzystałem papierek gwarancji i podmienili na boscha z "Q" bez regeneracji na końcu i teraz jest git.Pytanie co jest robione na gwarancji jak się dowiedziałem to tylko uszczelnienie między pompkami,jak luźny króciec to przerabiane na gwint i uszczelki oraz sprawdzenia wydajności szumna nazwa regeneracja.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  10 sie 2020, 18:52
 zachodniopomorskie
#282933
Ten zestaw co podałem nie pasuje do pompy mojej 038.145.209.C -pasuje zestaw naprawczy ENT410003. :yes2:
By Golf4ever:) -  22 lis 2021, 13:54
 śląskie
#287668
Witam. Czy ktokolwiek może mi powiedzieć jak dokładnie nazywa się ten waż który jest centralnie pod pompą Vacum? Albo jeszcze lepiej nr. Tej części z ASO?
ASO życzy sobie zdjęć bo tak to niby nie mogą ustalić jaki to dokładnie wąż. A jako ze już wiele osób wymieniało te pompki łącznie z tym wężem to może ktoś poradzi jaki to nr części jest? :thank_you: :naughty:
Pompka Boscha + oryginalna uszczelka ASO już przyszły.
I właśnie jak będę wymieniać to od razu bym wymienił ten wąż na który mogło coś cieknąć. Jedna robota bynajmniej