Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By fredric -  23 sty 2007, 23:19
 mazowieckie
#1462
powiedzcie mi czy macie jakies problemy ze sprzeglem w waszych autach badz jakies problemy ze skrzynia. pytam bo cos sie u mnie zaczyna dziac i nie wiem co to. opisze problem moze cos podpowiecie. wiec czasem jak podjade np pod skrzyzowanie(konkretnie chodzi o ruszanie) zapne 1 i wystarczy ze ujmne 2 cm sprzegla poczuje lekkie szrpniecie jakby zaczelo juz sprzeglo ciagnac potem jest nic przez nastepne ok 2cm(cos w rodzaju dziury)i potem normalnie. jak ktos nie zrozumial to moze inaczej sprzeglo bieze mi normalnie w tym samym miejscu tylko czasem mam szarpniecie wczesniej zaraz po puszczeniu sprzegla tuz przy podlodze. zaznaczam ze poza tym jest ok tarcza sie nie slizga wszystko ok.nie ma znaczenia zimne auto czy gorace dzieje sie to dosyc czesto i nawet dzis mialem wrazenie ze nie moglem biegu zmienic jakby zablokowalo a racze przytrzymalo 1 bieg cos jakby niewysprzeglilo. mam jeszcze autko na gwar wiec bede walczyl tylko nie wiem co to. jakies sugestie.
przebieg 71000 silnik seria
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  24 sty 2007, 12:17
 kujawsko-pomorskie
#1464
Skoro zamieszczasz nowy temat w dziale dieslowcy s±dzê ¿e tak± pi±tkê eksploatujesz.Trudno powiedzieæ bez dok³adnej analizy i oglêdzin ale wydaje mi siê ¿e to zacina siê cylinderek sprzêg³a a po przj¶ciu tej dziury o której piszesz sprê¿yna sprzêg³a dwumasowego niweluje ewentualne szarpniêcie. Oczywi¶cie mogê siê myliæ. Byæ mo¿e ¿e wymiana p³ynu hamulcowego w sprzêgle da efekt. Ale jak masz gwarancjê to nie masz problemu wiêc pêd¿ do serwisu ¿eby Ciê na lawecie nie musieli tam dostarczyæ. Ja zaobserwowa³em u siebie delkatnne pukniêcie w okolicach skrzyni biegów wyczuwalne na d¿wigni zmiany biegów i s³yszalne w tych okolicach w trakcie ruszania na jedynce ale tylko na rozg¿anym uk³adzie napêdowym. Te¿ siê nad tym zastanawiam ale bez oglêdzin fachowca siê raczej nie obêdzie wiêc taka wizyta jest ju¿ umówiona.
Jak bêdziesz ju¿ wiedzia³ co to by³o to podziel siê t± wiedz± z nami.
Awatar użytkownika
By fredric -  24 sty 2007, 12:36
 mazowieckie
#1466
maluszek pisze:a co masz pod mask± (czytaj jaki silnik i skrzynia)?
2.0 tdi

problem jest wizyta w servisie dopiero w maju chyba ze pogorszy sie ,to tu na miejscu pojade do servisu tzn oslo
Awatar użytkownika
By maluszek -  24 sty 2007, 16:55
 mazowieckie
#1469
Wg mnie wine ponosi ko³o zamachowe dwumasowe. Z tego co gdzie¶ czyta³em w Europie by³a akcja wymiany tych kó³ zamachowych w wersji 6-biegowej (240mm). One s± bardzo s³abym punktem VW TDI i dosyæ czêsto padaj±. Je¶li masz gwarancje, to pêd¼ z tym do serwisu.

Bruno: pytam co ma pod mask±, bo s± ró¿nice pomiêdzy TDI 2.0 i TDI 1.9, nie wspominaj±c o ró¿nicach przy 5-cio i 6-cio biegowych skrzyniach biegów. 5-cio biegowa skrzynia ma zupe³nie inne ko³o zamachowe ni¿ 6-cio biegowa (228mm i 240mm) nie wspominaj±c o innym mechani¼mie wysprzêglania.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  24 sty 2007, 17:49
 kujawsko-pomorskie
#1472
Ja mam akurat 1,9 TDI BKC 105 KM jak zreszto widaæ w opisie i podpisie przy sdjêciu ale to nie wa¿ne bo znam konstrukcjê dwumasowego ko³a zamachowego i to co napisa³em to s± tylko moje przemy¶lenia i przypuszczenia a prawda mo¿e byæ oczywi¶cie inna. Dobrze ¿e auto jest na gwarancji bo na allegro widzia³em takie ko³o za 1300 zeta.
Awatar użytkownika
By fredric -  24 sty 2007, 18:38
 mazowieckie
#1478
ciekawostka to ze bylem na tej calej akcji wymiany i nie stwierdzono u mnie w aucie wadliwego kola.
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  26 sty 2007, 18:12
 -------
#1518
maluszek pisze:Wg mnie wine ponosi ko³o zamachowe dwumasowe. Z tego co gdzie¶ czyta³em w Europie by³a akcja wymiany tych kó³ zamachowych w wersji 6-biegowej (240mm). One s± bardzo s³abym punktem VW TDI i dosyæ czêsto padaj±. Je¶li masz gwarancje, to pêd¼ z tym do serwisu.

Bruno: pytam co ma pod mask±, bo s± ró¿nice pomiêdzy TDI 2.0 i TDI 1.9, nie wspominaj±c o ró¿nicach przy 5-cio i 6-cio biegowych skrzyniach biegów. 5-cio biegowa skrzynia ma zupe³nie inne ko³o zamachowe ni¿ 6-cio biegowa (228mm i 240mm) nie wspominaj±c o innym mechani¼mie wysprzêglania.
Mnie wolali do serwisu i sprawdzali to kolo. Caly problem w tym ze bylo dwoch producentow: Sachs i jeszcze jakis , nie pamietam. Te drugie wlasnie mialy wade fabryczna i wystepowaly podobne problemy. Ja mialem sczescie bo dwumasowke mialem od Sachsa.
Awatar użytkownika
By maluszek -  26 sty 2007, 18:24
 mazowieckie
#1520
Lanumisu pisze:Mnie wolali do serwisu i sprawdzali to kolo. Caly problem w tym ze bylo dwoch producentow: Sachs i jeszcze jakis , nie pamietam. Te drugie wlasnie mialy wade fabryczna i wystepowaly podobne problemy. Ja mialem sczescie bo dwumasowke mialem od Sachsa.
Ten drugi to Luk.
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  27 sty 2007, 14:37
 -------
#1524
No wlasnie. W kazdym badz razie akcja u nas z tym byla.
Awatar użytkownika
By fredric -  27 sty 2007, 17:17
 mazowieckie
#1528
w polsce tez byla i w skandynawii tez
By Domi -  29 sty 2007, 10:44
 mazowieckie
#1562
po przeczytaniu tego postu....

zadzwonilem do znajomego z serwisu w innym miescie
i powiedzial ze podlegam tej akcji....


natomiast serwis vw w warszawie u ktorego robie przeglady od ponad roku twierdzil ze nie podlegam...


wybralem sie osobiscie.... do mojego serwisu
i koles znow powidzial ze nie podlega...
"ladnie" poprosilem zeby sprawdzil jeszcze w ELSIE w szczegolach....
i nagle okazalo sie ze jednak musza mi to wymienic....


totalny bezsens....
niedlugo napisze dobry watek o moich problemach gwarancyjnych z VW
i nielad jaki tam panuje....

ale swoja droga .... 50000 na programie i nadal smiga :)




aha.... i jest to akcja serwisowa...
nie wazne czy masz gwarancje czy juz sie skonczyla
wsystko robia za free
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  29 sty 2007, 12:57
 -------
#1566
"aha.... i jest to akcja serwisowa...
nie wazne czy masz gwarancje czy juz sie skonczyla
wsystko robia za free"
_________________


Laski nie robia, to lezy w ich interesie zeby klient byl zadowolony, bo w koncu wydal kupe kasy na auto.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  31 sty 2007, 19:49
 kujawsko-pomorskie
#1637
Nie jeste¶my jedyni z naszymi VW podobne akcje robi wiele innych Firm.
A oto cytaty tytu³ów artyku³ów:

"Totalne fiasko Opla - Antara do poprawki"

"Renault do poprawki"

"Wadliwe silniki? Toyota odpowiada"

"Volkswagen do poprawki - 130 tys. wadliwych Passatów"

"Pandy do... serwisu"

"Opel Corsa D oraz Mitsubishi Grandis - do serwisu"


O tym wszystkim jest tu napisane :
http://www.autoflesz.mpn.pl/?go=article ... y=2&page=0
Ostatnio zmieniony 02 mar 2007, 14:17 przez BRUNO55, łącznie zmieniany 2 razy.