Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By fredric -  24 sty 2007, 12:41
 mazowieckie
#1467
Jak w temacie. do uzytkownikow aby sie wypowiedzieli jak pracuje im silnik mam na mysli czy rowno i nie ma dziwnych skokow obrotow i czy bardzo trzesie autem. mam na mysli caloksztalt nie chodzi mi o zapalanie na zimnym silniku. konkretnie praca sinika ostatnio siedzialem w golfie z takim samym silnikiemi mialem wrazenie ze u niego jakos spokojniej silnik pracuje. w moim mam jakies dziwne wibracje na "luzie"(tak jakby co jakis czas trzeslo autem badz obroty zchodzily za nisko) :)
Awatar użytkownika
By fali22 -  24 sty 2007, 18:28
 -------
#1475
Powiem Ci tak .
Jak zapale swieze silnik to nie trzesie.
Jednak po przejechaniu jakis km to silnik na luzie trzesie .
Bylem w VW i powiedzieli ze to nic zwinego poniewaz jest za duza moc silnika i zatrzasa nim .
Awatar użytkownika
By fredric -  24 sty 2007, 19:19
 mazowieckie
#1481
mam dokladnie to samo
Awatar użytkownika
By jabart -  24 sty 2007, 20:20
 -------
#1483
zmieñcie program bedzie mniej trz±s³ a lepiej ci±gno³ i mniej pali³ ;)
Awatar użytkownika
By fredric -  24 sty 2007, 20:28
 mazowieckie
#1484
jabart pisze:zmieñcie program bedzie mniej trz±s³ a lepiej ci±gno³ i mniej pali³ ;)
nie dodales "i straccie gwarancje"
Awatar użytkownika
By jabart -  24 sty 2007, 22:59
 -------
#1494
fredric pisze:
jabart pisze:zmieñcie program bedzie mniej trz±s³ a lepiej ci±gno³ i mniej pali³ ;)
nie dodales "i straccie gwarancje"
poczytaj posty Agravki i nie wypisuj g³upot ;p
Awatar użytkownika
By fredric -  25 sty 2007, 19:54
 mazowieckie
#1505
wlasnie sobie przypominam ze jej po kolezensku wgrywaja soft przed kazda wizyta w servisie. ja niestety nie mam kolegi co moze mi wgrac soft po kolezensku i musialbym placic wiec nie wypisuje glupot. tylko stwierdzam fakty :)

a to cytat: jasne za ka¿dorazowe wgranie mapy siê p³aci, ale na szczê¶cie uda³o mi siê dogadaæ, mam za free. Niemniej jednak od nastêpnej wizyty zamierzam siê normalnie rozliczaæ, bo te¿ juz mi glupio w stosunku do cz³owieka, który mi to robi.
Awatar użytkownika
By Agravka -  14 mar 2007, 4:20
 -------
#3007
nie zna³am osoby z któr± siê dogada³am, to nie by³ mój kolega

zosta³o mi kilka miesiecy gwarancji i raczej nie bede wgrywac juz softa, wiec wynios³o mnie to zero pieniazkow
Awatar użytkownika
By jabart -  14 mar 2007, 7:28
 -------
#3008
Agravka pisze:nie zna³am osoby z któr± siê dogada³am, to nie by³ mój kolega

zosta³o mi kilka miesiecy gwarancji i raczej nie bede wgrywac juz softa, wiec wynios³o mnie to zero pieniazkow
to ty ¿yjesz? :shock:
gdzie ty siê podziewasz?
By Domi -  14 mar 2007, 9:05
 mazowieckie
#3009
mysle ze przy normalnym przegladze serwisowym nie ma po co wgrywac oryginalnego softu...

inaczej jest gdy np pekla ci glowica ...turbo...
albo jakas powazniejsza naprawa,
gdzie beda szukac dziury w calym



tam gdzie ja robilem program powiedzieli ze zawsze moga wgrac serie za darmo.... :)
Awatar użytkownika
By Agravka -  14 mar 2007, 10:35
 -------
#3014
Domi pisze:mysle ze przy normalnym przegladze serwisowym nie ma po co wgrywac oryginalnego softu...

inaczej jest gdy np pekla ci glowica ...turbo...
albo jakas powazniejsza naprawa,
gdzie beda szukac dziury w calym
zgadzam siê
tam gdzie ja robilem program powiedzieli ze zawsze moga wgrac serie za darmo.... :)
ano ano tak jest i to w zasadzie chyba wszêdzie, no ale na szczê¶cie nie tracisz mapy bo twój tjuner ma j± zapisan± w kompie:)

ps. ¿yjê ¿yjê sobie powolutku w tym sezonie, ale czekam na King of Europe z niecierpliwo¶ci±, pozdrowionka;)
Awatar użytkownika
By fredric -  20 maja 2007, 18:43
 mazowieckie
#5124
Wiec panowie w serwisie chcieli poprawic prace mojego silnika ale sie nie udalo. Nawet wpierali mi ze cos wymienili i powinno byc dobrze ale na ich nieszczescie zaraz po odpaleniu pod serwisem zaczelo sie lekko trzasc. ogolnie nie bardzo wiedza co z tym zrobic :)
Awatar użytkownika
By jabart -  20 maja 2007, 18:52
 -------
#5125
fredric pisze:Wiec panowie w serwisie chcieli poprawic prace mojego silnika ale sie nie udalo. Nawet wpierali mi ze cos wymienili i powinno byc dobrze ale na ich nieszczescie zaraz po odpaleniu pod serwisem zaczelo sie lekko trzasc. ogolnie nie bardzo wiedza co z tym zrobic :)
Jak bedziesz w w-wie to podjed¼ tu:
www.diagtronik.pl mo¿e ch³opaki co¶ wywesz± ;)
Awatar użytkownika
By maluszek -  20 maja 2007, 20:43
 mazowieckie
#5127
gdzie¶ czyta³em, ¿e czasem przyczyn± nierównomiernej pracy silnika jest problem z jednym pompowtryskiem: z jakiego¶ tam powodu mniej paliwa daje. podobno mo¿na to wyczaiæ przegl±daj±c parametry na vag-com'ie ale o szczegó³y musia³bym zapytaæ.
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  21 maja 2007, 9:25
 -------
#5131
Moj ma rowne obroty, dokladnie 800 na luzie, ale jak stoje na swiatlach to bujnie czasem z lekka. Obroty jednak sie nie zmieniaja, dlatego sie tym nie przejmuje. Zmieniac oprogramowania nie bede bo te 140 kucy mi wystarcza. Po co nadwyrezac silnik i inne podzespoly, w koncu na wyscigi sie nie wybieram.