Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#17443
Od jakichs 4 miesięcy a z biegiem czasu jest to nasilające się występuje u mnie drganie jakiegoś elementu wewnątrz deski rozdzielczej . Dzwiek dobiega z nad schowka pasażera , nawet moze blizej podszybia , jest wrażenie jakby jakies wkrety sie obluzowały. Najczesniej slychac to jak silnik schodzi ponizej 1,7 - 2 tys obrotow gdy jego wibracje są najwieksze poniwaz jest to 1.9 TDI BXE , mam wrazenie ze wtedy te wkrety sie odzywaja. Ma ktos pojecie czy dobrze kombinuje a jesli tak to jak się dostac to zrodla halasu i je unieszkodliwic czytaj dokrecic , bo juz mnie cholera strzela! Na szybko ostatnio zdjąłem boczną pokrywe deski (ta ktora sie ukazuje po otwarciu dzrzwi pasażera) ale albo sie za słabo przygladalem ale nie widzialem tam niczego co moglo by powodowac owe drżenie.
By kuba94 -  14 paź 2009, 9:51
 pomorskie
#17446
Mam to samo 1,9 BKC ja rozebrałem schowek konsole środkowa próbowałem się dostać do tego, nawet po wymontowaniu poduszki ciężko jest się tam dostać przeszkadzają rura od nawiewu bocznego ona jest stałym elementem deski rozdzielczej i idzie od środkowego nawiewu do boku. Jest nie do wyjęcia tak że dojścia do tego miejsca gdzie grzechocze jest nie możliwe . W serwisie zgadałem mechanika powiedział że to grzechocze śruba w belce która jest za ta rura w konsoli co jej nie można wymontować. Powiedział też że można to jakoś zrobić bez wyciągania deski .Coś wcisnąć mieczy szybe a deskę żeby bylo sztywno ale przy tym może pęknąć szyba .wiec dałem spokoj sobie . Może ktoś ma inny pomysł na to albo chętnie skorzystam z porady bo mie to wyprowadza z równowagi tez
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  14 paź 2009, 10:29
 pomorskie
#17448
shit... nie myslalem ze to AŻ taki gruby temat.. widze ze sam nie mam co gmerać , ale szczerze mówiąc nastawiałem się że przy następnym serwisie będe chciął żeby mi to zrobili , ciekawe czy dadzą rade... serwis dopiero w marcu.. jednakoż jakby ktoś miał pomysł co z tym albo był po wizycie w serwisie gdzie mu to uleczyli i coś więcej wiedział byłbym wdzięczny. Gdyby to jeszcze było mniej denerwujące ale psuje to troche przyjemność z jazdy.

Swoja droga kuba, byłeś z mechanikiem na przejażdżce żeby mu to pokazać czy on załapał problem od razu ? Nie wiem jak najlepiej opisać problem jak już się zjawie w serwisie żeby nie olali tego. Auto jest jeszcze na gwarancji i co jak co ale to jest dla mnie nie do przełknięcia.
By kuba94 -  14 paź 2009, 10:52
 pomorskie
#17449
Jak zagadałem mechanika to był w temacie i odrazu powiedział żebym sprawdził najpierw srubę z boku po prawej stronie czy dokręcona tam jest taka aluminiowa (ta mniejsza nie ta duża) jak do kręcona to ta grzechocze za rura od nawiewu (tez taka sama aluminiowa mała) i że to sie rozchodzi po całej desce i jest wrażenie że to coś koło srodka deski grzechocze ale to mylne.Jak masz podobne obiawy to jest śruba i wyciaganie deski cię czeka . Są tez obiawy grzechotania ale w srodku deski pod polka lub nawiewem (zależy kto co ma zamontowane ) wtedy trzeba tam napryskać smaru tam jest taka śruba i jakiś czas spokój Ale z opisu wychodzi że masz to samo co ja .Jak byś rozwiazał ten problem w jakiś sposób top chętnie z korzystam z porady
By kuba94 -  03 lis 2009, 11:54
 pomorskie
#17925
Drżenie doprowadzało mnie już do szału zdecydowałem się na wariant wciśnięcia pianko -gąbki miedzy szybę a deskę . Magik mnie ostrzegał że nie raz może pęknąć szyba podczas jazdy bo pracuje wszystko, ale nie którzy ponoć jeżdżą już długo n a takim patencie i nic .Po zrobieniu tego było z tydzień wszystko ok tak, że wróciła przyjemność z jazdy cisza w środku czy nie równości czy ruszanie . Aż do dziś rano wychodzę a tu szyba pęknięta i to od środka że nie nadawała się do klejenia. Pisze to żeby ku przestrodze żeby w ten sposób nie eliminować drżenia .Może ktoś zna inny sposób na likwidacje tego po za wyciagnięciem deski
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  17 lis 2009, 0:28
 pomorskie
#18287
kurde współczuje Ci ... Jednocześnie dalej nie mamy rozwiazania na ten problem, wiemy czego nie robic :) Widze że Twoja desperacja była spora. Zreszta u mnie tylko się nasiliło zjawisko i tym samym bardziej wkur... Licze że na serwisie by mi to zrobili na gwarancji. Możesz powiedzieć w jakim ASO byłeś bo widze że z 3miasta jestes ? Mój pupil pierwszy przegląd miał w Rzeszowie bo w Trójmieście jakoś nie mam zaufania , chociaż podpadł mi tylko Groblewski , u reszty nie byłem ale słyszałem że jeden shit chociaż mówie - to nie moje doświadczenia. Musimy się zjednoczyć i pokonać niedoskonałość fabryczną :) tak byc nie może...
By kuba94 -  17 lis 2009, 9:00
 pomorskie
#18289
Ja jeżdżę do Gajosa jest raz lepiej raz trochę gorzej ale i tak średnia lepiej niż u Grobla. Z pianką -gąbkom o patencie powiedział mi były mechanik od Grobla ale tez od razu ostrzegł co może się stać jak się ma pecha. Tak że tej metody nie polecam sam się przekonałem szyba do wymiany.Ja już nie ma na to pomysłu jak zaradzić może na wiosnę wyjmę deskę i to przykręcę , Ogladałem belkę z pod deski rozbitego auta wraz z konsolą .Jeśli rzeczywiście to jest ta śruba grzechocząca to nie widzę możliwości bez wymontowania deski przykręcenia tego. Jak byś temu zaradził jakoś, daj mi znać na forum albo na priv .Ja ze swojej strony jak coś wymyśle też dam znać. Mnie to mega denerwuje to grzechotanie, a jak wcześniej nie wytrzymam to dam go do Gajosa niech robią tyle że pewnie cena za to będzie kosmos.
By cycus12 -  17 lis 2009, 16:52
 -------
#18296
no ja mam ten sam problem... tylko ja mam wrażenie że dźwięk wychodzi z środkowego nawiewu. Jak narazie jest "znośnie", ale widzę że czeka mnie z tym niezły koszmar ;/

BTW: zawsze można głośniej zrobić radio :)
By cycus12 -  18 lis 2009, 12:34
 -------
#18331
jeszcze się nie przysłuchiwałem ale wrażenie mam że ze środka, właśnie przy tych obrotach ale raczej na niższych biegach (do 3jki). Jest dźwięk jeszcze tolerancyjny ale zimą podejrzewam będzie gorzej.
By kuba94 -  20 lis 2009, 23:11
 pomorskie
#18545
Nie ma pojęcia ile by to kosztowało w ASO wtedy jak usłyszałem co i jak, to pomyślałem że sam zrobię ale nie dałem rady przyznaję się wszystkie moje pomysły na zaradzenie temu się skończył.Rozebrałem całą dolną konsoli po obu stronach wymontowałem środkową cześć konsoli z radiem sterowaniem nawiewami nawiewy, zegary ale nie dałem rady .Nawet piankę miałem wciśniętą i to pomogło ale pekła mi szyba. Może ktoś temu zaradzi i opisze ja już nie ma pomysłu po za wyciagnieciem.
By kuba94 -  21 gru 2009, 16:09
 pomorskie
#19674
Zaradził może ktoś już drżeniu. U mnie coraz głośniej słychać w zasadzie to już grzechocze jak tak dalej pójdzie to chyba będę musiał odwiedzić ASO
Awatar użytkownika
By Bruce -  21 gru 2009, 17:48
 mazowieckie
#19680
Jezeli macie grzechotanie w srodkowej desce, to tez to mialem.
Na wysokosci nawiewow, czy z tej poleczki na gorze deski (mam climatic).
Jezdzilem z tym do Szewczyka w Warszawie z 10 razy.
Wmawiali mi, ze wszystko jest ok.
Ale nie odpuscilem, znaja raczej temat, mozna przedzwonic i podpytac ;)
Poki co u mnie cisza 8)
http://www.szewczyk.vw.pl/
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  22 gru 2009, 11:04
 pomorskie
#19696
Komendancie nie doczytał Pan tematu :D mowa jest o zupełnie innym drżeniu, troche cięższa sprawa. Swoja drogą to ja może się wybiore z tym do ASO jak się nasili to chętnie się podziele wrażeniami.