Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By mistasz -  26 sty 2017, 16:26
 opolskie
#246628
Mettenoos pisze:a nie lepiej kupić oryginalnej gąbki?

Obrazek
Dorawałem takie wytłumienie co ma być założona u góry pokrywy zaworów (na rys. nr 17).
Uświadomi mnie ktoś jak to teraz założyć? Upychać to na siłę? Jak to wygląda przy, czy na rurkach paliwowych co idą przy pokrywie od str. chłodnicy? Może ktoś poratuje fotką?
By mistasz -  26 sty 2017, 19:36
 opolskie
#246640
Zgadza się. Nie wiem czy upychać to w szczeliny między oprzyrządowaniem a głowicę, czy jakoś inaczej? Koło silnika, od strony chłodnicy idą rurki paliwowe. Ma ta gąbka leżeć na rurkach, czy też to jakoś upychać? :hmmm:
Awatar użytkownika
By leszek158 -  27 sty 2017, 12:41
 lubelskie
#246671
Nie ma sprawy :ok:
... miałem taką samą fabrycznie założoną, ale po paru latach na skutek czasu, temperatury gąbka ta zamieniła się w sparciały prawie, że sznurek; sypał się pył i syf z niej, doszedłem do wniosku, iż i tak nic wielkiego nie daje, aby wytłumić wibracje lub hałas i mechanik wypierdzielił ją do śmietnika, nie zakładam nowej, bo jak wcześniej opisałem i tak niewiele daje. Teraz po wywaleniu jej i założeniu nowej maty pod pokrywę - silnik jest zawsze czysty, jak nowy.

Dopiero teraz dostrzegłem, iż ten kawałek gąbki/wytłumienia kosztuje w ASO ok. 330 PLN, kurde szok zajebisty. :eek:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 lut 2017, 12:35
 pomorskie
#247110
w SDI to występuje jako jeden element w przeciwieństwie do BLS, BMM i BMN. Taki urok klekota że klekocze :P swoją pomysłowością musisz sobie z tym poradzić bo producent nie przewiduje żadnej procxedury naprawczej lub wymiennej :D a wytłumienie masz OK?
Obrazek

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Re: ShoutBox - rozmowy o wszystkim i o niczym :)
a tutaj dla porównania BLS BMM i BMN
Obrazek
Awatar użytkownika
By miodek89 -  04 lut 2017, 12:52
 mazowieckie
#247113
Wytłumienia ( mowa o takiej piance/gąbce) dookoła silnika już nie mam. U mnie to strasznie skrachciał ten materiał.

Ogólnie silnik cicho pracuje, tylko strasznie drży mi ta osłona plastikowa silnika, gdzie jest napis SDI. Wystarczy troszkę dotknąć ręką i jest cisza - nie drży. Więc wymienię te 3 gumki mocujące oraz coś wymyślę z tą osłoną :)

Ps. Ile kosztuje w ASO to wytłumienie?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 lut 2017, 12:54
 pomorskie
#247114
miodek89 pisze:Wytłumienia ( mowa o takiej piance/gąbce) dookoła silnika już nie mam. U mnie to strasznie skrachciał ten materiał.
?
To masz odpowiedz na swoje pytanie a cene mozesz sprawdzic sam w temacie o ETKA w pierwszym poscie sa linki do sklepow aso
Awatar użytkownika
By miodek89 -  04 lut 2017, 12:56
 mazowieckie
#247115
Już sprawdziłem. Ponad 300 złotych, więc trochę drogo.. Przez ten weekend ogarnę tą osłonę na łączeniu tych dwóch plastików. Może jakiś silikon albo jakąś uszczelkę ładnie wytnę i tam położę a na końcu wygłuszę całą tą osłonę : )
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7